Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetnék jóba anyukámma...

Hogyan lehetnék jóba anyukámmal? 13,5/L Bocsi, kicsit hosszú lett (:

Figyelt kérdés

Nos.. hát az lenne a problémám hogy szeretnék jóba lenni anyukámmal, mintha például egy barátnőm lenne, mindent megbeszélni. Volt egy osztálytársam és az anyukája volt a legjobb barátnője. Annyira irigyeltem mindig, hogy ilyen jól kijön az anyukájával:D

Nem tudom , hogyan lehetnék én is ilyen jóba vele, főleg hogy nemrég volt egy nagyobb összeveszésünk is.

Szilveszterkor nálam volt a barátom, meg 2 barátnőm. Úgy volt, hogy a barátom nem alszik velem egy ágyba meg semmi... de hajnalba olyan 4 körül én elaludtam, nem tudom mi hogy volt utána, de anya bejött reggel 7kor fel is keltem rá ahogy kinyitja az ajtót és a barátom is meg a 3 bnőm is az ágyba volt... franciaágy, ezért fértünk el :D bár nem tudom hogy..:D és utána amikor a barátom hazament(kb 80 km-re lakik), meg a barátnőim is, utána anya leordította a fejemet, h hogy képzelek ilyet hogy vele alszok meg hogy ezzel nagyon ráérek. Én akkor elmondtam neki mindent, hogy ez hogy volt és bocsánatot kértem tőle utána még kétszer. 3 napig szinte nem szólt hozzám. Aztán egyik reggel, hirtelen már nagyon kedves lett, ágyba akarta nekem hozni a reggelit. De még 1-jén azt mondta hogy soha többé nem találkozhatok már a barátommal. Azóta én nem mondok neki egy szót sem a barátomról, mert amikor csak mondtam neki valamit, szilveszter után kb 1 héttel, egyből ideges lett, ordibált és a szobámba zavart...

De ahogy telt az idő..én elmentem a barátomhoz és az egyik bnőm is jött velem... 1 nap volt csak, reggel mentem és délután jöttem.. azt mondtam, a barátnőimmel leszek. Tudom csúnya dolog volt és bánt is kicsit. Ő nem tud róla és szerintem nem is fog rájönni magától, nagyon meg volt ez már tervezve.. (ezért nem kérek oltást, köszönöm) azóta kiadták már a félévit is. Azt hittem, nagyon mérges lesz , mert eddig félévkor és évvégén is mindig kitűnő voltam, de most lett 4 4esem. De hát ez még csak félév, és 7. új tantárgyak, nem olyan könnyű. Amikor mondtam neki, meglepődtem, mert nem kiabált, nem mondott semmit, még örült is neki. De tesómmal, aki 8 évvel idősebb nálam, nagyon kedves! Megnéztem tesóm ellenőrzőjét, rosszabb tanuló volt mint én, mégis most egyetemre jár. Anya velem akkor is ordibál, ha egy 3ast hozok haza, tesómat megkérdeztem, azt mondta vele sohasem ordibált ilyenekért. Most ők nagyon jól kijönnek egymással mindent meg szoktak beszélni. Úgy érzem, én csak egy púp vagyok Anya hátán. Miről beszélgessek vele, mit tehetnék hogy én is olyan jóba legyek vele?

Előre is köszönöm a válaszaitokat, és a hasznos segítségeket!


2010. jan. 23. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leirtad, eléggé eltér a véleményetek dolgokról. Igy nem lesztek soha "barátnőszerű" kapcsolatban. Ez csak akkor szokott összejönni, ha az anya és a lánya sokban hasonlitanak, egyetértenek. Szerintem ne erőltesd, egy anyának nem is igazán az a dolga, hogy a barátnőd legyen :)
2010. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
13 evesen eggyutt alszol a baratoddal??nem csodalom hogy anyad igedes,en agyon csaptalak volna...
2010. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, ő teljesen más mint én. Nem hasonlítunk sehogy, csak talán kicsit alkatilag vagyok olyan mint ő.

Nem is célom barátnőszerű viszonyt létesíteni vele, csak azért mégis valamennyire jóba kéne lennem vele úgy érzem (:

2010. jan. 23. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már hasonló helyzetben.Anyummal sok mindenben nem értünk egyet,apummal még több mindenben máshogy gondolkodunk.Szóval a feszültség nálunk is meg van nagyon!

A mútltkor láttam egy nagyon szép,nőies felsőt,az ára is jó volt.Mutattam anyumnak,erre ő annyit mondott,hogy nem kapom meg mert k*rvás.Pedig nem egy túldekoltált felső volt meg semmi.

Én is úgy érzem,hogy csak púp vagyok a szüleim hátán.Anyum nagyon jól kijön nővéremmel(19) mindent megbeszélnek.Velem már nem jön ki olyan jól.Elmondok valamit ami nekem érdekes,izgalmas erre ő,hogy az más dolga minek mondom el neki.Sokszor veszekszünk ez miatt,mert mondom neki,hogy szeretném megosztani vele az éményeimet,mit látok érdekesnek,jónak és rossznak.Van,hogy napokig nem is beszélünk,csak annyit,hogy mi történt a suliban,mert úgy vagyok vele,hogy ha úgy se ért meg,minek mondjam el!

Nem jó ez így,de nem lehetek olyan,amilyen ő azért,hogy jóban legyünk.Én ilyen vagyok,ez az én személyiségem,és én ezt szeretem.Nem akarok megváltozni,csak el kellene fogadnia,hogy mások vagyunk:)

14/L

2010. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én egy kétgyerekes anyuka vagyok akinek mindkét gyereke kisiskolás, másfél év van köztük, de tapasztalatból mondom, hogy nem lehet ugyanúgy bánni mindkét gyerekemmel. Nyilván valamelyikkel több a közös érdeklődési köröm, a másikkal meg nem annyira. De ettől még egyikük sem púp a hátamon.


Egyszer én is voltam valakinek a gyereke, az én anyám se viselkedett velem és a nővéremmel egyformán, de úgy éreztem, még ha veszekedtünk is párszor, hogy szeret.


Azt tudom csak mondani, hogy azért, mert az anyukák néha veszekednek a gyerekekkel, jobb esetben azért van, mert törődnek velük, legalábbis a te esetedben valószínűsíthető, hogy ez van. Én sem voltam anyummal barátnői viszonyban, a gyerekeimmel sem vagyok abban, arra ott vannak a kortársak.


Egyébként meg úgy érzem, nem a gyereknek kéne nyitni a szülő felé, mert a szülő bármikor lerázhatja, megteheti, hanem épp anyukádnak kéne kicsit jobban közeledni, de úgy látszik, neki erre nincs igénye, fogadd el.


Lehet, nem jól látom, ez csak az én véleményem.

2010. jan. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
apádra ütöttél... akkor legalább apukáddal ne veszítsd el a fonalat
2010. jan. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát.. apám alkoholista (-.-") nem igazán érdekli hogy mi van velem, beszélőviszonyba is csak néha vagyunk..
2010. jan. 24. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, segíteni nem tudok, csak max. leírni a saját példám. Hasonló érzéseim voltak gyerekkoromban, mint neked, mert Én sem voltam soha bizalmas viszonyban Anyukámmal. Én mindig úgy éreztem, hogy Anyunak az lenne a jó, ha nem kellene velem soha foglalkozni. Ezt úgy értem, hogy nincs velem "gond", tehát, jól tanulok, nem csinálok "csúnya" dolgokat stb., stb., tehát nem kell velem foglalkozni azért, mert valami nincs rendben, vagy rosszat csináltam. Pont ezért éreztem Én is úgy sokszor, hogy Anyunak csak "teher" vagyok, na persze, ha valami jó történt, akkor csak dicsekedni kelljen velem. Mert az ment neki mindig. Most 31 éves vagyok, nekem is van már egy 1 éves kislányom. És, Anyuval soha nem lettünk barátnők, még csak kicsit sem lettünk azóta sem bizalmasak egymással. Szóval, nem akarlak elkeseríteni, de a helyzet nem nagyon fog változni. Persze, azóta már látom, rájöttem, hogy nem feltétlenül velem van/volt a baj, hanem egyszerűen Anyunak van egy bizonyos természete, személyisége, aminek az eredménye az, hogy neki megvan a maga kis világa, és ha valami kizökkenti, akkor azt szabályos traumának éli meg. Akkor is, ha csak egy olyan apróságról van szó, hogy mondjuk anno hoztam egy egyest a suliból. Mert ugye akkor már foglalkozni kellett velem. Amúgy, jó a kapcsolatunk, segít mindenben, ha kérem, nagyon nagylelkű és nagyvonalú, és világ életemben megkaptam tőle mindent, kivéve azt az úgymond bizalmas, "barátnőszerű" kapcsolatfélét, amit egyébként nagyon igényeltem volna. De, ettől függetlenül, jól érzem magam a bőrömben, szerencsére vannak barátnőim, és voltak mindig is, akikkel mindig mindent meg tudtam beszélni, persze, Én is mindig irigyeltem azokat, akik az anyukájukkal bizalmas viszonyban voltak. De mindegy, ez jutott, ezzel kell élni. Mindenesetre, kislányom kapcsán mindent meg fogok tenni azért, hogy úgy érezzem, Én vagyok a legfőbb támasza mind lelkileg, mind fizikailag, bármiről legyen szó.
2010. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, nem Én érezzem úgy, hanem kislányom, természetesen. :-)
2010. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!