Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kérdésem azokhoz szól,...

A kérdésem azokhoz szól, akiknek a gyerekei között kicsi (2, max 3 év) a korkülönbség?

Figyelt kérdés

A ti gyerekeitek kicsinek nyúzták egymást, volt hogy túl vadak voltak? Szerintetek mi az, ami belefér és még normálisnak mondható és mi az, ami már durva? Nyilván nem szélsôségre gondolok, amikor vki megsérül. De pl. nálunk a nagyobbik (3) mostanában szereti ellökni a kicsit (1), ez

van, hogy fenékre huppanást jelent, de volt, hogy csúnya esés lett belôle. Fiúk.


Nálatok mik voltak? Mi az amire azt mondod h belefér testvérek között? Volt hogy egyikük megsérült?


2020. ápr. 23. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem saját tapasztalat, de azért elmesélem. Barátnőm két kisfia között 13 hónap van. Véletlenül alakult így.

A Nagyobb amikor olyan 2-2,5 éves volt előszeretettel lökte el az öccsét vagy dobta fejbe labdával mondjuk. A kicsi sajnos autista így nem is nagyon szólt érte. De volt, hogy sírt. Nyilván akkor jobban fájt neki.

Az anyjuk hiába magyarázta, hogy ezt nem szabad. Gondolom azért is csinálta mert nem volt következménye, hiszen általában nem derült ki. Úgy csinálta hogy ne lássa, legalábbis próbálta akkor bántani amikor azt hitte senki nem figyeli.

Szerintem akkor fér ez bele ha kölcsönös és nem túl durva. Viták nyilván vannak és sokszor rángatnak egy játékot hogy kié legyen éppen, aminek hevében az egyik mondjuk elesik. De direkt ellökni az nem fér bele. Mert ott csak az a cél, hogy a másik elessen. Nem csak valaminek a következménye.

2020. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2.5 év a korkülönbség. 1 a kicsi és 3.5 a nagy. Nem bántja a kicsit soha, az első viccből ellökésnél eléggé rászóltam, hogy nem szabad úgyhogy nem csinálja azóta. Ami szerintem belefér, hogy a kicsi meghúzza a nagy haját, vagy a nagy véletlenül picit megrugja a lábával, de a direkt ellökés, vagy gonoszkodás nem fér bele.
2020. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bár a kisiskolás tudatossági foka még viszonylag alacsony, 4 éves kor előtt meg nem igazán van olyan tudatosság, mint felnőtt korban, ennek fényében mégis azt mondom, hogy a testi sérülést meg kell előzni, és a lelki gyötrést is. A gyerek életkorától függ, hogyan beszéld meg vele. Ha még olyan kicsi, hogy nem beszél, akkor meg avatkozz közbe mindig, ha őt bántják, vagy ha ő (ösztönösen) agresszív.
2020. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2,5 van közöttük, szeretik egymást, de amikor elpattan a fejükben valami akkor nem finomkodnak, ököllel esnek egymásnak, a kicsi mániája, hogy nagy dolgokkal üldözőbe veszi a nagyot és ha sikerül hozzá vágja (L/6,5, F/4).

Kék-zöld foltok általánosak, eddig a legnagyobb sérülés könyök törés, de az baleset volt, szaladtak a szobában és a nagy elesett, állítása szerint kicsit meglökte a kicsi és ezért.

Mikor még a kicsi pici volt nem volt ilyen ellökés pl, de mostmár általában azért van a balhé, mert direkt idegesítik egymást

2020. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 11 hónap van közöttük. Semmilyen bántás nem engedélyezett! Üt,harap, rúg,dob semmmmi! Aki megszegte, rögtön volt következménye. Kiemeltem a játékból és a lépcsőn ült. Most 5 és 6 évesek, de nem is emlékszem, hogy ebben az évben ültek e lépcsőn.
2020. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a kicsi bántotta a nagyobbat rendszerese. 4 és 6 évesek voltak, amikor a nagy már jött utánam a házban mert félt a kisebbtől. Egyszer nagy sírásra mentem be. A kicsi megmarta a nagyot, de úgy hogy vérzett. Nagyon sokadik volt már ez akkor. Én sosem csaptam egyikre sem, ez az oviból jöhetett vagy nem tudom honnan. Mondtam a nagyobbnak, hogy előttem, akkor ott, csapjon rá egyet a húga kezére és mondtam a kicsinek hogy eszébe ne legyen visszaadni. Később mondtam a nagynak amikor ketten voltunk, hogy nem büntetheti a testvérét önállóan, szóljon nekem ha megint bántja. De mivel egy igazi kia mimóza a nagy, ettől félni nem kellett.


Ha egymást bántották volna kölcsönösen akkor nem biztattam volna erre egyiket sem. De nálunk szélsőségesek voltak a gyerekek. Na ma már nincs ez. De még mindig az va

2020. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az van, hogy a nagyobb szívja meg jobban valahogy.
2020. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!