Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól játszik...

Hány éves kortól játszik kislányotok Barbi babával?

Figyelt kérdés
3 évesnek már lehet venni? Leköti vajon?
2010. júl. 14. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen,szerintem vehetsz neki,biztosan örülni fog!

Az én lányom 2 éves korától játszik a barbie babákkal,de őneki először hófehérke barbiet vettünk és csak később drágábbat. :)

2010. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kétévesem már enyhén barbifüggő :)
2010. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
És muszáj annak a gyereknek Barbie babával játszani?
2010. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Az én lányom 3.5 múlt és szerencsére egyáltalán nem érdekli. Pedig kapott ajándékba egy ismerősünktől, egy napig érdekes volt, azóta ott porosodik a sarokban, pedig amúgy nagyon szeret babázni.
2010. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem értem ezt a Barbiellenességet.

Anno nekem is volt, csak én 7 évesen kaptam. Bár a terhes változata szerintem is túlzás.

2010. júl. 14. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem is volt rengeteg barbie babám, de nagyon keveset játszottam velük...inkább autóztam:$ :D de nekem eleinte..sőt..csak olcsó műanyag babáim voltak. aztán kaptam keresztapukámtól egy igazi drága barbie babát, de még mai napig megvan, és semmi baja..


17/L

2010. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Négy és fél éves a lányom, két Barbie babája van, egyiket se mi vettük. Szépek, minőségi babák. Kb. havonta egyzser átöltözteti őket, és annyi.

A csecsemőbabáival szinte egész nap non-stop játszik. Eteti, altatja, babusgatja, ovisat, iskolásat, orvososat játszik velük.

A Barbie babával nem lehet anyukásat játszani, és ez a szerep egy kislánynál nagyon fontos. A saját anyukáját utánozva ő is anyukája a saját babáinak, gyakorolja az anyaszerepet, és nagyon sokszor ebben a papás-mamás játékban játssza ki a családon belüli feszültségeket. Sajnos nekem is gyakran görbe tükör, amikor hallom, hogy néha miket és hogyan játszik. Erre nagy szükség van. Mert az esetleges szorongásokat kijátssza magából.


De egy Barbie babával mit lehet játszani egy kislánynak? Hogy csilivili divatrucikat vesz a plázában, meg elmegy a diszkóba? Ezzel nem az anyaszerepet gyakorolja, hanem a plázamaca szerepet, amire nincs túl nagy szüksége.


Nem beszélve arról, hogy mennyire más érzelmek dolgoznak a kétféle babával való játék során. A csecsemő babát magához öleli, babusgatja, szeretgeti....a Barbie-ra meg esetleg vágyakozva néz, milyen szép, és de kár, hogy ő nincs ennyire szép, vagy milyen jó lenne ilyen szépnek lenni...és felnőnek szépen az önértékelési zavarral küszködő, táplálkozászavaros, plasztikai műtét függő lányok.


Bocs, ha messzire mentem :-), de én nem véletlenül nem akartam Barbie babát venni a kislányomnak legalább iskolás korig, és bár kaptunk, azért titkon örülök, hogy szinte egyáltalán nem játszik velük. Bár nincs tiltva.

2010. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

20:22 alaposan körbeírtad a dolgot. Viszont érdekes, mert anno amikor én Barbiztam, azzal ugyanúgy anyukásat játszottam. Volt anya, gyerekek és fiú baba híján a csúnyábbik lány volt fiú ruhában apukaként.:)

Én szerettem, és nem lettem tőle plázamaca, sőt a suliban igazi szürke kisegérnek számítottam.

Nagyon elmentünk a témától.

Lányom januárban lesz 3 éves és karácsonyra gondoltam elkészíteni a Barbiházat. Tavaly kiskonyhát csináltunk neki, szintén saját kezűleg; nagy sikere volt.

Azért kértem a véleményeket, mert addig van bőven idő megcsinálni.

2010. júl. 14. 22:02
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom is szokott anyukásat játszani a barbikkal. Nála is van anyuka, apuka, gyerekek, állatorvos stb. Viszont ő csak a barbival babázik pedig előtte már volt neki csecsemő babája és másmilyen is, de azokkal kb. 2 napig játszott és azóta a polcon porosodnak.

Egyáltalán nem akar rájuk hasonlítani, pedig már nem olyan kicsi.

Szerintem ha tetszik a lányodnak a barbie baba, akkor nyugodtan vehetsz neki. Barátnőm lánya 2 éves és ha átjön mindig a barbikkal játszik, mert nagyon tetszik neki is.

2010. júl. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Az első vagyok!

Az én lányomnak is volt/van csecsemőbabája,pisilős,cumizós babája,de ő is inkább a barbieval játszott/játszik szívesebben,2 éves korától,még most is pedig már 9 éves!

És csatlakozom az előttem szólóhoz,az én lányom sem akar egyik barbiejára sem hasonlítani!

És én sem értem ezt a barbie ellenességet,ha valaki nagyképű,beképzelt lesz,az szerintem nem a barbie baba miatt van,hanem inkább a "jó" neveltetése miatt! :)

2010. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!