Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha lassan már...

Mit csináljak, ha lassan már csak a vásárlás tesz boldoggá?

Figyelt kérdés

Pedig nem arról van szó, hogy ne lennének barátaim, hobbijaim, vagy céljaim.

Sok a barátom, barátnőm, ismerősöm, elég központi személyiség vagyok.

Versenyszerűen teniszezek és táncolok. Jól tanulok. Sokat bulizok, szórakozok, nem nagyon üldögélek itthon.

Mégis azt az örömöt, lelkesedést semmilyen sikerem, vagy tevékenységem nem váltja ki, amit akkor érzek, mikor megjön a futárszolgálat, vagy a boltban átveszem a szatyrot tele ruhákkal. Aztán a következő az, mikor itthon beteszem őket a gardróbomba és teljesen elégedett vagyok, amolyan "ez a nap is sikeresen zárult" érzés...

De ez már zavar, mert bárhová megyek, csak azt keresem, hogy hol van egy nevesebb bolt, vagy bevásárlóutca.


17/L


2015. júl. 11. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Gyere el hozzánk nyári szünetre! Se nevesebb ruha bolt,se bevásárló utca...csak friss levegő,napsütés,természet... még nem vagy a rabja,de 10 év múlva már betege leszel... ha én lennék az anyukád nem engedném,hogy ennyire pazarold a pénzt. Bennük is keresendő a hiba,nem csak a gyerekben..tiniben.
2015. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust!
2015. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van pénz akkor költsd nyugodtan.
2015. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy hogy lepontoztál. Ez az igazság. És ugye ,hogy néha fájdalmas is tud lenni? :D Az a bajod,hogy túl sok az időd,és a pénzed! 17 évesen,már azért illene belegondolni dolgokba..esetleg,hogy ezt a rengeteg pénzt,félretennéd,és gyűjtögetnél,még ha fel is veti anyukádékat a pénz. A továbbtanulás nagyon sokba lesz,már ha a tenisz a tánc, a bulik mellett azért szeretnél diplomát is szerezni... Azt már meg sem említem,hogy gondolom ezeknek a ruháknak felét sem használod,csak betegesen gyűjtöd,remélem néha a vöröskeresztnek el juttatsz egy két zsáknyit,mert tudod neked az a legnagyobb gondod jelenleg,hogy melyik boltot nem jártad még végig,a másik ember meg lehet mit nem adna 1db. szép ruháért!! Én ezen pipultam be már a legelején..ahogy előadod itt magad. Szégyen!
2015. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valaki nagyon figyeli a százalékát...

De el kell, hogy keserítselek. Tegnap délután óta nem voltam gépközelben, így az oldalon sem, mert telefonról nem szeretek kisregényeket írni.

Szóval, nem értem mire fel ez a nagy kiakadás, meg hasonlók. Ember, ez csak egy százalék, nem jellemez téged, vagy valami. Bár a modorodhoz képest elég magas. Na mindegy.

Nem, nem fáj az "igazság". ("És ugye ,hogy néha fájdalmas is tud lenni? :D") Miért is fájna valami, amit egy anonim oldalon írnak rólam?! :D

Van félretett pénzem is lekötve a bankban, nemrég örököltem is egy rokonom után (pénzt, ingatlanokat, földeket, amikből szintén nem kevés pénz folyik be). A családom is támogat (egyedüli gyerek vagyok).

Az, hogy a továbbtanulás sokba lesz-e, az relatív. Nekem még többe, mint egy átlag diáknak, mert külföldre megyek továbbtanulni az érettségi után. De mindenkinek más a "sok".

Nem, sajnos nem éppen az a legnagyobb gondom, hogy melyik boltban nem voltam még. Csak értelemszerűen az igazi, komoly problémáimról nem fogok kérdést kiírni ismeretlen emberek "segítségéért", mikor egy ilyen egyszerű dolognál is nehezen megy a kedvesség. :)

2015. júl. 12. 09:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Igaza van a kérdezőnek.


De a megoldás nagyon egyszerű: Keress sokkal jobb dolgot a vásárlásnál. Ha jobban érzed valamitől magad, mint a vásárlás, előbb-utóbb nem fogsz nagyobb késztetést érezni.

2015. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy küszöböltem ki hogy olyanra költök amivel van utómunka és az jó időre leköt. Pl nem simán rendelek egy ékszert hanem megveszem hobbiboltban darabokban, otthon elkészítem és akkor le is köt,olcsóbb is, és az elkészítés egy plusz sikerélmény.

Vagy újonnan a cosplaybe vágtam bele, az is ilyen hogy a teljes sikerélményhez még jó kis munka van de kicsit talán még jobb érzés is mikor kész van egy-egy darabja a jelmeznek.

2015. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!