Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért félnek annyian a saját...

Miért félnek annyian a saját szüleiktől, tanáruktól?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést olvastam itt azzal kapcsoladban, hogy a szülők leordítják meg kiabálnak esetleg megpofozzák a saját gyereküket és ők ez ellen nem tesznek semmit. HA én ilyen helyzetben lennék én simán visszaütnék a saját édesanyámnak is. Meg nem értem, hogy a gyerek miért nem veszekedhet a szüleivel? Neki is van saját véleménye, neki is lehet elvárása, hisz ő is ember nem csak úgy van. Ha nálunk lenne valami ilyesmi én simán kicsapnám a balhét, még el is mennék otthonról.

Csak az én gondolkodásom ilyen, vagy igaz lehet, az amit leírtam?


2009. dec. 30. 23:12
1 2
 11/15 anonim válasza:
Én a szüleimmel jóba vagyok de némelyik tanárt a lépcsőről rgdosnám le páros lábbal.
2010. jan. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%
Hát, egy bizonyos fokig egyet értek. De mikor mondjuk a gyerek a szobája közepén azért sír, mert nem vettél meg neki egy játékot, toporzékol, a földre veti magát, üvöltözik,és amit kapott tőle nem tetszik, szétszedi etc. Akkor talán a szülőnél is leszakadhat a cérna. És igen, vannak ilyenek. Akkor talán egy pofon nem árthat. Más esetben ez durvább, de visszaütni akkor sem mernék
2010. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szüleidet megütni? Már ne is haragudj, de ez az egyik legundorítóbb dolog a világon, amit el tudok képzelni. Az rendben van, hogy ha az osztálytársad megüt, vagy valaki az utcán beléd köt, azt ne hagyd, hanem üss vissza. De apukádnak, anyukádnak igenis joga van megpofozni vagy testi fenyítést alkalmazni veled szemben. Akkor is, ha a mai liberális világban ez nem divat. Húsz éve még teljesen természetes volt a testi fenyítés alkalmazása a szülők részéről. Hozzátartozott a neveléshez. Kész. Mindenki elfogadta.


Persze nem azokat a vadállatokat védem, akik a szülő nevet sem érdemlik meg, és részegen folyamatosan bántalmazzák a gyereküket. Azoknak börtönben a helye. De az, hogy nevelési célból időnként felpofoznak vagy elfenekelnek valamivel a szüleid? Nem halsz bele, nem igaz? Ennyit kibírsz, nem? Nyeld le és kész. Még akkor is, ha úgy érzed, éppen nincs igazuk a dologban. Gyerek nem emelhet kezet a szüleire.

2010. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudom unod az üres frázisokat,hogy bezzeg az én időmben ha meg merted volna csinálni...bla bla bla

Csak nézz magadra:ahonnan most írsz,a szoba,a gép,a ruha ami rajtad van,még a bugyogódra is anyád keres.

Én tudod mit tennék veled ha megütnél?Gatya nélkül a semmiben tennélek utcára csupasz seggel ahogy világra jöttél.Na azt reklamálhatsz.

Ha esetleg erőszakos szülők gyereke vagy,bármi...lehet segítséget kérni normális módon,de miért érzed megoldásnak a verekedés megszüntetésére a verekedést?


Ismerek egy lányt,akit egy másik család próbált megvédeni az erőszakos verekedő szüleitől.Birósságig vitték a lány ügyét,hogy segítsenek neki.A pénzük ráment egy idegenre.Tudod mi volt a hála?Hogy a tárgyalás napján a kis csaj meggondolta magát,mert hát anyuci apuci mégiscsak pénzes,vissza kéne menni,szembeköpte a segítséget,hülyét csinált a rajta segíteni akarókból.


Na ennyit a szegény gyerekekről...ha nem tetszik a család lehet váltani,de a verekedés soha nem volt és nem lesz megoldás.

2010. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
De álljunk meg egy kicsit. Én nem beszéltem semmi olyasmiről, hogy összebunyóznék anyukámmal/apukámmal. EZ szerintem is undorító dolog lenne. De szerintem ha elég okos és értelmes és eltudja dönteni, hogy miben van a szüleinek igaza és miben nem. Példákat nem szeretnék hozni, de ha én szülő lennék és egy nagy vita közepette a gyerekem lecsapna nekem egy pofont én azt a legnagyobb megaláztatásnak könyvelném el és nem rögtön raknám ki az utcára meg ilyenek, hanem igenis elgondolkodnék azon mit követtem el, hogy erre volt szüksége a gyermekemnek, hogy ilyen módon nyissa fel a szemem.
2010. febr. 22. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!