Mennyi felelősségvállalás várható el 20 éves dolgozó, szülőkkel élő gyerektől?
Kedves szülők! Olyan helyzetre gondolok, mikor a fiú /vagy lány/ nem akart tovább tanulni ezért dolgozni kezdett érettségi után. Otthoni ellátása természetesen a ti feladatok, mint főzés, mosás.
Belead a rezsibe? Ha nem kértek hazaadni semennyi pénzt, mit vártok el ezért cserébe? Otthoni munkákba mennyire vesz rést? Ha semmiben nem segít egyáltalán, és nem ad haza semmit hónapokig, mondván hogy másra kell a fizetése /pl. autója szervizeltetése, stb/, akkor ebben mennyire vagytok elnézőek? Ha elkölti minden hónapban a a pénzét és nem tud ruházkodni, vesztek neki ruhákat?
Ha rá akarjátok szorítani több felelősségvállalásra, és ezért nem segítitek ki mindig anyagilag, pedig megtehetnétek, akkor jogosan lehet mondani, hogy rossz szülők vagytok?
Ha nem kell hazaadnia, és mégis egyre rosszabbul áll anyagilag, mit lehet tenni? Hol az a határ, mikor a szülőnek ki kell hátrálni a gyerek anyagi problémái mögül?
Vagy egy család vagyunk, és ami a miénk az az övé is elven nekünk kell megteremteni mindent neki anyagilag, amíg velünk él?
Hogy etikus ez, hogy maradhat a szülő jó szülő anélkül, hogy magatehetetlen gyereket nevelne vagy szívtelenül viselkedne?
Köszönöm mindenkinek előre is!
Én amint munkába álltam és önálló keresetem volt (24 éves voltam), akkor kérés nélkül mondtam a szüleimnek, hogy egy bizonyos összeget (30e Ft-ot, ez volt 2000-ben) átutalok nekik.
Házimunkában, kertben segítettem, magam pénzéből szórakoztam, ruházkodtam.
Szerintem elvárható egy saját keresettel rendelkező embertől, hogy amint tudja, kérés nélkül beszálljon a saját eltartásába, ha a szüleivel egy fedél alatt lakik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!