Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért félnek annyian a saját...

Miért félnek annyian a saját szüleiktől, tanáruktól?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést olvastam itt azzal kapcsoladban, hogy a szülők leordítják meg kiabálnak esetleg megpofozzák a saját gyereküket és ők ez ellen nem tesznek semmit. HA én ilyen helyzetben lennék én simán visszaütnék a saját édesanyámnak is. Meg nem értem, hogy a gyerek miért nem veszekedhet a szüleivel? Neki is van saját véleménye, neki is lehet elvárása, hisz ő is ember nem csak úgy van. Ha nálunk lenne valami ilyesmi én simán kicsapnám a balhét, még el is mennék otthonról.

Csak az én gondolkodásom ilyen, vagy igaz lehet, az amit leírtam?


2009. dec. 30. 23:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Apám b@sztat minket állandóan, mert alkoholista, anyám idegbeteg.

Ha apámnak visszaszólnék olyan pofont lekeverne, hogy egy hétig nem kelnék fel.

1,5 évem van vissza a suliból, utána költözök Páromhoz.

18L

2009. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Sokan nem mernek semmit tenni mert hát gyengébbek és félnek.

Engem ez sosem zavart, én akkor is nekimegyek bárkinek ha 4szer akkora mint én, legalább később feljelenthetem hogy bántott és ő jár rosszul:)

2009. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakihez agresszíven viszonyulnak két lehetősége van, vagy megvédi magát és visszatámad, vagy meghunyászkodik és kitér. Az első az egy olyan ördögi kör, ami egymást szítja, így elég nehezen elképzelhető, hogy jó felé vezet. A második viszont komoly elnyomáshoz is vezethet. Még ma is rengeteg családban nagyon erősen él a tekintélyelvűség. És ezt úgy gondolják, hogy csak a testi fölény fitogtatásával lehet elérni (mmint a tekintélyt). Igazából kevesen nőnek fel olyan családban, ahol meg lehetne azt tanulni, hogy igazi értékek miatt nézzen fel a gyerek a szüleire, fogadja el a véleményét, és hallgasson a szavára. Saját maguk előtt is azzal védekeznek, hogy "engem is vertek, mégis ember lettem..." - kérdés milyen ember... Másik ok, hogy minden korban egyre inkább olyan dolgokat találnak ki a gyerekek, amikkel bosszanthatják a szüleiket, amik az ő gyerekkorukban nem voltak. Nem csoda, ha csodálkozva nézi egy anya a lánya dühkitörését, akinek nem engedi meg 15 évesen, hogy a barátja náluk aludjon. Van pár kibékíthetetlen ellentét, nem feltétlenül csak a korosztályok közt. Ha visszaütnél az anyádnak, azzal inkább elmérgesítenéd a problémát, nem oldanál meg semmit. Hogy hogyan lehetne mégis megoldani, az teljesen egyedi minden családnál és elsődleges alap, hogy mindkét fél ismerje fel, hogy szükséges lenne VALAMIT MEGOLDANI.
2009. dec. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Megvernéd a saját anyádat?????

hihetetlen, Ő adott neked életet akár milyen is a természete....

sajnálatos dolog, hogy a gyereknek félnie kell a szüleitől, fontosabb ennél a tisztelet!

remélem az én gyerekeimnek soha nem fog ilyen megfordulni a fejükben, hogy nekem vagy az apjuknak mennének.ok lesznek, de megpróbálok majd olyan szülő lenni aki megérti a gyermekeit.

sajnálom azokat a gyermekeket akik rettegnek otthon, ha pl rossz jegyet kapnak nem mernek haza menni.


a tanár más dolog, bár annak sincs joga terrorban tartani a diákjait.

ott is meg kell adni a tiszteletet már csak azért mert idősebb.

nekem is volt olyan tanárom aktől tartottam, de rá jöttem Ő is csak jót akar.


szóval szerintem senkinek nincs joga rettegésben tartani sem a gyerekét sem a diákját.

esetleg te is félsz a szüleidtől?

próbálj meg beszélgetni velük, vagy kicsit a kedvükben járni, hisz ők tartanak el téged, neked kell alkalmazkodni.

biztos lesznek köztünk majd konfliktusok ha nagy

2009. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

bocsi folytatnám:

ha nagyok lesznek, de me megpróbálok velük emberi nyelven beszélni, és a helyükbe képzelni magam, remélem ez majd segíteni fog és igazi barátjuk lehetek majd

2009. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem úgy gondoltam, hogy egy rossz szóért nekik megyek. De azért, ha egy pofont kapnék vagy ilyesmi, csak azért mert rossz jegyet vagy valamit kaptam, azt nem tudnám annyiban hagyni sajnos.
2009. dec. 31. 12:07
 7/15 anonim ***** válasza:

egy rossz jegyet ki lehet javítani ez nem érdemel verést...

de a szüleidet tiszteld nem szabad bántani őket, később nagyon megbánhatod

utolsó voltam

2009. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Aki bármikor, bármilyen okból kezet emel az anyjára, nem érdemli meg az ember nevet. Szerintem. Az anya szent, bármilyen is, tőle kaptad az életed.
2009. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de nem értek veled egyet.
2009. dec. 31. 18:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak sajnálni tudlak, azt hiszem nagyon bánni fogod később, ha édesanyádat megütöd.
2009. dec. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!