Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért szól bele, hogy a...

Miért szól bele, hogy a barátommal alszom és velük megyek külföldre? Mi köze van ehhez?

Figyelt kérdés

Apa megcsalta anyát, 5 éves voltam, amikor elváltak.

Az új felesége utál, ezért kb. tönkretette a kapcsolatomat apával, akinek annyi a gondoskodás, hogy 2-3 havonta elvisz Bécshez közel, egy hatalmas bevásárlóközpont szerű helyre, ahol megveszi, amit akarok. Ezt leszámítva nem hív, nem beszéltünk.

Ezt is titokban csinálja, legutóbb azt hazudta a feleségének, hogy valami üzlet miatt kell utaznia, miközben ott ültem mellette a kocsiban...

Mondtam, hogy nem kell ez az egész, de ragaszkodik hozzá.


Kb. semmi vele a kapcsolatom, most volt az esküvőjük, több száz vendég volt, engem mégsem hívott meg, nem is mondta, hogy elveszi feleségül a nőt.



Ma felhívott, hogy hallotta, a barátomékkal holnap indulok Angliába (mama mondta el) és mégis hogy gondoltam ezt, meg ő nem enged el. Erre csak nevettem és annyit mondtam, hogy már megvannak a jegyek és nem ez lesz az első, tavasszal is velük voltam 3 hetet külföldön, télen is elvittek síelni és velünk is eljött a barátom és neki fel sem tűnt, úgyhogy erről ennyit.

Elkezdett velem kiabálni, én meg rátettem a telefont.

Felhívta utána anyát és anya elmagyarázta neki, hogy már tavaly is vele voltam fesztiválokon, tavaly is voltam velük külföldön és hiába csinálja ezt apa.

Rám uszította mamát, hogy én bunkó voltam vele, erre ő is elkezdte mondani, hogy talán nem kéne ilyen gyorsan haladni a barátommal, meg ha így folytatom, apa nem fog velem foglalkozni.

De könyörgöm, így se teszi!

Mert az nem foglalkozás, hogy pár havonta vezet 2 órát, kísérget és fizet, miközben 5 mondatot beszélünk kb. Karácsonykor, szülinapkor, névnapkor nem keres, azt se tudja, hogy melyik iskolába járok, kik a legjobb barátnőim, semmit nem tud rólam.


2014. jún. 21. 14:22
1 2
 11/11 anonim válasza:

Az én szüleim is elváltak, amikor 5 éves voltam, mert apum nem akarta még, hogy a testvérem megszülessen - jobban fogalmazva az anyai nagymamám biztatta anyumat, hogy szülje meg a gyereket anélkül, hogy erről apámmal beszélne (paraszt felfogás), mert majd amikor problémák lépnek fel, megoldják.

Az apai ágról származó nagymamám azt mondta, hogy 14 évesen már jogod van eldönteni, hogy tartod e a kapcsolatot az apáddal, valamint, hogy hol találkoztok, milyen időközönként, persze ha a bíróság megítélt például 1 hónapban 1 hétvégét látogatásra, akkor annak meg kell történnie, de 18 évesen akár teljesen kizárhatod az életedből.

Úgyhogy kitartás, hiszen már a kezedben van a döntés joga, hogy megszakítod vele a kapcsolatot.

2014. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!