Ti hogyan probaljatok megtanitani a gyereke (i) teket arra, hogy a kozossegi oldalakat, stb a helyenek megfeleloen kezelje (k)?
Harom gyerekem van, a legnagyobb is ovis csak, de eleg sok kiskamasz barattal es unokatesoval rendelkezunk es mostanaban iszonyatosan foglalkoztat ez. Hogyan probaljatok megertetni, hogy az onbecsuleset ne attol tegye fuggove pl hany baratja van, hany like-ot kap. Hogy o se trollkodjon masnal, de ha o kap valami rossz bejegyzest azt is a helyen kezelje es ne tepazza meg.
Iszonyu nehez onmagaban is kamasznak lenni, oszinten szolva baromira felek, hogyan tudom felbastyazni a gyerekeimet.
Persze lehet en reagalom tul, de eleg ezt az oldalt is megnezni, olyan elkepeszto mocsokaradat zudul itt nehany kerdesre, hogy kiakaszto.
Az apropoja a kerdesnek amugy az, hogy egy rokon kislany evfolyamtarsarol keszitettek egy nagyon megalazo kepet, amit aztan azonmod mindenki tovabbitott. Akinek fb-ja van, ott rakta fel, akinek meg nincs, az viberen nyomta tovabb.
Miert foglalkoztat ez? Picik a gyerekeid...
Min. 14 eves korig nem engedem a FB-ot.
FB lehet hogy nincs 14 éves korig, de Viber van; ha meg semmi sincs, akkor azért fogják cikizni.
A felvetés teljesen életszerű, kb 4. osztályban már fel szokott merülni valamilyen formában, persze első körben csak az, hogy lehet-e használni a suliban. Sajnos a pedagógusok egy része is felkészületlen, mert annyira új keletű a probléma. Nálunk a szülőiken is mindig feljön, szerintem sok szülő se jól kezeli a dolgot, ők maguk sem mozognak otthonosan a témában, esetleg a tiltásban látják a megoldást. Én inkább amellett vagyok, hogy használja, a saját szintjén, és mindig elmondjuk hogy mire figyeljen. Tehát pl amikor először lesz levelezőprogramja, akkor elmondjuk hogy mi az a spam, hogy ne válaszoljon idegeneknek, hogy ne adja meg akárhol a címét stb. Mint ahogy a való életben is tanítjuk az önálló közlekedés szabályait.
A képes dolog, amit írtál, vagy ahhoz hasonló, sajnos előfordulhat, igazából ezt a részét, hogy más gyerekek mit csinálnak, befolyásolni nem tudod. Fajulhat addig a dolog, hogy már csak az iskolaváltás segìt, de szerintem ha online megtörténik, akkor annak már volt valami offline előzménye (gyerek nem tud beilleszkedni, vagy kiközösítik). Ez utóbbi meg nem újkeletű dolog, 30 éve, amikor én voltam gyerek, is volt ilyen miatt iskolaváltás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!