Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell ennyi idősen a...

Miért kell ennyi idősen a pénzből itélni? 13/L Bocsi ha hosszú lett

Figyelt kérdés

Sziasztok,13 éves lány vagyok nemsokára 14 éves :)

Gazdagok vagyunk és sokan ez miatt akarnak velem jóban lenni,sokan ezért utálnak.

Olyan rossz :(

A legjobb barátnőm (tényleg LEGJOBB nagyon szeretem)

nekik nem jó most az anyagi helyzetük ,mindent megbeszélünk egymással,nem hazudok.Van egy parasztházuk,

boldogan megéllnek és azért szeretem ,mert nem a pénzem

miatt a barátnőm.

Attól,hogy van egy nagy házunk,van 2 kocsink meg ilyenek.

De a szüleim megdolgoztak és megdolgoznak érte

nem az égből potyog nekünk se és ugy érzem nem vagyok

elszállva magamtól.És a szüleim se vesznek meg nekem mindent sőt.Nem ugy van ,hogy bemegyek a boltba

20ezresz nadrággal meg kijövök.

Ha ruhát szeretnék azt kikell érdemelni és van mikor

nem kapom meg.Tudom,hogy megkell dolgozni mindenért.

Kitünő tanuló vagyok,mert én is szeretnék ilyen életet

adni/biztositani majd a családomnak.


De rossz,hogy sokan azért nem szólnak hozzám,vagy nem tudom,mert,hogy ők mondjuk melegitőben járnak suliban

és nem olyan az anyagi helyzetük.Mert én velük is jóban lennék.

De az is rossz,hogy sok olyan "barátnőm-barátom" van

akik csak a pénz miatt jópoviznak.

Én nem értem,ilyen fiatalon miért kell a pénzt nézzni.

Mindenki ugyan olyan az anyagiak ellenére.Persze így

tudom,hogy könyebben beszélek,de ez így van.


Én ugyan ugy alszik a barátnőmmél mint bárhol máshol.

Ugyan ugy tudok fürdeni egy olyan kádba ami nem

masszirozos meg hasonló.


Otthon se viselkedünk máshogy mint más család,de mégis

mindenki azt hiszi szinte!

Este 7-kor család (4-en vagyunk) leülünk szépen megvacsorázunk,megbeszéljük a napjainkat meg hasonló.

Mindenki takarit,nincs házvezető meg ilyenek,

jó az hogy heti egy alkalommal jön egy takaritó esetleg.


Ti is a pénzből becsültök meg embereket??


Olyan jó egy idegennel beszélni,de megtudja,hogy kivagyok

már máshogy viselkedik velem.Én nem szeretnék más bánásmodot meg hasonlot.

Szerintetek is ennyire fontos ,hogy egy GYEREK!!!!

milyen családi állapotban él.A barátnőm az elején

is olyan félve akart elvinni hozzájuk,meg megkellet

igérnem,hogy ettől a barátnője leszek.Persze azóta már eltelt jópár év (:


Hiába mondom nekik,hogy nem kell máshogy beszélni velem abból csak a pletyka fog menni.


Nem az életemmel van baj,nagyon szeretem senkivel sem cserélnék.De nem értem,tudom fontos a pénz,de egy barátságnál nem ez számit.


Minden korosztály válaszát várom.köszönöm szépen.


2010. márc. 18. 20:22
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat nagyon hosszú lett,köszi aki legalább elolvasta.

És remélem nem lett egos az írás,nem szántam annak (:

2010. márc. 18. 20:24
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Na én a felénél befejeztem mert süt belőle a nagyképűség!
2010. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

szerintem ez tök jó dolog, hogy nem vagy erre beképzelt, ismerek olyat, aki a pénzére büszke, amit nem ő keresett meg. azok akik utálnak vagy kihasználnak, azt hiszik, hogy a te életed luxus, tejben-vajban fürdetnek otthon, mert nem látják a valóságot. az ilyen emberekkel nem érdemes összeakadni, mert a legtöbbjük makacs és értetlen, és az embereket nem a személyiségük alapján ítélik meg. Ráadásul téged nem kéne gazdagnak nyilvánítani, max. a szüleidet, hiszen ők dolgoztak meg a pénzükért. az pedig szerintem nagyon klassz, hogy nem az alapján választottad meg a barátdnődet, hogy milyen vastag a tárcája.

13/L

2010. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Értem.
2010. márc. 18. 20:35
 5/21 A kérdező kommentje:

ma 20:34 :

Hát igen a szüleim gazdagok és nem én.

Köszi,hogy válaszoltál (:

2010. márc. 18. 20:37
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Na jó egy kicsit félreértelmeztem!):

De azért ezt nem így kellet volna leírnod!:

"Attól,hogy van egy nagy házunk,van 2 kocsink meg ilyenek."

2010. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igazad van,férre lehet érteni,bocsánat.

Csak most hirtelen nem tudtam máshogy elmondani :)

2010. márc. 18. 20:40
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

hát erre csak annyit tudok mondani,hogy irigyek,de nagyon.engem is szoktak nem is igazából lenézni hanem megjegyzéseket tenni arra,hogy a családjaink nem egy anaygi szinten vannak pedig mi nem vagyunk olyan hű de gazdagok csak adunk arra,hogy jó minőségű ruhákat vegyünk és ez sokaknak már a gazdagság jele.engem nem érdekel,hogy valaki szegény vagy gazdag mert az nem rám tartozik.mindenki ugy él ahogy teheti:)

13/L

2010. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Rólam is mindenki azt hiszi, hogy nagyon gazdag vagyok. Pedig nem. Aki tud logikusan gondolkozni vagy valóban ismer, az nagyon jól tudja, hogy elég sokszor van anyagi problémám.


Nekem is volt olyan, hogy azért akart velem valaki barátkozni, mert gazdagnak gondolt. Húúú, de mennyi. Később már kitértem a válasz elől, ha valaki megkérdezte, hogy .....

Tehát, ha már megbizonyosodtam, hogy valaki önmagam miatt a barátom, akkor ha megkérdezi elmondom neki, másképp nem feszegetem. És ez így tök jó. A közvetlen környezetem tudja, de nem téma, soha nem is volt, és remélem nem is lesz.


Egyébként onnan fogod tudni, milyen is megkeresni a ruhád árát, amikor már tényleg ott fogsz tartani. Addig csak marad a rózsaszín felhő. Ami nagyon gyorsan felszáll, mikor meglátod a szerződéseden, hogy mennyi lesz a bruttód. Az ember gyereke akkor tanulja meg becsülni a Levis/Pepe Jeans/GAS... naciját, a literszám használt márkás parfümöket és még sorolhatnám mi mindent, mikor rájön, hogy a keresetéből ezt igencsak nehéz vagy egyáltalán nem tudja fedezni.

2010. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Tudod ez ilyen sztereotípia. Ugyanúgy mint a skótokról, hogy MIND kapzsi, a rapperekről, hogy MIND 20 kiló arannyal és két bombacsajjal jár és így tovább. A sztereotípiáknak mindig vannak alapjaik (van olyan rapper aki 20 kiló fuksszal és bombacsajokkal szaladgál, van zsugori skót stb.), de önmagukban akkor sem igazak általában (vannak olyanok, de nem mind). A gazdagokkal ugyanez van: nekem is ha azt a kifejezést hallom, hogy "gazdag ember", akkor egy kövérkés, pöffeszkedő maffiózó jut eszembe egy luxusautóval. Általában a gazdagság ellenérzést vált ki az emberből, aki nem rendelkezik vel. Részben valóban irigység ("Nekem bezzeg nincs XY cuccom, annak pénzeszsáknak meg van!") Másrészt meg a magyar helyzet is ott van: az emberek 30%-a mélyszegénységben él itthon (sokszor enni sincs mit), további tetemes hányaduk középszinten (fenn tudják tartani magukat, de egy új technikai cikk vagy utazás már ritka luxus). Annak ellenére, hogy jó részük ezeknek az embereknek becsülettel dolgozik (vagy dolgozna, ha lenne mit és hol), mégis lényegében esélyük sincs a meggazdagodásra, maximum, ha a "hülyeségadót" befizetik (a lottóra gondolok), de az is luxus sokszor. Ebből ők azt szűrik le, hogy becsületes munkával idáig lehet jutni, ha megszakadnak akkor is. Aki tehát ennél több vagyonnal rendelkezik, azt becsülettel nem szerezhette, ergo lopott, sikkasztott, adót csalt, maffiózó, stb. Így ha meglátnak egy jobb kocsit, vagy házat, ami nekik elérhetetlen, akkor kapcsol ez a logika rögtön és egyfajta gyűlölettel vegyes undor fogja el őket. De ha már úgyis ennyit összeloptak - folytatva a logikát - akkor nem bűn őket minél jobban lehúzni, nekik úgyis túl sok van. És így lesz a gazdag embereknek sok "barátja", akik eltűnnek, mint szürke szamár a ködben, ha beüt a csőd.


Nem fogok álszenteskedni: én is e "logika" mentén megyek végén sokszor, pedig próbálom elkerülni. Lehet, hogy sok a mocskos gazember, akik tisztességtelenül jutnak vagyonhoz. De nem mind ilyen, így csak a sztereotípia mentén besorolni így minden gazdag embert alapjaiban hibás lépés. Pénzt kunyerálni ilyen alapon meg gusztustalan és gerinctelen dolog, magam részéről nem éltem vele soha. Kértem kölcsön, persze, de mindig vissza is adtam, amint tudtam.

2010. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!