Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A logopédusnak mi a feladata?

A logopédusnak mi a feladata?

Figyelt kérdés
Nem tudtam igazán hova helyezni ezt a kérdést gondoltam itt tudnak majd rá válaszolni.Egy 17 éves lány vagyok és nem tudom kimondani rendesen az \'s\' és az \'sz\' betűt...hova kéne mennem h kitudják nekem javítani vagy mit kéne tennem?
2008. okt. 19. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekorvost akihez jársz kérdezd meg , vagy a védőnőt aki területileg hozzátok tartozik. Ha ez problémás a közeli ovodán vagy iskolán keresztül eljuthatsz egy logopédushoz. A logopédus azt teszi amira neked szükséged van. Előszőr felméri hogy melyek azok a hangok amik próblémásak és utána fokozatosan játékos feladatokkal hangutánzással, szóösszetételekkel segít kimondani neked a hangokat.
2008. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
demoszthenesz.hu/konyvek/logopedia/munkarol - 23k -
2008. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
demoszthenesz.hu/konyvek/logopedia/munkarol
2008. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Röviden:DA beszédjavítást végző szakemberek kompetenciái


A logopédus a "beszéd-, hang-, nyelv- és kommunikációs zavarban szenvedő gyermekek és felnőttek hátrányainak megelőzésére, vizsgálatára és felismerésére, más beszédkórképektől való elkülönítésére, az ezekből következő feladatok megállapítására, megtervezésére, a sérülésspecifikus prevenciós, terápiás (habilitációs, rehabilitációs), fejlesztési, nevelési, oktatási tevékenység ellátására" képesített szakember.


A logopédus elsősorban a logopédiai intézetben (pedagógiai szakszolgáltatás), jogszabály által meghatározott esetekben óvodában vagy iskolában végzi tevékenységét. A logopédus kötelező óraszáma a gyermekek/tanulók kezelésének és vizsgálatának feladatait tartalmazza. (A pedagógiai szakszolgálatban pedagógus munkakörben foglalkoztatott logopédus különleges szakértelmet igénylő munkakörre megállapított pótlékra jogosult.)


A logopédus munkája során az Oktatási Minisztérium által jóváhagyott tanügyi dokumentumokat használja. Vezeti a forgalmi naplót, melynek bejegyzéseire folyamatosan szükség lehet, hiszen ugyanaz a gyermek/tanuló évekkel később ismét a logopédus látókörébe kerülhet. Egy forgalmi napló legfeljebb két tanéven át használható. Bejegyzések a folyamatos munkarend miatt nyáron is történhetnek.


A nappali tagozatú, főiskolai szintű alapképzésben a logopédusok egy gyógypedagógiai szakterület egy vagy két szakágán tanulnak, melyek befejeztével logopédiai tanár vagy logopédiai tanár és logopédiai terapeuta oklevelet kapnak. Logopédiai terapeuta végzettséget ma még csak azok a nappali tagozatú, alapképzésben részt vevők szerezhetnek, akik logopédiai tanár szakági tanulmányokat is folytatnak. Az esti tagozatú, főiskolai szintű diplomát nyújtó logopédusképzésben sikeres alkalmassági vizsga után felsőfokú pedagógus végzettségűek vagy más gyógypedagógiai szakra képesített gyógypedagógusok vesznek részt, ebben a képzési formában azonban csak logopédiai tanári végzettség szerezhető.

2008. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!