Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen büntetést lehet kiszabn...

Milyen büntetést lehet kiszabni egy 13 évesnek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 13:28
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Nem nagy büntetésre gondoltam... Mondjuk a mozi megvonás jó ötlet.
2015. máj. 1. 15:56
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
én nem buntetném, viszont ellenorizném, hogy kész e a házija és ki is kérdezném.. mindennap. hétvégén meg biztos, hogy egyutt tanulnék vele.
2015. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog segíteni. Minél jobban bünteted annál inkább lázadni fog. Inkább próbálj meg vele nyugodt hangon beszélni. Kérdezd a jövőre vonatkozó terveiről. Hogy milyen iskolába akar menni, stb. Próbáld kicsit rávezetni, hogy hova vezet az amit most csinál. Azért egy 13 éves már képes felfogni ezeket.
2015. máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Hogy lóg el az iskolából?
2015. máj. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha budapestiek vagytok, akkor ajánlok nektek egy magántanárt, aki majd kezelésbe veszi.


De látatlanban is kitalálom: Világéletében díszlépésben járt iskolába, mintagyerek volt, minden rokon és ismerős dicsérte... Most egyszer csak "hirtelen" lettek vele a bajok.

2015. máj. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az bőven elég büntetés, hogy ott ülsz mellette, míg házit ír, az anyagot pedig kikérdezed. Legalábbis számomra ez lett volna a halál. Az olvasástól soha az életben nem tiltanám el.
2015. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de miért csinálná meg a háziját, ha ti megcsináljátok helyette?

Nem helyette kell megcsinálni, hanem ha igényli, akkor segíteni neki, rávezetni arra, hogy hogyan kell megcsinálni. Leülni vele, segíteni.

Ellenőrizni, hogy megcsinálja-e a leckét. Illetve leülni vele beszélgetni, hogy ne lógjon el a suliból.

Én nem büntetném, ha ilyen nagy bajok vannak, hanem bizony komolyan elbeszélgetnék vele és segíteném, hogy tanuljon és jobb legyen.

2015. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
9%

Nincs miért hazamennie, se számítógép, se tévé...

Inkább motiváld ezzel. Ha év végén 5-ös bizonyítványa lesz, kaphat egy számítógépet.

2015. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
ha szereti az iskoláját mond azt ha nem javít átíratod egy szigorúbba.Nem kell kitűnőnek lennie, mindenből egy jegyet javítson év végéig.
2015. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
55%
Értelmes gyereknek hangzik, bőven elég lenne egy beszélgetés vele... amúgy meg ezért akarjátok megbüntetni? Én is rengetegszer nem csináltam házit, már ennyi idősen otthon nagyon ritkán, inkább suliba dobtam össze. Egyest meg kettest pedig lehet kapni, szinte mindenki kap, az arra való, hogy kijavítsa, az meg, hogy van néhány tantárgy amiből 3-asra áll, az egyáltalán nem rossz. Ha bukásra állna valamiből, akkor se büntetni kéne, hanem segíteni neki. Lógni meg ebben, meg ennél idősebb korban szinte minden gyerek szokott, csak nem szabad túlzásba vinni.
2015. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!