Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen középiskola lenne jó a...

Milyen középiskola lenne jó a fiamnak?

Figyelt kérdés

Sajnos neki fogalma sincs, mi érdekelné, most 7-es és már csak 3-as 4-es tanuló. Szorgalmas lenne, de nem túl jók a képességei, a figyelme kissé szétszórt, enyhén hiperaktív. Sportból lenne jó, de hát az mit sem ér a továbbtanuláshoz. Az a baj, a matek és magyar most már csak 3-as, főleg a nyelvtan-helyesírás a gyengéje. Az angolt és az informatikát szereti, abból 4-es, meg még kémia és biológia is 4-es lesz, meg a töri, de az hol 4-es hol 3-as, az nehezebben megy. Fizika is 3-as lesz.

Osztályfőnök mondta szülőin, hogy nagyon gondolkozzunk el, hova készüljön a gyerek továbbtanulni, mert hirtelen ő sem tud tanácsot adni.

Ilyen jegyekkel, ilyen képességekkel hova érdemes menni, főleg ha nem tudja mi érdekelje?!



2015. jan. 19. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hű...ezt nagyon Nektek kellene tudnotok. Jó lenne valami olyan iskolát választani, ami érdekli is, különben előfordulhat, hogy hanyagolni fogja. :)

Ha a sportban jó, talán olyan irányban kellene nézelődnötök, vannak testnevelés szakos iskolák.

Nem olyan borzasztóak ezek a jegyek, hidd el. És még nyolcadikra javithat is. :)


egy középiskolai tanárnéni:)

2015. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Gimnáziumot nem ajánlom, nem a jegyek miatt hanem mert hülyeségnek tartom.

Műszaki dolgok nem érdeklik Őt?

2015. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Műszaki dolgok annyira nem érdeklik, bár az informatika az igen. De matekból gyenge. A jegyei nem fognak javulni 8-ra, mert csak romlanak, alsóban még jeles tanuló volt, 5-től zuhanórepülésben megyünk lefele, először mindenből 4-es lett ötös helyett, utána meg sorban jöttek a 3-asok. Be kell látnunk, hogy ennyire képes normál tanulás mellett, azért nem fogom kínozni este 10-ig, hogy bemagoljunk mindent, így is fáradt minden nap.

Én is úgy gondolom, hogy a sima gimi felesleges, valami jó szakközép kellene, már ha bejut oda, mert ez a matek meg nyelvtan 3-as ha a feje tetejére áll akkor se lesz jobb sajnos. És 5-ös nincs. Ja de, tesi meg informatika.

2015. jan. 19. 15:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még csak hetedikes, egy év alatt simán megtetszhet neki valami, ami érdekli. Én úgy gondolom, hogy alapvetően nem a jegyeivel van a baj mert ez azért nem annyira rossz mint, ahogyan azt gondolod. Valamint igazából jövő évben és még idén is tud javítani. Ha tényleg erre képes, ez a maximum, ami tőle telik akkor azt el kell fogadni és tényleg valamilyen hasznos, jó szakmát kell neki keresni. Azonban abba a hibába sem szabad esni, hogy elfogadjuk a gyereket ilyennek és beletörődünk, hogy ennél jobb úgysem lesz mert ha nincsen meg az akarat, a motiváció, akkor nem is lesz belőle jobb és lehet, hogy sokkal többet is ki tudna hozni magából. Te tudod, ha szerinted ezek a jegyek tükrözik a fiad képességeit, akkor nincs probléma viszont szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni kicsit javítani. Én tudom, hogy az iskola fárasztó meg sok a tananyag és több órára is kell készülni és emellett azért szabadidőre is szükség van (nekem is ezek a problémáim), de szerintem ha kicsit több időt, energiát fektetne a tanulásba akkor menne ez jobban is. Nyilván senki sem szereti az összes tantárgyat, de ez nem kívánságműsor. Kb. a felére valószínűleg soha nem lesz szüksége az életben, de rengeteg feleslegesnek tűnő dolog hozzátartozik az alapvető műveltséghez is, amikkel illik tisztában lenni. Nem kell szeretni és tudom, hogy amihez az embernek semmi köze, nem érdekli vagy ha a tanár nem elég érdekesen magyarázza akkor semmi kedve nincs megtanulni, de le kell ülni és meg kell próbálni. A matek és a fizika az pont olyan, hogy nem mindenkinek megy, azt meg kell érteni és tényleg van, aki egyszerűen más beállítottságú, de a többi például a történelem, nyelvtan, földrajz, biológia, irodalom stb. ezek olyan tantárgyak, amiket le kell ülni és meg kell tanulni és ha este 10 óráig kell, akkor addig kell. Én van, hogy hajnali fél kettőkor fekszem le mert tanultam és bár fárasztó, ez a dolgom, meg kell tanulnom és meg is szeretném mert jó jegyet akarok és jó átlagot és nem vagyok ezzel egyedül. Nyilván mindenki máshogy tanul, van, akinek gyorsan megmarad a fejében és van, akinek több idő kell hozzá, de akkor ezt ki kell tapasztalni és aszerint cselekedni. Nekem például az évszámok nehezen maradnak meg a fejemben, de akkor előbb neki állok és több időt fordítok rá mert tudom, hogy az nem megy. Érdemes eljárni valamilyen délutáni korrepetálásra a suliban, ha van rá lehetőség vagy, ha megengedhetitek akkor egy magántanárhoz is beirathatjátok, de az iskolában is szokott lenni ilyesmi és ott közösen dolgoznak, feladatokat oldanak, megbeszélik a dolgokat. Otthon is több módszert ki lehet próbálni, kijegyzetelni, kiemelni dolgokat, hangosan felmondani meg felvenni hangrögzítőre és azt hallgatni, olvasni stb. Nyilván ezekhez az is kell, hogy a gyerek is akarja, ha nem vagy nem meg jobban, akkor ez van, ezzel az eredménnyel sincsen semmi baj, de akkor inkább egy szakközepet javasolnék a gimnázium helyett. Például van ismerősöm, aki informatikusnak tanul illetve testneveléssel kapcsolatos tagoztok és egészségügyi tagozatok is vannak. Viszont mondom, szerintem kicsit több energiával a gimnázium sem esélytelen és alapvetően egyáltalán nem felesleges. Felvenni biztosan felvennék, de a legtöbb gimnáziumban azért nagyobbak az elvárások mint általánosban és ha nem menne olyan jól, akkor gondolom nem tanulna tovább és úgy érdemesebb egy szakközepet vagy szakiskolát elvégezni.
2015. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Első válaszoló vagyok.

A gimnázium tök felesleges is lenne. Egy jó középiskola pont elég neki. Szerintem akkor vagy info, vagy sport vonalon kell gondolkodnotok, az, hogy matekból 3-as, még nem olyan nagy gond. Van időtök még mérlegelni. :)

2015. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi bajotok a gimivel. Semmivel sem kevesebb, mint egy szakközèpiskola. Érettségiig teljesen mindegy, hogy van-e szakmai tárgya, vagy nincs, mivel szakmát csak érettségi után szerez.

Én anno szülői nyomásra mentem közgazdasági szakközépbe, mert az majd hú de jó lesz. Nem volt. Nem érdekelt, nem is érettségiztem szakmai tárgyból, és 3 teljesen más irányú szakmám lett. Annyi haszna volt a 4 évi közgáznak, hogy az alap pénzügyi dolgok nem számítottak akkora újdonságnak, de előnyt nem élveztem miatta.

Eleve hülyeségnek tartom a pályaválasztást 14 évesen, mikor még érettségi után is kevesen tudják, hogy mik akarnak lenni. Ráadásul bármikor tanulhat új szakmát is. A nyelvtanulás fontos, arra kellene helyezni a hangsúlyt.

2015. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Egyáltalán nem mindegy, ugyanis van egy csomó olyan szak amit a hétköznapokban is lehet hasznosítani az iskolás évek alatt.
2015. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, 8. végén 3.8-3.9es átlaggal felvettek egy gimnáziumba. Csak ott egyedül beképzeltség volt mind a tanárok mind a diákok részéről, valós tudás és készségek nem. Utána átmentem egy informatikás szakközépbe és lazán átvettek. Amúgy nálam is így volt, hogy alsó tagozatba 4-5, aztán meg mint ha tanároknak megfordult volna az észjárása, hiába tanultam meg a leckét, rossz válaszokat adtam.

A felsőoktatásban úgyis az érettségit fogják nézni, azt, hogy hol szerezte, nem. De ha úgy gondolod később sem lesz képes tanulni akkor tényleg egy informatikás szakközepet ajánlok.

2015. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Mi a baja mindenkinek a gimivel? A gimnaziumba sokkal de sokkal tobb lehetosege van az embernek es kibontakozhat h mi erdekli igazan. A szakmai sulikban raallnak egy iranyra es azt kenyszeritik rajuk. 14 eves korban az emberek tobbsege nem tudja mit szeretne ezert nem kene mar akkor eldonteni. Gimibe lehet nyelveket tanulni rendesen, meg egy altalanos tudast szerez a vilagrol. Mivel sok targyat tanulnak ezert mindegyik tamogatja egymast pl a tori az irodalmat. Sokkal jobb esellyel teszel jo erettsegit ha nagyobb ez a fajta atfogo tudasod. Mellesleg a szakkozepekben a targyak egy resze hatterbe szorul es nem veszik eleg komolyan...

En azt javasolnam h egy jo gimibe kuldd, az enyembe pl van info tagozatos osztaly akik angolt tanulnak idegen nyelvkent. Beadhatod nyelvi elokeszitos osztalyba is ha jo erzeke van hozza. Gimiben majd felhozzak a helyesirasat egy jobb szintre es akk az erettsegin se kap pontlevonast miatta. Csak ajanlani tudom h gimibe kuldd, ott sokkal tobb lehetosege lesz, es ha jo a gimi akk jobban megtanul minden egyes targyat.

Rizikos h a jegyeivel mehet e jo gimibe, foleg ha a matek meg a magyar, amibol a felveteli van a nehezebb neki. Fel kene hozni nagyon a jegyeit es akk sok lehetosege lenne valasztani. Kicsit osztonozhetne vki a tanulasra, mert en megertem h nem jo ha csak magol de ilyen jegyekkel romlanak az eselyei. En (gimiben ahol sokkal nehezebb az anyag) rossz voltam foldrajzbol. Nincs hozza erzekem de leultem es esterol estere tanultam es a 3,5 os atlagombol fel ev alatt 4,5 ot csinaltam. Ha o leul es felkeszul akk menni fog mert nalam rosszabb foldrajzos nincs a vilagon ;)))

2015. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok

Alapvetően én is jobbnak tartom a gimnáziumot mint a szakközepet, viszont azért szerintem nem feltétlenül való mindenkinek és ezzel nincsen baj.Én matek-infós tagozatra járok egy gimnáziumba, ami még csak nem is egy híres-neves gimi vagy valamilyen versenyistálló, viszont jó a színvonal és rendesen, mindent megtanítanak amit kell, de rengeteg ismerősöm van, aki kb. ilyen átlaggal rendelkezett mint a kérdező fia, természetesen felvették, de tulajdonképpen csak küszködnek és páran meg is buktak már első évben. Gimnáziumban is lehet fejlődni mert mindent megtanítanak, amire ott szükséged van, de rendesen kell tanulni, szorgalmasan és sokkal könnyebb ha az általánosból is hozol magaddal ismereteket illetve akarni kell. Azt én is hülyeségnek tartom, hogy 13-14 évesen kell dönteni arról, hogy mit szeretnél majd csinálni hátralévő életedben mert igazából sokan még érettségi előtt sem sőt felnőttként sem feltétlenül biztosak benne. Tehát ilyen szempontból mindenképpen jónak tartom illetve itt tényleg sok ismeretre tesz szert az ember és általában a szakközepekben sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a gyakorlati dolgokra, ami nem feltétlenül baj és ha valaki tudja, hogy őt ez meg az érdekli akkor számára jobb mert így célirányosabban tud tanulni, de eddigi tapasztalataim szerint elhanyagolják a többi tantárgyat és sok helyen alacsonyabbak is az elvárások, ami még szintén rendben van egy mértékig, de szerintem nem kéne nagy különbségnek lennie és remélem, hogy nem mindenhol van így... Persze, ezt nem lehet minden iskolára ráhúzni ez függ a tantestülettől is illetve magán a diákon is múlik, például egy nyelv tanár nemrég jött át a sulinkba, mikor korábban egy szakközépben tanított az osztályából 12 gyerek nyelvvizsgázott 10.osztályban, ami azért szerintem szép. Én úgy gondolom, hogy ha a gyerek kicsit összeszedi magát és megpróbál több energiát belefektetni (legalább a tanulós tárgyakból javítani) akkor érdemes megpróbálni a gimit. Viszont, ha nem igyekszik és nem akarja, akkor a gimnáziumban sem szerepelne sokkal jobban mert ott azért többet várnak el mint általánosban, küszködhet, végig bukdácsolhatja, de akkor gondolom nem menne főiskolára/Egyetemre így úgymond egyszerűbb ha rögtön valamilyen szakmát választ. Szerintem ideális esetben egy szakközépben is megtanulja a szükséges dolgokat és ha leérettségizik akkor még mindig mehet felsőoktatásba tanulni.

2015. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!