Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnál ha öngyilkos...

Mit csinálnál ha öngyilkos lenne a kamaszlányod?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 17:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet feldolgozni soha, ha az ember gyereke meghal, főleg ha ezt ő választotta. Örökös lelkiismeret furdalás, az egész családnak örök szenvedés.
2010. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

Egész nap sírnék,és magamat hibáztatnám,ha nem lenne még 3 kicsi,akkor magamat is megölném. De ilyenre én gondolni sem szeretnék,és a lányom szerintem nem csinálna ilyet :)

36/N

2010. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%
Vele halnék lelkileg.
2010. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
57%

Én ezt szeretném. De amikor tényleg ottvagyok és meg kellene tenni akkor elgyengülök és csak sírni tudok hogy még ennyire se vagyok képes. Volt olyan időszak hogy naponta próbálkoztam máskor csak hetente. Mindig tudom hogy mi lesz a vége de akkoris megpróbálom hátha sikerül.


Egy 14 éves lány.

2010. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

14 éves lány: szerintem látogass fel egy pszichológust, sokat segítene, hidd el. :)


Én 15 vagyok és sokszor gondolkoztam az ötleten, de nem. Nem akarok olyan embereknek fájdalmat okozni, akiket szeretek. Nincs hozzá jogom. A szüleim felneveltek, tanítottak, játszottak velem, stb. Nem okozhatok nekik ekkora csalódást. Ha eszembe jut ez a buta gondolat, a síró húgomra gondolok, ahogy meg tudná, hogy meghaltam vagy anyura, aki el sem hiszi... Nem akarom bántani őket. :(

2010. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
82%

Amikor depressziós korszakomat éltem én is gondoltam rá.

Akkor lett beteg a nagymamám és fél évig volt kórházban,de meghalt.Na,akkor még inkább magamba zárkóztam.

Láttam,ahogy anyukám minden nap sírt,nagyon nehezen tudta feldolgozni az anyukája halálát.

Akkor értettem meg,hogy bármi rossz dolog ér,nem tehetem meg a családommal és a rokonaimmal azt,hogy öngyilkos legyek.Nekik köszönhetek mindent,amit elértem az életben.A jó tanulmányi eredménytől kezdve a versenyekig mindent nekik köszönhetek,mert ők mindig mellettem álltak,segítettek,támogattak,nevelgettek.Ha öngyilkos lettem volna azzal mindent tönkre tettem volna.A szüleim nem tudták volna feldolgozni,ki tudja mit csinált volna anyukám bánatában.

Ilyet nem lehet megtenni.Én nem tudnék.

15/L

2010. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :(
2010. júl. 9. 19:24
 8/33 anonim ***** válasza:
58%
Lányok! Az öngyilkosság a gyáva emberek menedéke. A gyáváké, akik nem mernek szembenézni az élettel.
2010. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%

3. vagyok: Ha az öngyilkosságra gondoltok, keressetek fel szakembert. Nem vicc! 14 évesen nem erről kellene, hogy szóljon az életed! Ha most nem bírod, mi lesz veled a felnőttkori gondokkal? Keress támaszt. Valakit, aki meghallgat, segít. Családból, baráti körből vagy épp egy teljesen idegen embert!


Kérdező: történt valami, amiért kiírtad a kérdést? Te vagy a szülő vagy a kamaszlány?

2010. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
a lány vagy vagy valamelyik szülő?
2010. júl. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!