Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy 15 évesen...

Normális, hogy 15 évesen hetente egyszer max kétszer mehetek el a barátaimhoz 7-8ig?

Figyelt kérdés

mármint elvileg, gyakorlatilag mindig van valami amiért mégse... pl kések a suliból, stb. ez rendben, de ha minden rendben van, jó jegyeket hozok(...) akkor se mindíg tartják be a szavukat, és nem engednek el(ok nélkül.) havonta egyszer vagy kétszer alhatok bnömnél, de mostanában ez se volt. titeket meddig engednek el?

elegem van, van valami ötletetek?

előre is nagyon köszi 15L


2010. máj. 8. 19:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
engem ennyiszer se engedtek el..:D
2010. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Próbálnák ezt velem megteni a szüleim!

Nem, nem normáli! Ha jók a jegyeid meg minden akkor meg pláne nem.

Tudtad? Egy kiegyensulyozott tini áttlagosan egy héten az ideje 57(!)%-át a barátaival tölti. Szerintem a szüleid egy irányítható bábot akarnak belőled csinálni. Aki mindíg ugrik ha anyuci vagy apuci sóhajt. :( Vigyázz! Ha most nem állsz a sarkadra később nehezebb lesz! Az mondjuk jó, hogy egyáltalán felvetődött benned ez a kérdés. :)

36/N

2010. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Bocs nem 57 hanem 27 :)
2010. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is kevés :(

Hányadik gyerek/lány vagy a családban?

Velem (első gyerek, és csak lányok vagyunk) sokkal szigorúbbak a szüleink mint a húgaimmal :(

2010. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem normális. Próbálj meg leülni velük beszélni és mondd el nekik finoman, hogy te megteszed amit kérnek és tanulsz normálisan, szófogadó vagy (gondolom, különben nem érdekelne, hogy engednek-e vagy sem hanem szöknél mint annó én) akkor ők is tegyék meg amit te kérsz, vagyis tartsák be a szavukat.

Vagy fenyegesd meg őket, hogy ha nem mehetsz el a megbeszélt rendszerességgel akkor "elfelejtesz" hazaérni időben vagy jó jegyeket hazavinni vagy ilyesmi.


Egyébként a havi 2 alkalom barátnőnél alvás az kb elfogadható.

Engem 15 évesen (ha jó jegyeim voltak) minden nap elengedtek 8-ig, szombaton meg éjfélig.

2010. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
19:37-es vagyok. Elfelejtettem odaírni, h 24 éves lány vok.
2010. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyon kevés.


Suli időben engem sem akarnak elengedni...Párszor azt mondtam anyáméknak,hogy 2-kor végzek és fél3-kor érek haza(tényleg fél órára lakok a sulitól) és közbe 1órakkor végeztem,így tudtam kicsit a barátokkal lenni:D

Nyáron keveset vannak itthon az ősök és nem szólnak be,hogy mit csinálok,de már én sem nagyon tudom,hogy mit tegyek.Utálom az egészet:(

15/L

2010. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
22%

Szerintem pedig teljesen normális.

15 éves koromban engem sem engedtek el minden nap nyolcig, sőt! Végül nem bántam meg, nem lett belőlem olyan r*banc, mint a mostani nemzedék, a kötelező tinédzserkori lázadást is kihagytam.

2010. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

A "mostani ribanc nemzedéket" a te szüleid nevelték, és majd a te gyerekeid is azok lesznek más számára.

Válogasd meg a szavaid, és ne sértegess másokat, vajon te melyik nemzedékből való vagy?

2010. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Mostani ribanc nemzedék?!

Kikérem magamnak!

Engem a szüleim nyugott szívvel elengednek akárhova akármeddigk. És nem érzem úgy, hogy nagyon elfuserált emberke lennék :P Sőt! Pont, hogy így tanulok meg felelősen gondolkodni. A haverjaimmal multkor is voltunk koncin, ami hajnalok, hajnalán végződött. Csak én maradtam józan és én vittem haza a többieket. Szóval szerintem annak, hogy kit hány óráig engednek el a szüle semmiköze ahoz, hogy mennyire lesz felelőssé teljes vagy éppen felelőtlen. Mennyivel jobb lesz azoknak az ötöskéknek akiket sehova nem engednek el és egy váratlan helyzetben nem találják fel magukat. Nem?

2010. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!