Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell ennyi idősen a...

Miért kell ennyi idősen a pénzből itélni? 13/L Bocsi ha hosszú lett

Figyelt kérdés

Sziasztok,13 éves lány vagyok nemsokára 14 éves :)

Gazdagok vagyunk és sokan ez miatt akarnak velem jóban lenni,sokan ezért utálnak.

Olyan rossz :(

A legjobb barátnőm (tényleg LEGJOBB nagyon szeretem)

nekik nem jó most az anyagi helyzetük ,mindent megbeszélünk egymással,nem hazudok.Van egy parasztházuk,

boldogan megéllnek és azért szeretem ,mert nem a pénzem

miatt a barátnőm.

Attól,hogy van egy nagy házunk,van 2 kocsink meg ilyenek.

De a szüleim megdolgoztak és megdolgoznak érte

nem az égből potyog nekünk se és ugy érzem nem vagyok

elszállva magamtól.És a szüleim se vesznek meg nekem mindent sőt.Nem ugy van ,hogy bemegyek a boltba

20ezresz nadrággal meg kijövök.

Ha ruhát szeretnék azt kikell érdemelni és van mikor

nem kapom meg.Tudom,hogy megkell dolgozni mindenért.

Kitünő tanuló vagyok,mert én is szeretnék ilyen életet

adni/biztositani majd a családomnak.


De rossz,hogy sokan azért nem szólnak hozzám,vagy nem tudom,mert,hogy ők mondjuk melegitőben járnak suliban

és nem olyan az anyagi helyzetük.Mert én velük is jóban lennék.

De az is rossz,hogy sok olyan "barátnőm-barátom" van

akik csak a pénz miatt jópoviznak.

Én nem értem,ilyen fiatalon miért kell a pénzt nézzni.

Mindenki ugyan olyan az anyagiak ellenére.Persze így

tudom,hogy könyebben beszélek,de ez így van.


Én ugyan ugy alszik a barátnőmmél mint bárhol máshol.

Ugyan ugy tudok fürdeni egy olyan kádba ami nem

masszirozos meg hasonló.


Otthon se viselkedünk máshogy mint más család,de mégis

mindenki azt hiszi szinte!

Este 7-kor család (4-en vagyunk) leülünk szépen megvacsorázunk,megbeszéljük a napjainkat meg hasonló.

Mindenki takarit,nincs házvezető meg ilyenek,

jó az hogy heti egy alkalommal jön egy takaritó esetleg.


Ti is a pénzből becsültök meg embereket??


Olyan jó egy idegennel beszélni,de megtudja,hogy kivagyok

már máshogy viselkedik velem.Én nem szeretnék más bánásmodot meg hasonlot.

Szerintetek is ennyire fontos ,hogy egy GYEREK!!!!

milyen családi állapotban él.A barátnőm az elején

is olyan félve akart elvinni hozzájuk,meg megkellet

igérnem,hogy ettől a barátnője leszek.Persze azóta már eltelt jópár év (:


Hiába mondom nekik,hogy nem kell máshogy beszélni velem abból csak a pletyka fog menni.


Nem az életemmel van baj,nagyon szeretem senkivel sem cserélnék.De nem értem,tudom fontos a pénz,de egy barátságnál nem ez számit.


Minden korosztály válaszát várom.köszönöm szépen.


2010. márc. 18. 20:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

az emberek irigyek, ez van. sajnos nem tudlak megvígasztalni, ez később sem lesz másként. én amikor ennyi idős voltam, mint Te most, azt hittem, hogy jobb lesz. hogy felnövünk, és minden megváltozik. ez nem jött be...akik rében irigyek voltak, ma is azok, meg mások is, ezzel nem tudsz mit kezdeni. nekem a barátaim többsége mondjuk velünk azonos "szinten" állt anyagilag, ők nem voltak irigyek, de a többiek....visszagondolni is rossz...


ma már családom van, nekik is, akik régen irigyeltek. még az oviban, ahova a gyerekeink járnak sem bírják ki epés megjegyzés nélkül :( pedig nem vagyok, soha nem is voltam felvágós, nekem azt tanították a szüleim, hogy meg kell dolgozni mindenért, és ha jómódban élünk, minden este meg kell köszönni a Jóistennek, hogy így van, mert vannak szegény emberek, akik szintén mindent megtesznek, mégsem sikerül nekik. én ebben a szellemben nőttem fel, és ezt tanítom a kislányomnak is, de az irigy embereket ez nem érdekli. nem számít, milyen ember vagy, mert nem lát tovább a kocsimárkánál. sajnos ez van, bocs, hosszú lett, csak előjöttek ezek a dolgok...


28/N

2010. márc. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Szia. Aranyos kislány vagy, én ennyit tudok hozzátenni, előttem már mindent elmondtak. Vannak amúgy nekem is olyan barátaim, akik bizony igen jómódban élnek, de olyanok is, akiknek nálunk rosszabb az anyagi helyzete. De én magukért szeretem őket. De az emebrek nagy része végtelenül ostoba, ezt jegyzed meg egy életre. Felszínes, sunyi, önző rohadt dögök, akik cska azt nézik, másnak hol tehetnek keresztbe. Az ilyeneket kerüld el messzire. De nyugi, léteznek normális emberek is, majd idővel megtanulod (vagy az élet megtanít), hogyan jöjj rá hamar, ki milyen ember. Kitartás!


19/L

2010. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

te naon hasonlítasz egy oszt.társamra... amugy ,,rettenetes" egy életed van...

12/L

2010. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
szia.mi 12 éves koromig viszonylag szegények voltunk,voltak barátaim igaz kevés,de ők igaz barátok.12 éves koromba apa és anya is új munkahelyre ment,mindketten úgy kétszerannyi fizetésért,sőt.lett 3 autó,nagy kertes családi ház,külföldi nyaralások,márkás ruhák stb.hirtelen rengeteg ember elkezdett velem barátkozni,akik elötte a közelembe se jöttek.nyaliztak nekem,a hátam mögött pedig ott vertek át ahol tudtak.erre késöbb jöttem rá.aztán a cég ahol apa dolgozott bezárt,anya pedig terhes lett,mivel nem akarta elvetetni a babát itthon maradt,a "rengeteg" gyessel amit kapott.apa 8 hónapig munkanélküli volt,na ez szönyű időszak volt.eladtuk az összes kocsit,lakásba költöztünk,új ruha max kínaiból,talán...nyaralások kizárva.jah ez 16 éves koromba volt.hirtelen az eddig oly kedvesek hozzám elkerültek,mintha nem is ismernének.szerencsére a régi barátaim mellettem voltak,és vannak most is.akkor tanultam meg,kik az igazi barátok,és hogy ők ezerszer többet érnek mint a pénz.hiszen túléltük ezt az időszakot,apa új munkát talált,és anya is amikor a hugom 1 éves lett visszament dolgozni.most 25 éves vagyok,egy diplomával egy férjjel és egy kislánnyal a hasamban aki 1 hónap múlva születik,és ezt a babát mindig arra fogom nevelni,hogy ne a pénz határozza meg az életét.azért írtam le a történetem,hogy egyesek,akik bántják a szegényeket,tanuljanak belőle...
2010. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%

Hát ha te 13 évesen kitűnő tanuló vagy, mégis ennyi helyesírási hibát ejtesz, akkor valami nagyon sántít a történetben.

13/F

2010. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért nem barátkoznak veled a nálad szegényebbek, mert szégyellik, hogy nekik nincs annyi mindenük, mint neked.


RÓlam egy csomóan azt mondják, hogy Én hűűű milyen gazdag vagyok. Holott korántsem. Lakótelepen lakunk, egy lakásban nagymamaámmal, és mégis. Szerintem, ha már egy ember igényesen néz ki, szépen öltözködik, manapság ráfogják, hogy Ő gazdag..

12/L.

2010. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
Hidd el, ezt tényleg nem szemétségből mondom, de nem azért utálnak mert te gazdag vagy, hanem azért mert "stréber".
2010. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem utálnak.

csak olyan visszahuzodoan beszélnek velem..


Köszi a választ.Mindenki tudja,hogy ugy tanulok,hogy a suliban egyszer-kétszer vagy kicsit többszőr elolvasom és

megis van tanulna.Van aki meg egész nap tanul és mégse

jó tanuló,csak közepes.

Igazából ebben a suliban mindenkitől elvárják,hogy jó tanuló legyen.Még senki se bukott az évfolyamban.

És az osztályban is egy-két rossz tanuló van.

Akkor mondhatjuk,hogy egy stéber osztály vagyunk,bár

nem szeretem ezt a szót,de ez van.Valahogy megkell majd élni,mert azért nekem se mindent a s_eggem alá tesznek,hogy nesze és legyél boldog.Csak sokan ezt hiszik

:)


Köszönöm a válaszokat.

2010. márc. 22. 17:22
 19/21 anonim válasza:
xD
2010. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Ha kitűnő tanuló vagy, hogy tudsz ekkora fatális helyesírási hibákat véteni? Például az ,,úgy" az hosszú, és nem úgy írjuk, hogy ,,ugy" . Olyan szó sem létezik, hogy ,,megis", csak ,,meg is", hiszen a ,,meg" egy igekötő. Néha vesszőt sem ártana használnod. De ha az egészet nézem, értelmesebb lehetsz a kortársaidnál. És hogy a kérdésedre is feleljek, én a te anyagi helyzetednek az ellentéte vagyok. Nem egoizmusból írom, de én szintén kitűnő tanuló vagyok, szóval ebben megegyezünk, 14 éves fiú vagyok. Én az anyagi helyzetet sosem néztem, szerencsére mindig olyan helyekbe jártam iskolába, ahol más sem nézte, ha valaki pedig nézi, akkor az csakis magát minősíti. Én, mivel szegény családból származom, a jövőmért tanulok. Egyébként az emberek azért ilyenek veled, mert neked úgy hiszik megadatott az, amiről úgy hiszik, hogy nekik sohasem lesz meg. Pedig ha ahelyett, hogy családod pénzességén csámcsognának, inkább tanulnának, akkor ők is elérhetnék ezt az állapotot. További kellemes napot!
2010. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!