Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyerek akit nagyon...

Van olyan gyerek akit nagyon nehéz beszoktatni bölcsibe/oviba? Vagy hogy mégse lehet bölcsibe adni mert nem bírja?

Figyelt kérdés

Bölibe szeretném adni 2 éves kora körül a kisfiam, de elképzelni sem tudom hogy fogom majd otthagyni, nem okozok-e lelki sérülést neki. Nincsenek nagyszülei, csak hozzánk ragaszkodik az apjával, a keresztanyjára se lehet ráhagyni mert üvölt, pedig amúgy imádja, csak kettesbe nem marad mással meg, csak ha mi is ott vagyunk. Most másfél éves múlt. Még szoptatom is, alvásnál igényli. Hogy néz ki egy beszoktatás a bölibe? Pár órát ott maradok vele, aztán egyre kevesebbet? Mennyi idő mire ott lehet hagyni egész napot? Nektek hány napig/hétig sírt a gyerek mikor ott hagytátok? Nem fogják azt mondani a dadák hogy nem való ide és nem bírnak vele? Én ha csak a szemetet kiviszem, 2 perc amíg nem lát már majdnem hányásig sírja magát a házban. Főleg olyanok írjanak akiknek szintén ilyen ragaszkodó volt a gyereke. Nagyon félek hogy fogja viselni, de mindenképp be kell adnom. Árt nekik nagyon? Más gyerekekkel sincs nagyon el, csak velünk.

Köszi

30/N


2020. febr. 29. 11:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi: az, hogy nincs el más gyerekekkel, teljesen normális. Kb. 3 éves korukig abszolút nincs rá igényük, hogy a kortársaikkal játsszanak. A bölcsiben (ha járni fog) is látod majd, hogy sokkal inkább egymás mellett játszanak, mint egymással. Ez majd oviban változik meg. (Előző voltam)
2020. febr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
"Én ha csak a szemetet kiviszem, 2 perc amíg nem lát már majdnem hányásig sírja magát a házban." Senki ne mondja, hogy ez normális dolog...
2020. febr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Egy ilyen gyerekkel nehéz lesz, de a saját káromon tanulva azt javaslom, hogy ez semmiképp ne rettentsen el.

Az én lányom is "matrica". Míg itthon volt, semmit nem tudtam csinálni tőle, kettőt lépni sem. 3 évesen kezdte volna az ovit. December elejétől január második feléig jártam vele óvodába. Szó szerint. Benn voltam végig a csoportszobában, egy centire el nem távolodott mellőlem, és ha próbálkoztam, annak nem lett jó vége... Felmentés lett belőle, tovább lógott rajtam itthon, én meg már totál kész voltam, mert ugye csinálni így megint nem tudtam tőle semmit, 0 jövedelmű eltartott lettem, és még foglalkoztatnom is kellett.

Én már 1-1,5 éves korában láttam, hogy nem fog változni, igazam is lett. A mai eszemmel már akkor bölcsibe adtam volna, vállalva a nehézségeket, nem azon pörögve, hogy "jaj, mekkora törés lesz ez szegény kis lelkének, biztos nem fogja bírni". Az ilyen gyerekeknek teljesen mindegy, mindig az lesz. De az nem mindegy, hogy te mennyire lehetetlenülsz el, mész tönkre. Mert nekem ne mondja senki, hogy eleve pl. ebbe a két percre sincs meg nyugton nélkülem üzemmódba nem lehet beleroppanni, tapasztaltam, hogy bele lehet elég rendesen... És nem, tényleg nem normális, de attól még, hogy ezt a tényt (f)elismeri az ember, semmi nem változik, a gyerek ilyen marad.

2020. febr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Természetesen már nem szoptatom 2 óránként, de mikor pici volt akkor se hagytam volna ezmiatt másra ha tudtam volna.

Fogalmam sincs mit tegyek.

Igen, neki most van a 2. szepa szorongása, ez sajnos ilyen.

Elhiszem hogy fél hogy magára hagyom mikor rácsukom az ajtót. Persze előtte és utana is 20 szor közlöm vele hogy anya csak a szemetet vuszi ki/postast engedi be, és sose megy el örökre. De szerintem nagyon durva lesz a helyzet ezekből kiindulva...

Ő fözni se hagy, a lábamon lóg.

Nagyon szenvedek mar, és őszinten szólva nem lenne muszáj bölibe adnom, (pénz miatt) apuka se akarja, de én nem bírok ki itthon még másfél évet, mert beleőrülök...

2020. febr. 29. 21:39
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként nagyon nehezen szoktam be közösségbe. Még az ovit is végig bőgtem. Mai napig nem vagyok egy nagy társasági ember, inkább csendes megfigyelő.

Esetleg játszótérre ha vinnéd néha? Lehet segítene.

Mi anno családi házban laktunk, és kb a kertet soha nem hagytam el. Lehet ez is számít.

2020. febr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Te lelki nyugalmadért,ad bölcsibe és menj vissza mindenképp dolgozni,viszont soha ne lássa éreze hogy félsz hogy nem szokik be mert akkor tényleg nehéz lesz.

Írásd be most tavasszal hogy ha tud akkor ösztöl kezdhessetek .

2020. márc. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!