Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kell tenni/ te mit tennél,...

Mit kell tenni/ te mit tennél, ha valaki valamelyik ismerősöd öngyilkos akarna lenni?

Figyelt kérdés

Mit tennél, ha ez az ismerős

1)a legjobb barátod

2) egy barátod

3) egy olyan ismerős(pl. osztálytárs), akivel nem vagy rosszban, de kifejezetten puszipajtások sem vagytok, talán haverok rá a legjobb szó

4) csak egy ismerős akivel ritkán beszélgetsz/találkozol

5) egy olyan ismerős akit ki nem állhatsz

6) egy ismeretlen


És ha ez az ember amikor először/ másodszor/ harmadszor megkérdezed mi a baj vagy ilyesmi, akkor sem mondja el, mikor adod fel, feladod-e?(mind a 6 kategóriánál)


2011. szept. 18. 10:09
 1/8 A kérdező kommentje:
*a kérdésben a valaki felesleges
2011. szept. 18. 10:10
 2/8 Hailey13 ***** válasza:
nem adnám fel. ez nem az a fajta dolog amit hagyni lehetne a p*csába. és nem azt kérdezném hogy mi baja van. természetesen jobban küzdenék a legjobb barátomért, mint egy idegenért, de az emberi élet egy élet. ha nem játssza meg az agyát, és nem csak a feltűnés kell neki, akkor még az ellenségemen is segítenék. mondjuk abban is van igazság, hogy aki igazán meg akarja tenni az megteszi.
2011. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen azt hogy megkérdeznéd, hogy mi baja, azt így értettem, hogy meddig"küzdenél" érte csak nem tudom jobban megfogalmazni. És még egy kiegészítés: Ha van mellette más is pl. legjobb barátja, akkor "meghagynád"-e NEKI a "feladatot"?
2011. szept. 18. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem épp most foglalkoztat a gondolat és hozzám így viszonyulnak.

1; naponta többször felhív, többször átjön, próbál kiragadni a lakásból, megmutatni, hogy van miért élni.

2; felhív 2-3 naponta, hogy megtettem e már.

3-5; le se sz@rnak

6; meghallgat, elmondja a bajommal kapcsolatos tapasztalatait, kaját vesz nekem és próbál legalább évesre ösztönözni. (a munkahelyemre jött ő be és csak látta, hogy szarul vagyok...hát igen még vannak ilyen emberek is)

2011. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy aki öngyilkos lett. Egyszerű ismerősöm volt, nem voltunk túlságosan jó haverok de rosszban sem voltunk. A lényeg hogy öngyilkos lett sajnos, és ezt senki nem tudta meg akadályozni mivel senki nem is sejtette hogy ez a szándéka.

Volt még egy lány akivel haveri viszonyban voltunk, barátja csúnyán megcsalta, amikor mentem át hozzá akkor azt láttam hogy leugrani készül az erkélyről, de szerencsére sikerült rá beszélnem hogy ne tegye, így vissza mászott a szobájába, meg vigasztaltam, figyelmeztettem a családját erről, aztán sikerült rábeszélnünk őt hogy járjon pszichológushoz, és végül már teljesen rendbe jött szerencsére. Nagy mázli volt hogy pont akkor voltam ott, ki tudja hogy mi lett volna ha én nem vagyok.

2011. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszintén? Én mind a hatnál próbálnék segíteni, hogy ne tegye meg. Jó példa az ötös, hiába utálom, de az nem ok arra, hogy ne beszéljem le róla. Egyszerűen hülyeség. Ha csak annyit tudok tenni, hogy elmondom a véleményem, hangsúlyozom, nem megoldás, értelmetlenség, hátha átgondolja, és nem teszi. Feladni nem adnám fel, de nem mondanám el napjában 25×. Könyörögni nem fogok, viszont mindenképpen elmondom a véleményem, érvelek ellene, ha kell megpróbálok segíteni megoldani a problémát.

De én alapból olyan vagyok, ha bajban lévő embert látok, segítek. Nem egyszer volt, hogy földön fekvő, öntudatlan/túladagolt/epilepsziás rohammal küzdő emberhez mentőt hívtunk. Szerencsére a húgom is ilyen.

16/l

2011. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam inkább akérdést úgy lehetne helyesen feltenni, mit tettem, és mit teszek folyamatosan...1-es szituáció...
2011. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem 3as volt, de nem igazán tudtam kezelni a szituációt. Tudtam, hogy annyira nem vagyok fontos neki, nem hittem benne hogy pont én le tudnám beszélni róla, de azért izgultam meg minden, de végül is megoldódott. Csak azóta foglalkoztat ez a kérdés
2011. szept. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!