Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Laktózérzékenység esetén,...

Laktózérzékenység esetén, mikortól lehet enni tejterméket? Kísérletezni, hogy kinőtte e?

Figyelt kérdés
A háziorvos azt mondta, kísérletezhetünk, de mi van ha telítődik a szervezet, és épp a kísérletezés miatt nem növi ki. Melyik szakorvos foglalkozik ezzel? Kihez fordulhatok? Akinek van laktózérzékeny gyereke kérem segítsen! Most lesz akcióban a Lidlben sok laktózmentes termék, és be akarok spejzolni... (fagyóba) de ha nem muszáj nem venném a drágábbat, ha merhetek valóban kísérletezni.
2010. júl. 22. 10:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah és 2 éves a kisfiam, azt mondták várhatóan 3 éves korra kinövi. Teszt nem mutatta ki és más tüneteket produkélt mint a lakózérzékenyek általában. Neki az arca lett állandóan pöttyös. De ha laktózmentes terméket fogyaszt semmi baj.
2010. júl. 22. 10:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal a laktózérzékenység nem nőhető ki,mivel egy enzim hiánya okozza.Ha a szervezete nem tudja termelni azt a bizonyos enzimet,akkor sajnos később sem fogja tudni.:(

De ha az orvos azt mondta,h kinőheti,akkor inkább vele konzultálj,h hogyan nőhető ki,ha nem allergiáról van szó.Jobb ha biztosat tudsz.Egyébként gasztroenterológián érdeklődj,ők foglalkoznak ezzel.

2010. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem régen olvastam erről egy tanulmányt. Azt javasolják,hogy apró menniséggel kezdve,fokozatosan kell a szervezetet hozzászoktatni ahhoz,amire érzékeny vagy allrgiás. Így az immunrendszer termelni fogja az ellenanyagot.

Egy ismerősöm tejérzékeny volt gyermekkora óta. 30 évesen így szoktatta hozzá a szervezetét e tejtermékekhez,ma már semmi gondja nincs emiatt.

2010. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok,a másodiknak írnám:a laktózérzékenység igazából nem allergia,hanem emésztési probléma,mert nem tudja megemészteni a laktózt,emiatt puffadás,hasmenés,és hasonló problémái lehetnek.

DE az is igaz,h amit a kérdező írt,nem tipikus l.é.,megvizsgálták a kicsit,vagy csak tipp?

2010. júl. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
vizsgálták de még akkor csak 15 hós volt. Egy általános értéke megnövekedett, de egyértelműen semmi nem volt pozitív. Az orvos azt mondta, hogy valamire biztos allergiás csak nem tudni mire. :S hát ezért vagyok bajban.
2010. júl. 22. 10:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 2 éves kortól már tudják vizsgálni,én megnézetném minél hamarabb.
2010. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!