Nektek mindig jut ido minden nap jatszani a gyerekkel?
Elvalt anya vagyok ket gyermekkel.
Kethetente apukajuknal vannak.Hetkozben egyszer vagy ketszer alszanak ott.Sajnos nem tudom minden nap ugy alakítani,hogy le tudjunk ulni jatszani.Van mikor jatszoterre megyunk vagy egyutt panírozunk egyutt programozunk es jatszani is szoktunk .Sok tarsas,baba mindenfele jatek van .Minden este agyban ciroka es beszelgetes.
A minap egy ilyen agyban beszelgetes alkalmaval mondta a kisebbik gyermekem,hogy szoktak egyesevel beszelgetni a gyerekekkel a pedagogusok.Kerdztem,hogy mikrol?
Azt mondta,arrol pl.hogy a nagytesoja(5,5 evvel idosebb)nem jatszik vele.Sajnos ez igaz,a korkulonbseg es a nagylany igencsak kamaszodik.Mikor harman leulunk jatszani van hogy kudarcba fullad az egesz,mert a kisebb csak magara akarja a figyelmet es piszkalja a nagyot.
Kerdeztek ,hogy anya szokott veled jatszani?Azt mondta,hogy nem,anya dolgozik.
Apa szokott veled jatszani?Igen,apa szokott velem jatszani.
Mivel velem elnek a gyerekek eleve tobb idonk van egymasra es jatekra megha nem is minden egyes nap jon ossze.
Igazabol egyszerre lettem nagyon szomoru,hogy ezt mondta az oviban,hogy anya nem jatszik vele es egyszerre lett iszonyat lelkifurdalasom emiatt.Valoban sokszor ugy elmennek a napok,hogy jatszoter es egyuttes bevasarlas utan meg napi procedura stb.utan hulla vagyok es alig varom ,hogy bedoljunk az agyba es mese vagy dumcsi es ciri es szunya.
Miert van az,hogy a velem valo jatek/idotoltes nem ugy marad meg a gyerekben,hogy ezt hallom vissza az ovis beszelgetesekbol??Rengeteg idot es minosegi idot toltok veluk azon felul hogy egyedul viszem a mindennapokat,ha betegseg van mindig en intezek mindent stb.stb.tudom ez teljesen mas.Megis valahol rosszul esik hogy ezt hallom.
Mikor egyutt eltunk apukaval,keson jott haza,csak a sajat dolgaival foglalkozott es nagyon keveset jatszott veluk.
Termeszetesen orulok,hogy nem fordított hatat apuka es hozza viszi oket de most nagyon elkenodtem.Nem tudok kette szakadni es tokeletes lenni.
Talan lehet ha minden nap jatszanank,akkor is apaval valo elmenyek maradnanak meg bennuk,mert ott kevesebbet tudnak lenni.Nalatok hogy mukodnek ezek a dolgok?
En most szarul erzem emiatt magam es megprobalok tobbet jatszani vele/veluk.
Persze, hogy könnyebb jófej, játszós szülőnek lenni, ha pár napot van csak veled a gyerek.
Ezt te,tudod, mennyit foglalkozol velük tisztán, úgy, hogy nem másra figyelsz.
Nálunk van játszás a délutánban minden nap. Nekem sincs mindig kedvem, de a fiam igényli, kéri. Szerintem fontos része a napnak, hiszen alig pár órát vagyunk együtt.
Már másban keresed a hibát.
Egyedülálló anya vagyok, naponta egy órát legalább játszom vele, ennél meg csak többet régebben, most 5 éves. Nagyrészt nem egyhuzamban, de jó félóra általában a tűréshatárom, onnantól kezd zavarni a jàték.
Kergetőzés többször is van egy nap, csikizés is legalább ennyi, most tapsolós játékot tanítottam neki, de szokott a hátamra ugrani, megviccelni napközben, de játékot lehet csempészni a házimunkába is(nálunk most teregetésnél ő rázza a ruhát, mint a propellert), vagy barkóbázni főzés közben..
Aztán van közös telefonos játékunk, candy crush és pokémon, az egyikből 5 perc játék van egy nap legalább.
Babázni, autót tologatnj 2 hetente egyszer van, ezek a játékok szoktak kiidegelni:)
Aztán 2 naponta játszunk feladatosat füzetekből együtt vagy 20 percet.
A játszót cseréld le, hisz oviban napi 3 órát van játszón..
10-12ig meg 3tól 4-5ig
Mi minden nap átsétálunk a játszón, átegyensúlyoz a jàrdaszélen, hintázik 5 percet, lecsúszik egyszer, keresünk szöcskét, miközben jövünk elfele, az utcán keresünk diót, átugorjuk az árkot, aztán hazaérünk.
Igazából ha belegondolok egész nap játszom vele, amikor együtt vagyunk, mind móka.
Esti mesék(2 dal, 2 vers, egy mese) mindig ugyanazokat kéri, csak a mese más, ezek alapok szerintem..
Nézz magadba, más valóban foglalkozik a gyerekével és nem keres erre támogatást.
Nem a ritkább élmények maradnak meg a gyerekben, hanem a mély nyomot hagyók.
Ha naponta ingerült vagy, nem mókáztok, az lesz a gyerek tapasztalata, hogy mindig dolgod van, nem figyelsz rá, nem vagy vele.
Pont most realizáltam, hogy ez ősztől nagyon keveset vagyunk egyáltalán együtt, mert két irányba hordom őket, az egyiket mindenféle iskola előtti fejlesztésre küldték, a másik meg most felvételizik majd 8osztályos gimibe, mellette jár sportra és zenél is. Szóval fél5-re tudok értük menni már így is lecsípve a melóból és már majdnem 7-fél8, mire hazaérünk. Egyébként a fiaim 4 év korkülönbséggel elég jól elröhögcsélnek este vacsora és fürdés után valami szerepjátékot kitalálva, és akkor marad nálunk is a vízszintesben beszélgetés, esti mese - mondjuk sokszor egy óráig is dumálunk, kb. mint egy nyári táborban, és sajnos túl izgalmas könyveket szoktam olvasni, úgyhogy ezzel is mindig csúszunk. Apa meg olyankor szokott beesni, és csak "beköszön", ha meg ritkán hamarabb sikerül hazaérnie, akkor még lerohanják egy birkózásra. Társasozni vagy festeni, együtt legózni, sütit sütni... stb. csak hétvégén szoktunk, ha épp nekem is ihletem van, és hát szoktunk "nyomogatni" is, bár a foci meg az autóverseny engem nem annyira köt le :D Ja és elég nagy társasági életük van, mindig van valami vendégség nálunk vagy mi megyünk rokonokhoz, barátokhoz. (Játszóteret néha direkt kerülöm egy hosszabb úton, mert mindig meglátunk egy havert és akkor minimum fél-egy óráig nincs menekvés...)
Szerintem nálatok az a baj, hogy versenybe raktad magad apával, hozzá méred magad. Biztos, hogy ha nálunk megkérdeznék, akkor meg mondjuk nagymama lenne a legjobb fej, aki "végre foglalkozik velünk" (azaz fordításban több mindenre kapható, ami épp eszükbe jut), de hát sebaj, ettől még tudom, hogy szeretnek :D
Csak egy apróságra reagálnék: Ha játszótérre mentek, azt én játszásnak betudnám. Mondjuk hintáztatod, vagy homokozásnál meghallgatod, mit épít éppen. Vagy csak összemosolyogtok, amikor csúszik le a csúszdán. :-)
Szerintem tudatosítsd a gyerekedben, hogy ez is együtt-játszás.
Jó dolog, hogy este együtt beszélgették, cirógatod őket. Nem tudom, mesélni szoktál-e. Legalább egy rövid mesét jó lenne minden este beilleszteni a "szertartásokba".
Az jó dolog, hogy az apjuk foglalkozik és játszik velük. Ügyelj arra, hogy sose legyél féltékeny arra, ha apáról jót mondanak, vagy a közös játékról ő jut először eszükbe.
Ne akarj tökéletes anyuka lenni!
Két gyerekkel, egyedül nevelve, ez úgysem sikerülhet. Legyél ELÉG JÓ anya, és kiegyensúlyozott, vidám ember!
Koszonom a valaszokat es a tamogatast ; ).
Most ugy erzem megsem vagyok annyira elmaradva a gyerekek fele.
Visszaolvasva magam minden megvan nalunk is munka mellett amit ti csinaltok de nekem nem megy zsinorban.
Leborulok a tokeletes anyak elott,pl.2-es.ennemvagyokaz
Mekkora egy marhaság!
Egy dolog túltolni az anyaságot, de más, ha a gyerek nem érzi, hogy az egyik szülője foglalkozna vele!
Ez nem tökély, ez alap, hogy a gyerek nap mint nap érezze, hogy fontos!
Ha nem érzi, az olyan messze van a tökélytől, hogy elmondani nem lehet, ebben nem szabad kiegyezni és ráhagyni, és pár zseni még meg is erősíti ebben!
Képzeld én is dolgozom, de reggel megpuszilgatom, megcsikizem 5 perc, elmondja mit álmodott, lenyomunk két kiszámolót 5 perc.
Hazafelé az úton hagyom játszani és közben ránézek, beszélek vele!(nem hagyom, hogy beszéljen hozzám, mint a homokozós példánál) építek vele, fogom a kezét, versenyt futunk, bátorítom az átugrásnál, fogom az ujját, lehajolok a szöcskéhez és én is keresem ez is vagx 20 perc az amúgy 10 perces menet helyett.
Teregetésnél megmutatom én is pörgetem a ruhát 2 irányba, rádob még 5 percet.
Ágyazásnál dobáljuk a párnát, belebújhat a huzatbarlangba, elkapom és megcsikizem, plusz 5 perc.
A gyerekem ezekből érzi, hogy játszom vele, hogy ketten vagyunk a tevékenységben, nem csak ő, nem csak nézem, nem csak hallgatok.
Ez egy hangyaszemnyi része a tökélynek, és még simán lehetne fokozni is.
Ha nálad nem érzi a gyereked, hogy vannak közös dolaitok, akkor az nincs rendben.
Mellesleg játszón az ovisok nem az anyjukkal bandáznak, hanem másokkal építenek alagutat, kergetőznek, harcolnak, lökik egymást, az anyák a homokozó széléről felügyelni szoktak, a legtöbb a padról sem mozdul meg, és olyanokat mondanak, hogy aha, ez jó, ügyes vagy, lassabban, szép, tetszik. Ez a silány kapcsolat egy gyereket sem elégít ki érzelmileg, nem csoda, ha ennél többre vágyik, felnőttként te sem éred be ennyivel.
Tanulj meg kapcsolatot teremteni napközben a gyerekeddel, mert úgy el fog tàvolodni érzelmileg, hogy később nem
fogod tudni behozni.
Egész jó, hogy kiderítsd mit gondol, hogy viselkedsz, ha fogsz egy bábut, te leszel a gyerek, a másik bábu meg az anya.
Rosszalkodj, játsszd végig egy napotokat aztán eszmélj rá, mit gondol a gyereked, hogy viselkedik egy anya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!