Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők és kamaszok! Mi a...

Szülők és kamaszok! Mi a véleményetek ezekről? Érvek, hogy miért lehessen, miért ne?

Figyelt kérdés
Tetoválás, fültágítás, piercing, microdermal, hegtetoválás stb.. :)

2013. aug. 29. 15:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

A fültágító egy baromság főleg, hogy utána ha kiveszed nem egy szép látvány. Persze menő meg "szép" meg stb de én mielőtt bármibe belevágok végig gondolom 2xer, hogy bár jól néz ki, megéri e hisz gondolnom kell a "felnőtt" koromra is amikor is egy bizonyos munkahelyen vagy anyukaként majd lehet nem nézik jó szemmel és hátrányom lesz belőle. Egyedül a fültágító ami ellen vagyok én, de a piercingekkel és tetoválásokkal szerintem nincs baj. Nekem is van jó pár tetoválásom (ami nem hülyeség , mert szerintem fontos ha már csináltat az ember az olyan legyen ami nem divat függő hanem tényleg ő akarta és élete végéig büszkén viseli)de egyedül a kezem az ahova nem igazán tetováltatnék. Mivel pultosként dolgozom és szeretnék is ebben a szakmában maradni, itt nem nézik jó szemmel (és sok más helyes sem) ha szét vagyok varrva úgy hogy azt mindenki látja. Ami van azt a ruháim takarják ha akarom. Piercingem is volt. De azzal sem szabad túlzásokba esni. A lyuk nem igazán tűnik el attól, hogy be forr ha kivesszük, nekem az ajkamban volt, 4éve hogy kivettem és még mindig jól látható a helye.

21/L

2013. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem piercinget bárki tehet be mert ha megunja, kiveheti beforr a lyuk és kész. A tetoválást csak akkor csináltasson valaki ha jelentése van számára és biztos benne ,hogy azt a bizonyos mintát/idézetet akarja és nem fogja megbánni. Nekem speciel van 6 fülpiercingem szeretnék majd még száj pc-t. Tetoválást is szeretnék majd ha elég idős leszek hozzá és a nagypapám tiszteletére szeretném a kedvenc dalának a címét a csuklómra illetve az aláírását. :) 13/L
2013. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Ebben a sorrendben, vagy akár összevissza 18 felett, amikor már a saját fejét verheti a falba a saját hülyesége miatt, és nem én verem az enyém, hogy hagytam. Addig ilyesmit NEM. Érv? Próbálom ésszel nevelni, és nem attól lesz valaki egyedi személyiség, hogy károsítja a bőrét, lyuggalja, és festi. (egy szülő)
2013. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tizenévesen nagyon szerettem volna tetoválást és piercinget is. Édesanyámmal szinte barátnők voltunk, mégis kategorikusan kijelentette, hogy, amíg otthon lakom és ők tartanak el, addig szó sem lehet róla. Rosszul esett, de elfogadtam, hogy ha majd (tényleg) felnövök én dönthetek erről is, és ez nem 18. év betöltését jelenti!!!!

Aztán telek múltak az évek, főiskolára mentem, már nem is érdekelt annyira egyik sem. Olyannyira, hogy a piercingről már hallani sem akartam volna, nem hogy csináltassak. Diploma után dolgozni kezdtem, és kb 25 éves voltam, akikor olyan szakaszába értem az életemnek, hogy azt éreztem ennek nyoma kell hogy maradjon a testemen is. Csináltattam egy tetoválást a hátamra, közvetlenül a nyakam alá. Egy szimbólumot, számomra komoly jelentéssel! Majd kb 1 év múlva még egyet az egyik lábfejemre. Mindkettőnek jelentése van számomra, és nem divatból vagy feltűnési viszketegségből készültek, ennek egyik bizonyítéka az is, hogy nem akarom senki nem is látja, ez csak öltözet kérdése.

Úgyhogy nekem az a véleményem, hogy csak huszonévesen szabadna először csináltatni bármit is, mert ami azelőtt készül, az csak divatolás. Belegondolni sem merek, mit csináltattam volna tizenkilenc évesen, valami nonfiguratív vackot gondolom...jajj... :D

És mivel végérvényes dologról van szó, ezért kellő érettség nélkül nem szabadna belevágni ilyesmibe, és tudom, én is baromi érettnek gondoltam magam 18-20 évesen is, de mostmár tudom, hogy nagyon nem voltam az!

Jah, microdermalt is akartam, de azt már 26 éves korom körül...már azt sem akarom így 30 évesen :)

Fültágítás, hegtetoválás az viszont csupán a test elcsúfítása, azt mindenáron megakadályoznám, ha a gyermekem szeretne csináltatni!!!!!


Úgyhogy részemről nem tudom milyen világot élünk majd tizenpár-év múlva, amikor nálunk aktuális lesz a kérdés, de én ugyanazt az elvet szeretném követni, mint annak idején édesanyám, mert teljesen igaza volt. És egyébként is csak olyan helyre bármit is, amit el lehet takarni, hogy ne éje semmi hátrány az élet különböző területein!

2013. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát én még csak 18 vagyok, de igyekszem majd a jövőbeli gyerekemet úgy nevelni, hogy meg se forduljon a fejében, hogy így tegye magát egyedivé.
2013. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én 15-16 évesen majd elpusztultam egy orr piercingért :D

Még mindig tetszik egyébként, de már nem szeretnék az arcomra tenni semmit.

Nekem anyukám nem engedte. Ilyen mágneses piercinget vettem, kb 200 Ft volt valami bizsu boltban. Egy darabig hordtam, de aztán általában elhagytam őket és meguntam.


A fülemen a porcba csináltattam egy piercinget, mikor egyetemre mentem, 19 évesen. Nem bántam meg. Egyébként nincs fülbevalóm, mert anyukám úgy gondolkodott, hogy majd ha felnövök és akarok, megcsináltatom magamnak, de nem fogja csak azért kifúratni a kisbabája fülét, hogy senki ne higgye fiúnak. :D Ja és egyszer látott egy kisbabát, aki kitépte a saját füléből a fülbevalót, és úgy döntött, még véletlenül se akarja újra látni.

Szóval nekem ez az egy fülbevalóm van és szeretem.

Korábban fülgyűrűt hordtam, emberke, meg gyík alakút...

Most a tágító tetszik, de gusztustalannak tartom magát a kitágított fület vagy más testrészt... Egy csomó hamis tágítóm van, imádom őket.


A tetkók is tetszenek... főleg a viccesek... De félek, hogy előbb-utóbb megbánnám.

Ha csináltatnék, csak vicceset csináltatnék. A számomra fontos dolgaimat nem tenném mindenki számára láthatóvá. Megértem azt is, aki így állít emléket fontos dolgoknak az életében, de én nem ilyen típus vagyok. :)


Bár a fehér tetoválás nagyon tetszik... :)


A microdermal tetszik képen, de még tudni sem akarom, hogy hogy csinálják, nemhogy átélni... :D nekem már ez ilyen tudományos fantasztikus... :D


A hegtetoválás elég meredek nekem, nagyon pici minták tetszenek, de az ilyen egész hát-egész kar koncepciótól kiráz a hideg.


Nem tudom igazán, hogy életkor függvénye-e, hogy ki csináltasson ilyeneket... például az egyik ismerősöm 21 éves és Alkonyatos tetoválása van, ráadásul a kezén...


Én úgy gondolom, hogy szülőként én sem fogom megengedni, hogy a gyerekem ilyen végleges dolgokat csináljon. Pótolja bármivel... mint én a mágneses bizsukkal, meg a hamis piercingekkel... aztán ha még mindig akarja, felnőtt korában megcsináltathatja.

Egyébként tuti a fejemhez vágná, hogy minek engedtem neki ilyen hülyeségeket tizenéves korában.


De a tiltás sem feltétlenül jó megoldás. Egy másik ismerősömnek megtiltották, ezért elment egy haverja ismerőséhez, egy panellakásba, aki otthon, csak úgy, csinált neki egy tetkót. Pár nap múlva a sürgősségin kötött ki.

Szóval szerintem törekedni kell valami kompromisszumos megoldásra.

Ennek szerintem megfelel a piercing, mert az hagyja a legkisebb nyomot.

2013. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A sima tetkóval nincs bajom... mértékig... Valami kisebb 1-2 max 3. De számomra visszataszító , hogy emberek az egész testüket lábukat karjukat mindenhol telerakják tetkóval. A piercing köldöke , orrba ott tetszik de szája nyelve , szemöldöke meg egyé helyeken visszataszító.

A többit nem kedvelem.


(ez magánvélemény)

2013. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Kicsit hosszú de szerintem érdemes elolvasni, mindenkinek

Idegesít, amikor úgy ítélik el az embert, hogy neki van tetoválása, piercingje stb...akkor ő már csak egy kultúrálatlan, hülye ember lehet. Meg, hogy mennyire megváltozik ezek utána a személyisége. EZ HÜLYESÉG! (Persze azért tényleg vannak ilyen emberek) de a többségük nem ilyen. nem vagyunk egyformák és ez az elítélés nagyon zavar engem. Nem azt mondom, tetsszen annak a személynek a fültágesz, tattoo stb... De mi baj van azzal, hogy önmagunk akarunk lenni és felmerjük magunkat vállalni? a Szülők mindig arra tanítják a gyereküket, hogy mindig legyenek őszinték. És ez nem csak abba nyilvánul meg, hogy azt mondja, hogy a barátnőjénél volt, ugyanakkor a kocsmába ivott, hanem, hogy felmeri magát, vállalni és mer önmaga lenni és nem más maszkjával szeretné élni az életét hanem a sajátjával. Ezzel mi a baj?? Az, hogy őszinte? tetoválás, piercing, microdermal (attól függ hova :) )tetszik, de a fültágesz és a hegtattoo nekem nem jön be, de hát valakinek tetszik :)

15/L

2013. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
valljuk be tele vagyunk előítéletekkel, mert ami már kicsit más mint a dobozunk az nem is PRÓBÁLJUK megérteni csak egyből ítélkezünk. előző voltam :)
2013. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Piercingek közül a surface és a microdermal elég csúnya heget hagy érzékeny bőrön, ezt a saját példámból okulva csak ezért nem javaslom. A hegesedés elleni kenőcsök méregdrágák, és ha nem sikerül eltüntetni a nyomot, baromi zavaró és csúnya.

A piercingek többsége viszont eltávolítható nyom nélkül, vagy alig látható nyom hátrahagyásával, szóval bevállalható gond nélkül.


A fültágításnak nem vagyok híve. Valahogy nem bejövős. Bizonyos méretig még elfogadható, sőt egynémely darab egész szép, de a túl nagyra nyújtott cimpa gusztustalan.


A tetoválás szerintem művészet. De nagyon sok mindennek kell stimmelnie, ahhoz, hogy azt lehessen mondani, ez jó tetkó. Ha illik a viselőjéhez, számára fontos dolgot képvisel, és művészi a megvalósítás, akkor csodálom az alkotást.

A hegtetoválás valahogy nem fogott meg. Nem mindenki bőre gyógyul szépen, és nem vagyok benne biztos, hogy garantálható, hogy olyan lesz a végeredmény, amilyennek az illető megálmodta. (aztán javítson ki aki ért hozzá)

2013. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!