Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen középiskola lenne jó a...

Milyen középiskola lenne jó a fiamnak?

Figyelt kérdés

Sajnos neki fogalma sincs, mi érdekelné, most 7-es és már csak 3-as 4-es tanuló. Szorgalmas lenne, de nem túl jók a képességei, a figyelme kissé szétszórt, enyhén hiperaktív. Sportból lenne jó, de hát az mit sem ér a továbbtanuláshoz. Az a baj, a matek és magyar most már csak 3-as, főleg a nyelvtan-helyesírás a gyengéje. Az angolt és az informatikát szereti, abból 4-es, meg még kémia és biológia is 4-es lesz, meg a töri, de az hol 4-es hol 3-as, az nehezebben megy. Fizika is 3-as lesz.

Osztályfőnök mondta szülőin, hogy nagyon gondolkozzunk el, hova készüljön a gyerek továbbtanulni, mert hirtelen ő sem tud tanácsot adni.

Ilyen jegyekkel, ilyen képességekkel hova érdemes menni, főleg ha nem tudja mi érdekelje?!



2015. jan. 19. 14:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és hogy sokan időt szántak hosszú véleménykifejtésre is.

Nincs semmi baj a gimnáziummal, de egyetértek azzal, hogy nem mindenkinek való. Én is gimibe jártam, általánosban 4,5 volt az átlagom, gimiben pedig alig voltam 4-es. Kérdéses volt, hogy egyáltalán továbbtanuljak-e. De nekem határozott elképzelésem volt, szeretem a kisgyerekeket, mindig óvónéni vagy tanítónéni szerettem volna lenni, óvodapedagógusnak tanultam. Így van némi fogalmam a képességekről, azok fejlesztéséről, és sajnos azt kell mondanom, hogy a legnagyobb fiam ettől sokkal többre nem nagyon lesz képes. Sajnos a figyelmével van baj, van egy enyhe figyelemzavara, szétszórt, enyhén hiperaktív. Nem arról van szó, hogy nem szorgalmas, hanem hogy hiába tanul, a jegyei nem tükrözik a belefektetett munkát, többet tud, mint amit órán mutat magából, ha szóban felel, nincs is semmi gond, de az írásbeli munkáit rendre elrontja, kapkod, elnézi a feladatot, nem vesz észre valamit, másképp értelmezi stb. Alsóban még ezzel nem volt gond mert a tanítónéni ilyenkor szépen visszaadta a gyerek kezébe a dolgozatot, hogy gyermekem nézd át még egyszer és akkor átnézte és észrevette a hibákat, de felsőben ilyen nincs, ott már nem pátyolgatják a gyerekeket, és attól tartok középiskolában meg még inkább magára marad ebből a szempontból.

Most mondjam azt, hogy matekból különtanár is foglakozik vele, mert a nagybátyám matektanár, szokta korrepetálni, és mindig dicséri, hogy ügyes, jó a logikája, csak néha iránítani kell. Azért nem gyötröm este 10-ig a tanulással, mert semmi értelme, ha itthon kívülről fúj mindent, akkor is elrontja az iskolában, ha írásbeli munkáról van szó. A matek meg a nyelvtan meg ugye írásbeli feladatokból áll.

Nekem kell döntenem helyette, mi lesz az az iskola, ami szakmát meg érettségit is ad a kezébe, hogyha esetleg nem tanulna még tovább, legyen egy szakmája, amivel tud kezdeni valamit. Egy gimnáziumban elvérezne.

2015. jan. 21. 08:26
 12/12 anonim ***** válasza:
Szakmát már csak erettségi után szerezhet, vagy szakiskolában.
2015. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!