Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen büntetést lehet kiszabn...

Milyen büntetést lehet kiszabni egy 13 évesnek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 13:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Sose értettem, hogy tud egy gyerek lógni suliból úgy hogy a szülei ne tudják...

Amúgy minden este ellenőrizzétek, hogy megvan-e a leckéje.

2015. máj. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ezegy figyelem felhívás a gyerek észéről vlmi baja van vagy nem igaz h csak egy barátja van

lehet h az iskolában bántják a kortársai és utál iskolába járni stb ezt a gyereket nem büntetni kell hanem rájönni mi miatt van ez

2015. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Hát bocs, de ha te ezek után még meg akarod büntetni....ha én lennék a gereked, már rég megszöktem volna.
2015. máj. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Varga Kriszta válasza:
Ez a korszak sajnos mindenkinek nehéz időszak,gyereknek szülőnek egyaránt.Nekem a fiam állandóan beteget játszott.Ahogy eljöttem otthonról jött a telefon,hogy hasmenése lett,hányt,lázas lett és nem tud menni iskolába.Kész voltam teljesen tőle,ráadásul egyedülálló vagyok.Ki kell bírni ezt az időszakot és amit csak lehet megtenni.Sokat kell vele foglalkoznia barátait meg szelektálni.Én aki nem tetszett barát nem engedtem,hogy pl. nálunk aludjon,de akit úgy láttam,hogy jó hatással van rá,annak megengedtem.Sportolni is mehetne,ott lefoglalja magát,szellemileg frissíti és a csapattársai között új barátokat szerezne.Sokat kell vele beszélgetni,melletted tanuljon,segíts neki.Ha tiltod és veszekszel vele,akkor csak a kapcsolatotok lesz rosszabb.Még hátra van a java,muszáj most lépned,amíg még van rá behatásod.Később megtérül a fáradozás hidd el nekem.A fiam már 17 éves és rendben van.
2015. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

éna megvonást ajánlom illetve a jutalmazást,egyidőben.

amig nincs kész a lecke nincs számítógép.

ha kapsz egy 5öst mehetsz moziba...miután kész a lecke.


egyiket se vidd tulzásba.mert a csak magvonás elrontja kapcsit A csak jutalmazás pedig csalásra készteti.

2015. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Egy jó szülő nem csak büntet, hanem jutalmaz. Motiváld a fiadat.
2015. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

lány gyerek,de ne zavarjon.


nézd ez a gyerek olyan mintha alapból büntetve volna.Olyan mit egy tini szuperhős "A büntethetetlen gyerek" talán motiváld valamivel,de nem hiszem hogy menni fog.

2015. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Dundika1970 válasza:
Én semmiképpen nem büntetném.Sokat beszélgetnék vele,segítenék neki a tanulásban,és rendszeresen ellenőrizném,hogy készült-e. Annak is utánajárnék,hogy az iskolában nincs-e valami gond,pl.a társai nem piszkálják,vagy bántják-e,esetleg nincs-e valami gondja valamelyik tanárral.Éreztetném vele,hogy a jövője szempontjából fontos,hogy egy kicsit komolyabban vegye a tanulást,és bármi problémája van nyugodtan elmondhatja,rám számíthat.Semmiképp nem büntetném egyenlőre!
2015. máj. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
Nem volt buta ember Makarenkó.
2015. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Xebulon válasza:
Bocs, de miért nem inkább jutalmazod? Ha megcsinálja a házit, ha jó jegyet hoz, ha javít valamiből. Még jobb nevelés, ha az igyekezetett jutalmazod. Egyébként én elbeszélgetnék az osztályfőnökével és a legjobb barátnőjével is.
2015. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!