Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit gondoltok erről? (tini...

Ti mit gondoltok erről? (tini öngyilkosság)

Figyelt kérdés

Egy 14 éves lány 2 éve skrizofrén paranoiában szenved. a szülei vállnak már azóta, az anya csalja az apát, a férfi tudta nélkül, ezmiatt a lányon csapódik minden. a szüleik evvel a betegséggel nem törődnek, a lány sorra járja a pszichiátriákat.

15 éves lett a lány, már harmadik éve beteg,kilátástalan.a lány öngyilkos lett. elítélnétek?


2013. dec. 20. 11:39
1 2
 1/18 anonim válasza:
23%

hogy tudja rávenni magát valaki hogy megölje saját magát??

nem gondolt bele rendesen

2013. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Igen, de elsősorban a szüleit és a családját.
2013. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Én meg az egészségügyet ítélem el. Tavaly hazaküldték a zártról barátnőm apját, mondván, hogy úgyis öngyilkos lesz, ne náluk csinálja, hanem otthon. Meg is tette.
2013. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Tudom hogy kegyetlenség ezt mondani, de nagyon sok szülő csalja a másikat, sokan alkoholisták, gyógyszerfüggők, depressziósak, és had ne soroljam, de mások is felnőnek szarabb körülmények között is. És persze a körülményekért okolhatunk bárkit, bármit, de azért, hogy ebből ki tudjunk törni, fel tudjunk állni, nekünk is tennünk kell. És ha a körülmények nem is a mi hibánk, de az, ha nem tudunk felállni, az már ha nem is teljesen, de részben igen. Szóval alapvetően a családja hibája szerinte, de a lányé is valamennyire. De ezenkívül a lány környezetét, iskoláját is okolhatnánk, ugyanis nem hiszem el, hogy pl. nem lett volna 1-2 olyan ember környezetében, aki segíteni tudott volna, ha mindketten akarják.
2013. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, én nem akarom a szülőket védeni, de tudod te, hogy a skizofrénia milyen komoly betegség? Az addig egészséges gyerek teljesen összeomlik, hallucinálni kezd, elveszti a realitáséréket, befordul. Sőt tovább megyek. MInden külső hatás nélkül is az ilyen betegeknél nagyon magas az öngyilkosság aránya. Mert a hangok ezt súgják, mert minden ellenség lesz stb..

A skizofréniának csak a tüneteit lehet némileg enyhíteni gyógyszerekkel, de maga a beteg soha nem gyógyul meg. Ezt egy szülőnek elfogadni baromi nehéz. A legtöbb fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg gyermekek szüleinek házassága válással végződik. Az ilyen családoknak inkáb támogatásra van szükségük ítéletek helyett.

Egy paranoid skizofrén bizony teljesen ép család mellett is a pszichiátriákat fogja járni, amíg él. Hacsak a tudomány nem tör át valamit... Eszem ágában sincs elítélni a szülőket. Természetesen muszáj lesz nekik szembe nézni a problémával, mert aki gyermeket vállal, sajnos ezt is vállalja, hogy esetleg nem lesz egészséges.

2013. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrén beteget elítélni, mert öngyilkossági kísérlete van? Az, aki tudja mi a skizofrénia, nem ítélkezik! Ha ismered azt a lányt, a legtöbb amit megtehetsz érte, hogy ráveszed, hogy szedje be a gyógyszerét, vagy engedje, hogy beadják a depo készítményt, mert akkor sokkal jobban lesz! A skizofrén embernek nincsen betegségtudata. Valóságnak éli meg a tévképzeteit, a gondolkodásának szétesését pedig nem veszi észre.
2013. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyilkos elmékben láttam, hogy kb milyen lehet a világ egy skizofrén szemében és nem, nem ítélem el. Gondoljatok bele, hogy pl pár ember újra és újra felhozzák a traumáidat, vagy a félelmeidet, mert ezt hallucinálod, aludni sem engednek a hangok, én is biztos megölném magam ilyen helyzetben. Ráadásul a család még fokozhatta is ezt az állapotot.
2013. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban a szülőket, főleg az édesanyát 'okolnám'.

Apukám alkoholista (volt), verte anyukámat 7 éven át, paranoid skizofrén (volt), ja és nem utolsó sorban elégszer hallottam itthon, hogy csalták is egymást. Igazi családi idill volt, de anyukám ennek ellenére mindig nekem akart jót és sosem 'hagyott volna' így magamra, mint ezt a lányt a szülei. Látniuk kellett volna, tudniuk kellett volna, hogy nincs jól, s ezért félre kellett volna tenniük a problémájukat. Beszélgetniük kellett volna vele, nem szabadott volna lelkileg magára hagyni. Ezzel szemben részben egyetértek az egyik válaszolóval is, hogy a lány is tehetett volna ez ellen, mármint talpra állhatott volna...de ha ebbe belegondolunk, ott van egy kislány aki részben ebben 'nő fel', egy picit tudom milyen ez és ha ebből indulok ki akkor csak arra jutok vissza, hogy mégis csak a szülők hibája ez.

17/L

2013. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

De okos itt hirtelen mindenki!

Amúgy kedves kérdező, neked sincs igazad. Már a kérdés is szar eleve.

Az, hogy a lány beteg lett, az egy dolog. De ehhez mi köze annak, hogy az anya megcsalja a férjét? Ez mért csattanna a lányon?? Egy skizofrén (csakmert így írják, nem "skrizofrénnek") szerintem ezt fel se fgoná rendesen...

Azért válnak a szülei, mert a lányuk betegsége után már megromlott a kapcsolatuk. Egy válás legjobb esetben is fél évig elhúzódik, normális, hogy ezalatt az anya tovább lép, és megtalálja más féfri mellett a boldogságot.

A lány nem ezért lett öngyilkos.

Amíg ti nem kerültök ilyen helyzetbe, csak ne ítélgessetek senkit! Se a lányt, se a szüleit, senkit. Ha már rendelkeztek saját tapasztalattal, akkor lehet okosnak lenni. Puszesz

2013. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

drága utolsó. ÉN vagyok a lány. Anyámék nem azért vállnak, mert én beteg vagyok vagy egyéb. Anyám 1x nem jött be a kórházba, hogy meglátogasson míg én hónapokig bent voltam többször. Szerinted egy 12 éves lánynak annyira rohadt jó ez?:) Annyi köze van ehhez az anyám hűtlenségének,hogy ezt hallgatom 2 éve otthon, szerintem rád is hatna taknyos fejjel. Az Anyám másfél éve csalja titokban aput,az alsós osztályfőnökömmel. ezalatt az idő alatt anyám nem egyszer megvert, hogy ne merjem elszólni magam, kétnaponta hozzámveri hogy dögölnék meg. De mivel ő nem mer vállni aputól, mert neki van pénze, és mit kezdene ő a havi 60 ezrével.

úgyhogy most szépen te vagy itt az okos, nem?:) puszilgatni, meg a tükrödet puszilgassad.

2013. dec. 23. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!