Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud másfél éves kislányo...

Miket tud másfél éves kislányotok? PL miket eszik, szopizik, játszik, beszél stb?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Féléves korától nem szopizik. Reggel kakaót iszik, kb. 180ml-t, este pedig tápszert, kb. 200ml-t.

Reggeli váltakozva szokott lenni virsli, tojásrántotta, margarinos kenyér felvágottal, párizsival, sonkával. Imádja a pirítóst, 2 naponta azt eszik joghurttal, néha péksütit reggelizik. Tízórai ritkán van, akkor 1db jó reggelt kekszet, pár db háztartási kekszet rág el, esetleg 1-2 db fornettit eszik meg (ha az ebéd még sokára lesz).

Délben minden nap kötelezően eszik levest, ugyanis kevés kivétellel imádja a leveseket. Főleg a palóc, gyümölcs-, zöldség- és bablevest. Második fogása fántáziámtól függ, imádja a tésztákat, de a krumplis főételeket nem eszi meg (csak a levesekben eszi meg a krumplit és főzelékként).

Uzsonna 1 túró rudi, tejszelet vagy krémtúró.

Vacsorára általában hideget kap, hasonlókat, mint reggelire. Próbálkozik a kanállal evéssel önálóan, mikor milyen sikerrel, de azért a végére mindig inkább kézzel eszik. Egy-egy evés után teljes káosz van nálunk, ragad minden.

Játszani egyedül nagyon nem akar, rettenetesen igényli a figyelmemet, egészen pici kora óta. Nem is köti le semmilyen játék sem, csak amiben én is résztveszek, pl. kukucsosdi, bújócska, kergetőzés. Imád olvasni, azzal ébredünk, azzal fekszünk és napközben is állandóan hozza a könyveit olvasni. Nem is a szöveg érdekli, hanem a képeket meséljük el közösen (mi van a képen, hogy mondja pl. a bárány, a kacsa, stb). Na, erre képtelen ráunni.

Imád még mindig pakolni, kisajátította 2 válltáskámat és egyik hátizsákomat, abba szokott rakodni. Mostanában a nagy kedvenc, bárhol is van: felnőtt egyén lábbelijét a saját lábára húzni...legyen az bakancs, papucs, vagy akár magassarkú:-))

Még nem sokat beszél, csak a legegyszerűbbeket mondja: mama, baba, apa, nem, kipp-kopp, tente, cica, viszont már nagyon sok állathangot tud utánozni.

Hirtelen ezek jutnak eszembe...és a Te lányod miket tud?

2010. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, 17,5 hónapos a kislányom.

10 hónapig szopizott, azóta tápszert kap.

Nagyjából így néz ki egy napunk:

7-8 ébred reggelire tápszer, aztán kicsi szendvics

játék, takarítás, főzés, közért, játszótér, ilyesmi közben egy kis gyümölcs 10 körül

11:30-tól alszik kb 2 órát

du. 2 ebédel

utána játék, játszótér, séta...

du. 5-6 uzsi joghurt vagy gyümölcs

utána már csak itthon játék

fél 8 fürdés

8 vacsira tápszer legkésőbb negyed 9-kor alszik

Éjjel egyszer ébred, éjfél és 2 között, olyankor már nem a saját ágyában altatjuk vissza, hanem a hitvesi ágyban, ott alszunk tovább hármasban reggelig nyugiban.


Eléggé válogatós, pl gyümölcsökből inkább a bébiételeket eszi meg, kecskemétit szoktam venni. Újabban szerencsére legalább a banánt megeszi igaziban. De a többi gyümit bébiételben kapja.

Vajas-sajtos-felvágottas kenyérkéket nagyon szereti.

Ebédre azt kapja, amit főzök, nagyon szereti a tésztákat (sajtos-tejfölös, makaróni, krumplis,sonkás...), mindenféle főzeléket (kivéve borsó). Levest én nem adok neki. Amúgy elég keveset eszik, de már megszoktam.

Néha ebéd után adok neki túró rudit desszertnek, de nem minden nap.

Joghurtot nagyon szereti, de csak a meggyeset. Az érdekes az, hogy amúgy a meggyet igazi gyümiként nem eszi meg.

Párszor adtam már neki tejet, de nem nagyon erőltetem. Főzéshez használom, de magában nem adom neki.


Kb 20-25 szót használ értelemszerűen és értelmesen (anya, apa, mama, pápá, hinta, vauvau, tecci -tetszik, hoppá, hia -szia, helló, hahó, ilyesmik....)


Ő szeret ellenni egymagában, én nem kellek neki a játékhoz. Nagyon jól elvan egyedül, elrámolgat, pakolgat, csendben van. Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott, óvatos és nagyon odafigyel mindenre.

Imádja az építőkockákat, amennyit lát, azt mind egymásra pakolja szépen. Szereti a vödörből ki-be pakolást. Formaevőket nagyon szépen használja.


Lent a játszótéren elkezdtünk már motorozni, elég óvatos, de azért megy vele. Nem fut el mellőlem, jön velem, nem eszik fel semmit a földről. A nagy óvatossága és finnyássága miatt elég nehezen ment a homokozás először, mert félpercenként le kellett törölnöm a kezét, hogy homokos lett. Nem akart leülni hetekig a homokba. De végre eljutottunk oda, hogy leül a homokozóban, és végre pakol lapáttal a vödörbe. Kézzel nem nyúl a homokba, csak lapáttal. Utálja ha koszos lesz a keze, a ruhája, ezért nagyon odafigyel. Ha másik gyerek elkezdi szórni a homokot, ő inkább kimászik, odébb megy.


Nagyon barátkozós, mosolygós az emberekkel, de csak amíg hozzá nem akarnak érni. Azt nem bírja, ha idegenek "taperolják". Nem igazán szeret ölben lenni, csak nálam és a férjemnél van el, de csak ha álmos.


Szereti lapozgatni a mesekönyveit, sokszor hozza nekem, hogy olvassak neki, bár nem a mesét mondom, hanem a képeket mesélem. Nagyon sok mindent felismer már.


Kb ennyi jutott eszembe :)

És a tied?

2010. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok. A kislányom 19 hós múlt. Egy hónapja mondott kb 10 szót, most már azokat sem, valamiért megmakacsolta magát. Még szopizik 2x egy nap. Reggel gyümölcsöt kap gabonapehellyel, tízórai Cserpes féle natúr joghurt, ebéd főzelék hússal, uzsonna sajt és felvágott, vacsora újra gyümölcs. Szerencsére elég sokat eszik. A játékaival nem nagyon játszik, inkább az érdekli amit éppen én csinálok: főzés, takarítás. A játszóteret szereti, de csak a hintát, vagy a csúszdát. Nagyon barátságos mindenkivel, szereti az embereket. A motorját most kezdi használni, de csak itthon nagyon óvatosan. Vidám baba, most várjuk az utolsó négy fogacskát. Sok boldogságot és türelmet mindenkinek a babájához.
2010. máj. 18. 18:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!