Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Spektrum - A világ legszigorúb...

Spektrum - A világ legszigorúbb szülői. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Én azt hiszem rövid időn belül megőrülnék ha ilyen szüleim lennének, pedig nem vagyok elkényeztetett,segítek a házimunkában,nem r-bancoskodom,jól tanulok, csak nehezen viselem ha mások mondják meg hogy milyen zenét hallgassak vagy hogy milyen ruhát hordjak.

15/L


2010. máj. 16. 11:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
97%

egyet kettőt láttam.

Az nekem se tetszett, hogy ennyire vallásosokhoz viszik őket.

De az egyik nekem tettszett, mikor indiába vitték őket.

Ott nem volt szó vallásról, és jó teljesen más kultúra, és sokkal szigorúbbak voltak, de az azért nem volt olyan durva.

Meg kell érteni, hogy más kultúra.


Az amerikai baptistás nekem is túlzás volt.

Egyébként szerintem se jó ha nagyon szigorúak.

Engem nagyon lazán kezelnek a szüleim, nem tiltanak meg semmit.

A példamutatásuk az, amivel nevelnek minket.

Én úgy gondolom ez is hatásos.

És nem azért segítünk a szüleinknek, mert kötelező, hanem mert érezzük mi is, hogy erre szükség van.


Azért a Brit fiatalok tényleg elég gázak.

De tényleg nem tudjuk, hogy mennyi benne a színészkedés.

Azért ha már egy kicsit tanulnak belőle valamit, az már jó.

2010. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
bocs Indiába
2010. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
50%
Kedvenc csatornám a Spektrum de ez béna műsor 1 hét nem elég....
2010. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Pánczél ***** válasza:
91%
imádom azt a tv műsort!!! azt az 1-et nézem a spektrummon
2011. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen,vannak benne olyan családok,hogy még nézni is fárasztó...de volt szerintem 1-2 tényleg nagyon jó,akik nem is estek túlzásba,csupán megvolt az elvárás a gyerek felé-ami szerintem nem rossz dolog.Viszont észrevettem egy közös vonást,ami nekem nagyon tetszik:ha a gyerek valami rosszat csinál,akkor ált.elmondják,hogy mik a következményei a tetteinek és amikor a gyerek bocsánatot kér,akkor nyitottak rá és megköszönik,nem az van,hogy vérig sértetten és felsőbb rendűen leordítják a fejét.Valamint az is tetszik,hogy megköszönnek mindent,ha a gyerek megcsinál valamit,amire megkérik vagy egyszerűen csak teszi a feladatát(pl jól tanul).Én ezt nagyon jónak tartom,mert a gyereknek is éreznie kell a kölcsönös megbecsülést és tiszteletet,és ez által szívesebben megcsinálja a dolgát,ez szerintem egy ösztönző dolog.Sok szülő sajnos ezt elfelejti megtenni,nem dícséri a gyereket,ha az valamit jól tesz,hanem természetesnek veszi,de ha valamit hibázik,akkor azonnal lehordja-szerintem sok családban ez a hiba-a tisztelet nem csak a felnőttnek jár,hanem a gyereknek is!Ha a gyerek érzi,hogy őt is tisztelik,megbecsülik,akkor ez kölcsönös lesz.De ha folyamatosan csak szidják,akkor nem fogja tisztelni a szülőt.
2011. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!

Nem igazán értem a megközelítésedet, mert leírod, hogy te segítesz és hogyan öltözködsz.Oké. De akik a műsorban vannak, ők azért nem egészen ebbe a kategóriába tartoznak. Én szeretem ezt a műsort. Ennek egyik oka, hogy meg lehet ismerni más kultúrákat, más szokásokat. Nem minddel értek egyet, de szerintem jó tudni, hogy van ilyen is. És ezekre a fiatalokra bőven ráfér az, hogy eltöltsenek egy kis időt ilyen közegben, mert lássuk be, hogy egy elhintett "Ejnye-bejnye kisfiam/kislányom" itt már nem elég. Más kérdés, hogy a gyerek szülei tehetnek arról, hogy a gyerekük elindult a rossz irányba.

Egy hét (vagy 10 nap?) alatt nem lehet csodákat tenni, de ha érett annyira a kiküldött tini, hogy levonja a megfelelő következtetéseket (ami általában az, hogy rádöbben mennyire lusta, és többet kellene segíteni otthon, tanulni kellene, hálásnak lenni a szülőknek), akkor már megérte. Ez érettség kérdése.

2012. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
41%

háháhá! :-DDD Ekkora gányt..

Én most láttam először ezt a hitványságot.. azaz pont most megy a spektrumon, hát dőltem a röhögéstől.

A gyerekeket elküldték egy farmra az überbrutál szigorú szülőkhöz, aki történetesen ebben a részben egy meleg női pár.. ezzel még semmi gond nincs, nem ettől szakadtam...

Ezek egy farmon élnek egy batár nagy házban, és teljesen önellátóak. MIndenfajta luxus nélkül, még áram sincs náluk... ettől a két gyerek teljesen kiakadt.

Nos... hogy ez az egész mekora egy hatásvadász kamu műsor..

Legalább arra figyeltek volna a műsor készítői, hogy ha azt akarják bekamuzni a kedves nézőknek, hogy ezek a birkák áram nélkül éknek, legalább a neoncsöveket, a parabolaantennát a tetőről, és a film több részén látható konyhai berendezések (hűtőszekrény, fagyasztó stb..) legalább azt tüntették volna el.Hogy ennyire hülyére veszi az embereket az összes hitvány hírcsatorna az még hagyján, de hogy egy épkézláb filmet vagy műsort nem tud leadni még a spektrum sem.. az már ultrabrutál gáz. HOgy globálisan melegednének fel ezek az evolúcióhívő, komplett stábbal extrém túlélő szuperhős, hazug értéktelen állatok. :-))

2012. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Én is úgy gondolom, hogy a tiszteletnek kölcsönösnek kell lennie és ez sajnos Magyarországon általában nincs így. Ezeknél a szülőknél pedig igen. Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy nem kell 100%-ban beletúrni a gyermekek életébe, minden másodpercet ellenőrizni (zenehallgatás, böngézés stb...), hiszen az az ő élete. Sokan nem tudják, hogy egy függőségről, vegyük például a dohányzást, egyáltalán nem lehet parancsszóra leszokni (valamint 1 hétig szüneteltetni) és ha az ember nem akar, nem is fog ezen feltételnek eleget tenni. Ezt tapasztalatból mondom, hiszen én is dohányzom. Ám az dicséretes ezektől az emberektől, hogy teljesen nyitottak az emberrel, jószívűek, képesek megbocsátani és rendkívül bizalmasak. Megismertetnek másokat a kemény munka fogalmával, bemutatják, hogy azon a vidéken hogy élnek az emberek, mennyit és milyen keményen kell dolgozni a pénzükért. Ezek a tulajdonságok egyértelműen közösek bennük. Őszintén szólva én élnék egy ilyen családdal, de csak akkor, ha nem túrják fel az életemet, nem szólnak bele olyan dolgokba, amikhez semmi közük nincs (milyen zenét hallgatok, kivel járok, dohányzás...). Abban teljesen igazuk van, hogy segíteni kell szüleinknek, mert akkor tőlünk kapnak egy olyan érzést, amit azelőtt ők adtak nekünk. És ha az ember nem dolgozik, élni sem fog tudni! Hát úgy nagyvonalakban ezt gondolom róla :)
2015. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Némely magyar tizenéves is megérdemelne egy ilyen utazást.
2016. szept. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!