Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire beszél tisztán 3...

Mennyire beszél tisztán 3 éves gyereketek? Mely betűket nem tudják tisztán kiejteni?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves és a "GY" helyett "d"-t ejt, "SZ" helyett legtöbbször "s"-et, "Ty" helyett sokszor "t"-t, "NY" helyett "N"-et és sokszor az "R" helyett "j"-t ejt vagy nem ejti pl. a tesója Dorka és így ejti Dóka. Nálatok mi a helyzet, normális ez vagy aggódnom kellene? Egyébként tisztán, érthetően beszél.
2010. júl. 16. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk pont van egy 3 éves gyerek. Mindent mond, de nagyon fülelni kell, mert nem mindig értjük. Szerintem nem probléma, majd megtanulja. Több kisgyerek is körül szokott venni, általában tisztán beszélnek, de 4-5 éves korban is vannak szavak amiket nehezen mondanak ki. Az is lehet hogy a lányod egy év mulva teljeseen tisztán fog beszélni. Ha gond lesz a beszédével ovodában szolni fognak. Legalábbis nálunk igy volt.:)
2010. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Öcsém beszélt pont így, de az óvodában is csak 4-5éves korában foglalkoztak vele. Még javulhat. Ő járt az oviban logopédushoz, nagyon sokat segített.
2010. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az unokatestvérem a ZS helyett NY-et mondott és akkor a Zsuzsiból Nyunyi lett és igy ragadt rá ez a becenév :D

én is jártam az oviba logopádiás nénihez akit ugy ejtettem ki hogy : logopéniás XD

14/L

2010. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 3 éves és én minden szavát értem, hatalmas a szókincse. De tesómék hívták fel a figyelmem rá,(nekem fel sem tűnt eddig) hogy nagyon "i" betűsen beszél. Szóval olyan ízes parasztosan.Pl "szíp"= szép Pedig mi nem úgy beszélünk. Igaz vannak vidéki rokonaink, de heti 1x pár óra nem hiszem, hogy meghatározná a kiejtését. Ennyit találkozik velük, de azért ők sem beszélnek olyan "i " betűsen. Úgyhogy szerintem ez csak beszédhiba. Én is a logopédusban bízok, majd az oviban.
2010. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!