Elítélendő ha létemre nem járok suliba? 16/F
Én még gimis vagyok,de egyik társamat sem ítélném el,ha otthagyná a sulit és érettségi nélkül akarna boldogulni. Olyan embert se ítélek el aki már idősebb,és nincs érettségije. Ki vagyok én,hogy ilyen miatt bárkit is elítéljek?
Az már más tészta,hogy mit gondolok erről. Legfőképp lustaságot és nem akarást. Azért valljuk be az érettségi megszerzése nem egy túl megterhelő feladat,de manapság ez már minimum elvárás,hogy bárhova is felvegyenek.
Olyanról meg nem hallottam,hogy ha valaki kiválaszt egy szakmát/szakot egyetemen vagy bárhol akkor olyat kéne tanulnia aminek köze nincs a dolognak. Szerintem a fodrásznak sem kell emelet matekot tanulnia stbtsb.
Az is igaz,hogy gimibe is leadnak egy halom fölösleges anyagot. Mi most például a vektorokat vesszük matekból,gondolhatod hányszor fogom használni életembe,de más diáktársamnak lehet,hogy majd kell. Nem lehet kiszűrni ahogy felmegyünk gimibe,hogy 'na neked kell majd a matek tanuljál vektorokat,neked meg nem kell majd te tanulj mást"...
"otthon (nem vagyok benne biztos tehát elehet hogy hülyeséget fogok írni) még az ácsoknak szakácsoknak cukrászoknak lakatosoknak is oktatják a matekot meg a fizikát meg a hasonló tantárgyakat
nekünk a "block unterichtbe" külföldön volt szakmai matek 4nyelv gyakorlat szakmai elmlet meg egy hittan óra...otthon meg tömnek mindenkit minden sz*rral amit soha az életbe nem fog használni...így mégis ki akar szakmát tanulni?"
- Honnan tudod már most, mit mire fogsz használni? Egyébként a mostani szakképzésben igen kevés az általános műveltségi képzés: az egész elfér egyetlen tankönyvben.
"mert azért megy oda hogy megtanulja az általa választott szakmát nem azt hogy egyetemes műveltséget szerezzen...arra való a gimnázium nem?
otthon az egész rendszer elvan ba***a"
- Na, azért ez még rohadtul messze van az egyetemes műveltségtől. Alap szinten kell bizonyos műveltség mindenki számára, mert igenis hatékonyabb a munkájában és az éeltben.
De csak ebben gondolj bele: akire semmi nem ragadt a tanultakból, az hogyan hogyan fog segítne az általános iskolás korú gyerekének otthon a tanulásban?
"(már elnézést a vulgáris nyelvhasználatért de szerintem mindenki egyet ért velem)"
- Rosszul tudod.
értem mire célzol és gimibe azért megértem de már rengeteg kortársamtól hallottam akik kőművesnek tanulnak hogy nekik pl:nyelvtan órájuk van
kérdem én...minek?
általános iskola azért az mert az általános műveltségünket ott szerezzük meg
akkor minek kell ezt a középiskolánkba belénk erőltetni
így nem csoda hogy 3-4 évig tart egy képzés
meg lehetne azt tanulni 1év alatt is ha olyat oktatnának ami tényleg ahoz kapcsolódik amilyen szakon vannak...nem mindenféle hülyeséggel kitömni azt a 3-4évet amit már úgyis tudnak mert gondolom aki befejezte az általánost az gondolom tud írni olvasni és számolni...a hétköznapi életbe az több mint elég
ami meg a munkához kell azt megtanítanák a középiskolába
"aki befejezte az általánost az gondolom tud írni olvasni és számolni...a hétköznapi életbe az több mint elég "
Hűha,elég érdekes világban élnénk most ha az emberek csak egy általános iskolát jártak volna ki és az írás/olvasáson kívül más tudással nem rendelkeznének. Azért butaságokat ne írj. Azért az,hogy tudsz írni és olvasni az nem jelenti azt,hogy elég a tudásod. Akkor ennyi erővel szerinted eltudna élni egy 8-9 éves kisgyerek,mert hát tud írni meg olvasni? Vagy aki kijárja a 8 általánost az már eltud látni egy háztartást meg minden egyebet,mert már így is több,mint elég a tudása?
Nem értelek,komolyan mondom.
"értem mire célzol és gimibe azért megértem de már rengeteg kortársamtól hallottam akik kőművesnek tanulnak hogy nekik pl:nyelvtan órájuk van
kérdem én...minek?"
- Hogy például munkakeresésnél meg tudjon különböztetni egy valódi állást egy kamuhírdetéstől. Vagy meg tudjon írni egy önéletrajzot, referenciát. Ma szakképzésen belül pl. erről szól a nyelvtanóra.
"így nem csoda hogy 3-4 évig tart egy képzés"
meg lehetne azt tanulni 1év alatt is ha olyat oktatnának ami tényleg ahoz kapcsolódik amilyen szakon vannak...nem mindenféle hülyeséggel kitömni azt a 3-4évet amit már úgyis tudnak mert gondolom aki befejezte az általánost az gondolom tud írni olvasni és számolni...a hétköznapi életbe az több mint elég"
- Azért ezt had döntsék el azok, akik ennek a területnek szakemberei. És egy dolog, hogy mit tanultak meg általános iskolában, megint más, milyen mélységben, mire tudják használni (az alapműveletek ismerete önmagában nem elég a költségvetés összeállítására), és szintén más, hogy mi maradt meg abból, és mennyire szükséges szinten tartani folyamatosan.
"ami meg a munkához kell azt megtanítanák a középiskolába"
- KözépiskolábaN, és nem -ba. És és nem hiszek abban, hogy oktatásban a gyors munka eredményre vezet (legyen szó bármiről). Miért vagy olyan biztos, hogy a rövidített német változat a hatásosabb? Mi alapján állíthatod?
Ezeket a dolgokat annak fényében írom, hogy nekem pedagógusi végzettségem van, és átlátom, mi kell ahhoz, hogy valaki elsajátítson egy szakmát.
Mert az iskolában tanulták meg hogy kell ellátni egy háztartást?
Gondolom nem
Nincs róla papírja és mégis el tudja látnia feladatát...
Meg nehogy azt mond nekem hogy minimum 3 év kell egy szakma elsajátításához
Ha tényleg azt a szakmát oktatnák a szakokon és nem mindenféle pitagoraszt meg kovalens kötést vernék az egyszerű tanuló fejébe sokkal hamarabb meg tudnák tanulni a szakmájukhoz fontos dolgokat.
És ezáltal hamarabb léphetnének tovább az élet következő szakaszába.
Az én párom lakásfelújításokkal foglalkozik, vállalkozó. Szakmunkást végzett. A szakmunkásban tanult matekot, amit most arra használ, hogy ki tudja számolni az adott ingatlan területét, légköbméterét, a falak felületét akkor is, ha az nem szabályos négyzet, vagy téglalap. A nyelvtan órán tanultak hiányában nem tudna igényesen megírni egy árajánlatot, nem vennék komolyan. Nyelvtanulás nélkül nem tudná a legtöbb anyag, szín nevét kiejteni sem. Csak egy- két példa jutott eszembe, de a most haszontalannak tűnő tárgyakat a legtöbb szakmában használni kell.
Én energiaipari cégnél dolgozom irodán, napi szinten kell a kémia és fizika tudásomhoz visszanyúlni, pedig tök mást választottam mikor egyetemre mentem.
Minden amit megtanulsz hasznos lesz valamikor.
Nem elég írni és olvasni tudni.
Az alapműveleteket feldughatod magadnak kb. minden szakmával.
A tananyag nagyrésze nem véletlenül van, hidd el.
Nyelvtan órát megtanulsz értelmes ember módján kommunikálni, helyesen írni, és összefüggő, rendezett szöveget fogalmazni.
A jó kommunikáció rengeteg szakmában elengedhetetlen, csakúgy mint a helyesírás. Egy értelmes szöveg megfogalmazását is érdemes megtanulni, hogy ne kelljen szégyen szemre másokhoz járkálni, ha önéletrajz kell.
A matematika nem csak arról szól, hogy beseggelsz pár képletet, és azokat használod. A logikád is fejleszti, amire szükséged van a mindennapi életben.
Hiába van szakmád, ha nem tudsz önéletrajzot írni, adóbevallást kitölteni, ne adj Isten normálisan írni, beszélni. Senki se fog egy olyan cukrászdát komolyan venni, ahol "Peti pékségébe vásárojj!!" szintű reklámmal hírdetnek. :)
Az is gáz, hogy nem kevés "agyontanult, túlképzett" szakmunkás a Polgár Jenő hivatalban tanult beszélni. Ugye mondanom sem kell, mennyire vonzó egy ilyen alkalmazott úgy a vevőnek, mint az alkalmazottnak.
Még ha az irodalmat, vagy a történelmet hoztad volna fel, mint felesleges tantárgy egy szakiskolában, azt mondom oké, ma már (sajnos) mindenki leszarja a műveltséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!