Fiatalok! Vágytatok már valaha arra, hogy a 40-es években éljetek?
Szerintem több pozitívuma is volt a korabeli életnek. Az emberek összetartóbbak voltak a háborús körülmények miatt, nem volt elidegenedés stb.
Lehet túl sok második világháborús játékot játszottam a gépen, de nagyon megfogott ez a korszak.
40-es,30-as.
Persze gazdag rétegben és valahogy elkerülni a II. világháború borzalmait,és inkább Németországban laktam volna,valami bunkerban.
Mindjárt jönnek a negatív kommentek 1,2,3.....
Aki tényleg háborús körülményekre vágyik, a lehetőség ma is bármikor nyitva áll mondjuk Szíriában, vagy Észak Koreában.
Ja, hogy erre jönne a szájhúzás, hogy jaj, hát nem egészen így gondoltam.... Pedig a világháborúban Európa egészen ilyen volt.
#14: Nem ezt mondtam, kiforgattad a szavaimat. De látom, amúgy is szeretsz kötözködni, kedves szokás. Tényleg...
Egy kérdést azért engedj meg! Mondhattam volna olyat, hogy ne köss bele?
<< Mondhattam volna olyat, hogy ne köss bele? >>
Azon az alapon hogy azért akarsz ebben vagy abban a korban élni, mert a háborúk nem vonzanak, -- nos aligha mondhattál volna olyant, hogy ne kössek bele.
De ez nem csak azért van, mert kötekedőrépát ettem reggelire, hanem azért is, mert a történelemben nem volt olyan, hogy folyamatosan (mondjuk egy teljes generációig) stabilan békés korszak. Állandóak voltak a kisebb-nagyobb villongások, felkelések, hódító/felderítő célú harcok stb.... Plusz ugye nem volt televízió, meg naprakész híradás, hogy éppen kivel állunk hadban és miért is. Lényegében egy átlagos kézműves vagy jobbágy soha nem tudhatta, mikor tör a falura valami idegen hatalom, és mikor gyújtja rá a házat, erőszakolja meg a lányát stb....
A világháborúk okozták a történelemben az első olyan komoly rombolásokat, ami már a hatalmon levőket is elgondolkozni kényszerítette (utólag), és komoly őszinte erőfeszítésekre bírta az országokat, hogy általában békés megoldásokat (is) keressenek a konfliktusokra. Így már, a XX. század második felében csakugyan voltak olyan országok, amelyek akár évtizedekig senkivel nem háborúztak. Helyette ugye a "megbüntetendő" országokat pld embargókkal sújtották, kizárták az aktuális nemzetközi szövetségekből, jogokat vontak meg, de nem azzal kezdték hogy összeverbúválnak egy sereget és lerohanják. Sajnos csak a világháborús keserű tapasztalatok tanulságai nyomán, -- de mégis, az, hogy konfliktusokat nyílt háború nélkül is lehet rendezni, egy igazi mondern kori vívmány.
Összetartóbbak? o.O Arról a generációról beszélünk, akik 10 évvel később az ideológia nevében köpték be a saját családtagjaikat az ÁHV-nak. Meg csukott szemmel nézték végig, ahogy a testvérüket elviszik az oroszok málenkij robotra Szibériába! Vagy akár beszélhetnénk arról, a nyilas terror alatt is mik történtek...
Nem voltak összetartóbbak, mert nem lehetett az lenni, azt a korszakot csak úgy lehetett túlélni, ha csukva tartod a szád, és bárki mással történik rossz, nem csinálsz semmit, csak örülsz, hogy nem veled történt. Sokkal durvább elidegenedés volt akkor, mint most.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!