Most miért néz rám mindenki ezért furán?
Nem amiatt gáz, mert lány vagy. Nagyon szép hivatás, de vannak árnyoldalai is, amit talán kamaszként még nem látsz át.
Például a munkabeosztás miatt nagyon nehéz lesz családot alapítani, hiszen gyerek(ek) mellet mindig nehéz a folyamatos műszak, éjszakázás, túlóra.
Egyáltalán nem gáz, sőt. Nagyon szép foglalkozás, én nagyra becsülöm a mentősöket, nem is tudom, mi lenne velünk nélkülük. Azonban lelkileg nagyon megterhelő ez a pálya, hiszen fel kell tudni dolgozni azt is, ha valakin nem tudsz segíteni, ha valakin csak ideig-óráig tudsz segíteni, de utána belehal sérüléseibe stb.
Nagyon stabil alapokkal kell rendelkezz ahhoz, hogy ezt a strapát lelkileg is bírd.
Szerintem ettől féltenek leginkább. A kondit meg lehet csinálni, formába lehet tartani magad, az még nem is olyan rossz. Viszont a munkabeosztás tényleg nem a legszebb, és lelkileg, pszichésen nagyon megterhelő ez a pálya.
Szép-szép.
Én is eü. pályán tanulok, eü. fősulira járok, sőt a középsulit is egy eü. szakközépben végeztem, ennek ellenére nem ajánlom a mentős szakmát lány létedre. Nem lebeszélni akarlak, csak fontold meg. Részben a fenti okok miatt, részben azért, mert nőként nem sok mentősre van szükség, nem keresik őket. Előbb veszik fel a férfiakat, érthető okból. Persze kerülhetsz kocsira, de sokan csak diszpécserként kaptak munkát.
A középiskolámban van lehetőség OKJ szakmát szerezni, köztük mentőápolóit. Pályaválasztás előtt mindenkinek el lett mondva, hogy ha tehetjük, ne jelentkezzünk mentősnek (mármint a lányoknak).
Az egészségügy egy nagyon szép szakma, de akárki akármit mond, rettentő nehéz. Mind fizikailag, mint lelkileg. Sok sebesült, halál, szenvedés, baj. Nem engedheted meg magadnak, hogy leeressz, hiszen te azért vagy ott, hogy a másiknak segíts. Ezek mellett persze vannak jó oldalai, a hálás tekintetek, a másokon való segítés. Mérlegelj, mennyire vagy képes elviselni.
Sokfelé mehetsz, ha eü pályát választod. Ha nem akarsz főiskolát végezni, menj ápolónak, onnan szakosodhatsz, lehetsz anesztes. Nálunk a végzett ápolók az utolsó vizsga után már mentek is dolgozni, külföldre is mehetsz.
Lehetsz védőnő, gyógytornász, képalkotó, gyógymasszőr, szülésznő, csecsemő- és kisgyermekápoló, asszisztens ( bár ezt se ajánlom). Ha ezek egyikét elvégezted, onnan még tovább szakosodhatsz.
Én azt mondom, ne változtass irányt, csak gondolt át a pályát, amire készülsz. Nem azért beszélnek le, mert gáz, hanem mert csak neked akarnak jót.
Te döntésed, te élet, te mérlegelsz.
Egy leendő egészségügyis.
Legyél sürgősségis/traumás nővér, dolgozz sebészeten.
Ha mentős akarsz lenni, gondolom bírod a vért, a sebeket, csonkolást, szakadást, zúzódást, testnedveket.
Nem gáz, ha nőként mentőzni szeretnél de sajnos eléggé szűk pályán mozoghatsz ebben az esetben. Kocsin nem dolgozhatsz az OMSZnál nőként csak mentőtisztként vagy orvosként. Ha tisztire mész akkor pedig a végzettséged egy szűk mezsgyén enged téged mozogni, mert lényegében az OMSZ és a Sürgősségi ahol helyed lesz. Ha már ez érdekel akkor a jól bevett gyakorlat a dokiknál, hogy hobbiként mentőznek részmunkaidőben. Jól gondold meg mielőtt erre indulsz, mert nem egyszerű, de tény és való, hogy ha beleszeretsz a szirénahangba akkor elég nehéz attól elszakadni.
Sok sikert.
Egy mentő
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!