Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kezd szétesni körülöttem a...

Kezd szétesni körülöttem a világ, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Idegileg elég rosszul vagyok, sosem voltam panaszkodós fajta, még erre is nehezen vettem rá magam, az a gond hogy eléggé megviselt a szüleim válása, anyum is apum is új párjával él, apum alig láthatom na nem a láthatási jog vagy mi a franc miatt hanem mert mindig dolgozik, a suliban sokat kell tanulni de semmi kedvem és értelmetlennek látom az egész hajcihőt ami ott van, semmi szabadidőm, hulla fáradt vagyok, öcsémet én hordom haza a suliból szal nem tudok elmenni sehová, edzésre is járnom kell, nincs egy perc időm sem magamra és arra sem amit szeretek csinálni, gitározni és a haverokkal együtt zenélni :( Azt hiszem már nem bírom sokáig ezt, de ha bírnám sem akarom, változtatnom kell nagyon hamar!

Az a gáz hogy elég gyér az anyagi helyzetünk is (ezt csak így mellékelem, kicsit ez is közre játszik). Mit tegyek, merre lépjek? hol kezdjem az életem átalakítását?

16,5/F


2009. nov. 3. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Beszelj a szuleiddel, hogy foglalkozzanak veled ne csak az uj parjukkal. Talan ok ugy gondoljak, hogy te mar nagy vagy, es nem kell sok minden mar neked, csak tiszta ruha, etel... pedig a lelkednek szuksege van sok sok szeretetre, beszelgetesre.

Tanulj, tanulj, tanulj, hidd el annak van ertelme! Ha vegzel itt a suliban, tovabb kell tanulnod majd, hogy jo allasod legyen! Ha jo allasod lesz, akkor jol fogsz tudni keresni, es ez kell a jo elethez! Idegennyelvet is nagyon tanuld, mert lehet hogy kulfoldre fogsz koltouk zni majd, es a nyelvre szukseg lesz. A tesodat szeresd nagyon, neki meg nagyobb szuksege lenne a szuloktol a figyelemre, ezt is emlitsd meg a szuleidnek.

2009. nov. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És nem lehet megkerülni valahogy azt hogy a szüleimmel beszéljek? apámmal nincs értelme beszélni vele jóban vagyok és ha megszakad sem tudnánk többet találkozni a munkája miatt :( anyum meg (oké tiszteletlenség ilyet mondani de) annyira primitív, és makacs is... vele tudom hogy akármit csinálnék nem tudnánk közös nevezőre jutni.

Suliról meg annyit hogy próbálom nem leszarni az egészet de nagyon nem érdekel onnan semmi, csak a nyelvek, magyar és töri... Továbbtanulni sem gondolom hogy jó volna, diplomás ember meg egyáltalán nem akarok lenni... egyébként állásról annyit hogy tényleg mindenem a zene és nem akarok mást csinálni, ha nem zenélek akkor is egy gitárboltba mennék el dolgozni, eladónak, hangszerésznek, stb... tehát ne úgy segítsetek hogy tanuljak mert majd látni fogom milyen jó amikor ügyvéd leszek és halálrakeresem magam, nem akarom halálrakeresni magam, csak jól szeretnék élni és azt csinálni amit igazán szeretek.

Tudom ez keveseknek adatik meg de ilyen szempontból én is makacs vagyok :D

2009. nov. 4. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de most belegondoltam, hogy az én gyerekem leprimitívez és annyira elkeseredett lettem... A sajnát életed te alakítod szerintem. Ha nem bírod anyád költözz apádhoz. Vagy mond el a problémáid. Tipikus kamasz dumád van, már bocs, semmi nem jó. Gondolj bele a szüleid helyzetébe is kicsit, bár nem vagyok szakértő még csak 26 éves vagyok, de kicsit átérzem a tehetetlenséged, de nem vészes a helyzeted. Igen is tanulni kell mert akkor mindig csóró leszel és depis, nem is részletezem.
2009. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

09:18


Ja, tipikus "kamasz" duma. Most váltak el szülei, ami nagyon megviselte, panaszkodni mer, és kiderül, hogy jaj, 16 éves, csak lázad minden földi jó ellen, tárt karokkal kellett volna fogadnia a válást, hiszen karácsonykor mostantól duplán fog ajándékot kapni...

2009. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
16 évesen már fel lehet fogni, hogy a szülei nem szeretik egymást és mással boldogok akarnak lenni. Hiszen ők is emberek. Nem nézhetik csak a gyerek érdekeit, lehet, hogy eddig azért nem léptek, mert vártak míg nagyobbak lesznek és nem lesz nekik olyan fájdalmas. A másik oldalt is meg kéne kicsit nézni szerintem. Attól még a szülei a szülei, nem szeretik kevésbé, talán még jobban is, hogy már ők is boldogabbak. Erre nem gondoltál kedves utolsó válaszoló???
2009. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló volt a helyzet anno, szóval tudom mit érzel. Nem könnyű az biztos, az nagyon fontos h mond el a szüleidnek h mit érzel de őszintén üljetek le beszélni. Neked annyiból jobba helyzet h a munka miatt nem látod apudat nálam ennek az volt az oka h sz*rt a fejünkre és a mai napig ezt teszi. Meg szakíts időt magadra és lazíts kicsit merülj el a gondolataidba
2009. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kénne kiosztani.

Én a 18at töltöttem mikor anyámék váltak én biztattam anyut és mégis megviselt, azóta teljesen más ember vagyok és ez nem lázadásból!!

2009. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Boldogok a fa*szt -.- amúgy szívesen mennék apámhoz, ő is szívesen látna csak sajnos nincs hová hozzáköltöznöm mert a bnőjével ketten alig férnek el, és elég szarok a körülmények... Merüljek el magamban? na ez pont a rosszabbik része, túl sokszor is csinálom ezt és csak beleőrülök, nem biztos hogy 100as vagyok, itt nem csak arra gondolok hogy megviseltek a dolgok meg hogy nem találok kiutat hanem úgy eleve kicsit másabb vagyok.

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, bár túl sokat nem segítettek tehát még várnék párat.

Ja, és igenis az anyum oldaláról is megnézem a dolgokat, csak sajnos semmit sem értek mert tele van ellentmondással...

2009. nov. 6. 21:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia:)én megértelek,én is alapból kicsit másabb vagyok a többieknél,jobban megviselnek a dolgok...a szüleim válása pedig engem is tuti megviselne.próbálj kevesebbet gondolkozni,és azzal foglalkozni,ami érdekel.ha a zene érdekel,foglalkozz azzal,hátha a kedved is jobb lesz:).nekem pl.a versírás sokat jelent.jó,ha leírod az érzéseidet és kiírod magadból a fájdalmat,ez tapasztalat:)

am 15 leszek és lány vagyok:D

2009. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"15 leszek lány vagyok" ról jut eszembe! Egy lány mindent megoldana.. úgyértem... onnantól, hogy te szeretsz valakit, és az a valaki szeret téged, semmi sem fog számítani, csak te+ő és az hogy minél többet együtt lehessetek! (legalábbis ilyen korban biztos) Szóval :) Nézz ki magadnak egy jórvaló lányt és hajrá! Utána már nem lesznek ilyen gondjaid;)
2010. jan. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!