Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mire asszociálsz a művészetis...

Mire asszociálsz a művészetis diákokról?

Figyelt kérdés

Mekis vicceket köszönöm, hallok eleget.:D

16L



2013. okt. 10. 20:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

Melyik gyökérnek kellett lepontoznia?


Még a pippantóst csak-csak megértem, ha az illető apáca, de hogy az újságírósat miért kellett?


Idióta vagy, innen is üzenem! Pontozd csak le ezt is, legalább lelki orgazmusod lehet, ha már normális nincs.

2013. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%

Asszociációim közé tartozik a lila sál, a svájci sapka, valamint a minimum A/2-es mappával történő hajnali botladozás a villamosmegálló felé.


Amit gondolok róluk, az az, hogy nagyon kevés igazán tehetséges gyerek van köztük. A legtöbben csak vágyakoznak az egyediségre, de amúgy sablonos műveik vannak sablonos témákról. Többen vallják magukat biszexuálisnak vagy melegnek, mint egy általános gimnáziumban. Sokan közülük úgy gondolják, a drog felszabadítja az elméjüket, így az afféle doppingszer a fantáziájuk számára. Sok esetben a szülő nyomja a gyereket művészeti iskolába, megveszi neki a drága eszközöket, az viszont nem becsüli meg ezeket, tojik az egészre. Hírnevet akarnak kemény munka, elszántság nélkül. Nem képesek igazán maradandót alkotni.


Ez az összefoglalás valamiért inkább az extrovertáltabbakra vonatkozik, a csendesebb diákokkal ritkán van - meg persze más jellegű - probléma. Ők figyelembe veszik a tanárok kritikáit, a javaslataiknak megfelelően dolgoznak. Mivel nem feltűnősködnek, csak egy idő után figyel fel rájuk a tanerő, de akkor belátják, hogy velük érdemes foglalkozni, mert sokra vihetik - ha hajlandóak megmozdulni és kicsit többet mutatni magukból.

2013. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mire asszociálok? Elvont művészlelkekre, akik a mának élnek, romantikusak, tehetségesek, és nem ítélkeznek előzetes tapasztalat nélkül.


Személyes tapasztalataim alapján viszont azt mondanám, egyeltalán nem ilyenek.

Egy-két igazi egyéniség kivételével mind ugyanolyan. Pedig a művészetben szerintem az egyéniség nagyon sokat számít.

Én szeretem az elvont dolgokat, a művészeteket, ezért sokat lógtam művészetis diákokkal, de nem sok pozitív dolgot tudnék elmondani róluk. Most nagy divat közöttük a "hipsterkedés". Retro szemüveg, csőgatya, gagyi ruhák, iPhone, iPad, iPod, iWCpapír.

De nem szabad elfelejteni a nagyképű pózereket se, akik azért kerültek művészetis iskolába, mert minden másból szarok voltak, ők meg tesznek rá, mi lesz velük.

Ugyanúgy vedelnek, cigiznek mint a kortársaik nagy része, de ők másak, mivel "tehetségesek".

Ez abban nyílvánul meg, hogy mindenhova gitárral mászkálnak, 4 akkorddal operálnak, dicsekednek a tudásukkal, közben egy szakközepes banda lejátszaná őket a színpadról.


Természetesen vannak kivételek. Ismerek nagyon jó fej művészetiseket is, akik tényleg műveltek, tehetségesek, nem nagyképűek, vagy ha igen, van rá okuk. A viselkedésük is nagyon eltérő, nem kötőszó náluk a "gecci", és az "anyád" mindenféle változata.

Természetesen ők is vedelnek, cigiznek, de az ilyeneket valószínűleg én vonzom. :)

2013. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Utóbbi válaszok:

Ó, igen.

Normál esetben a sulimba egy évfolyamban maximum 30 gyerek van, idén 60, de nem hiszem, hogy annyival több tehetséges gyerek keletkezett hirtelen, és nem is ezt tapasztalom...

A hipsterek a nagyon menők, akik fotóznak és instagramcsászárok, de szegények a kocka szerkesztésénél vakarják a fejüket és inkább csak posztolják hogy "lol nehéz a művész élet".

Ez az, ami zavaró számomra, amúgy pedig értelemszerűen sokkal több a hasonszőrű ember, aki az ismeretlen bandák szörnyűségeit hallgatja és vedel és bagózik:D

2013. okt. 11. 20:24
 15/19 anonim ***** válasza:
muveszetibe fogok felvetelizni :3 szerintem vannak a hipster, szveg tarsasagok, a divatrockerek, atlagos diakok, normal rockerek, punkok sokfele van. En azt veszem eszre, hogy foldeg a hipster es divatrocker keverekekbol van sok. Bar en is igy nezek ki de nem facebookon elem az eletem. Aztan azt is latom neha, hogy kb csak azert muveszetisek egyesek mert annyira swag :( kozben le se sz..jak a sulit, nem tolti el oket akkora orommel, hogy alkothatnak es ez eleg cink amugy. Vannak tehetseges emberek is szerencsere es remelem en is olyan leszek, nem valtozik majd a velemenyem :) Ja es a muveszetiseknel en meg mindig a fuvezesre es a cigire gondolok bar ezek nalam is jelen vannak es sok mas nem muveszetis ismerosomnel is.
2013. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos, az , hogy a bölcsészetisekre, azt mondják semmit nem tanulnak és jönnek a mekis viccekkel..hát k.pják be és gondolkodjanak kicsit. Nekem "álmom" a bölcsészkar..mivel reálból nem vagyok jó, sosem voltam de a magyar és társai mennek nagyon jól. Idén érettségiztem, de lemaradtam az emelt töriről, így jövő év májusában szeretném lerakni az emelt érettségit töriből,hogy felvételizzek.Tehát most egy teljesen más szakirányon vagyok ötödéven, de mondanom sem kell, hogy nem érdekel..és az anyag rengeteg..megbukni azért nem akarok tehát minimálisat muszáj tanulnom..szóval választhatnék- akarok-e egy olyan szakmát, ami nem "mekis" vagy pedig tanulok és megyek a "mekis" szakra.. hát nem érdekel ki mit mondd, de az utóbbit szeretném választani. :)))
2013. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Különben aki szidja a bölcsészeket, hát az szerintem csak kívülről látott bölcsészkart, azonkívül nem tudom, hogy el tudna e 2 nap alatt olvasni bármilyen Freud vagy Nietzsche tanulmányt vagy szakszövegeket, vagy hogy egyáltalán mennyit jár könyvtárba, mert én mióta BTK-s vagyok, kb. ott élem az életem. De mindegy is, a kérdésnek nem ez volt a lényege. :)
2013. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Irigylem őket hogy micsoda tehetséggel áldotta meg őket az élet :) Kreatív és elvont szó jutott így elsőre az eszembe :)
2013. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Lányoknál az a félig hippis, szabadlelkű, kreatív, nagyon érdekes lelki világú lány jut eszembe, fiúról nem tudom.
2013. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!