Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, szerintetek milyen...

Kamaszok, szerintetek milyen egy jó tanár?

Figyelt kérdés
Felső tagozatos tanárra gondolok. De középsulis tanárokról is írjatok nyugodtan...
2013. aug. 26. 23:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Középiskolás tanárban szerintem az a jó aki még nem unt bele:) Pl. nem hozza be a projektort és vetíti ki az anyagot miközben ő mással foglalkozik és 5-10 percenkét cseréli a lapokat a projektoron. Nekem volt ilyen tanárom hát mit mondjak... Lényeg ami lényeg annyira legyen szigorú, hogy a tekintélyét ne veszítse el de a tanagyagot baráti szinten mondja el.
2013. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Legyen szigorú de csak amennyire kell. Valamint legyen korrekt, vagyis ne legyen olyan hogy a kisr*banc azért kap 5-öst mert nyal..

Közvetlen, de azért tartsa meg a 3 lépés távolságot és kedves. Már amennyire egy tanártól elvárható.

l

2013. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyen szigorú amennyire kell, legyen fair, ne kivételezzen..

Az osztályfőnököm szerintem az geyik legjbb középiskolás tanár.. majdnem, hogy a barátunk.. sőt.. aki elmúlt 18, az vele cigizik/sörözik néha.. De mindenki tiszteli, mert ő is tisztel minket.. nem az van, hogy ordít mindenért, hanem szépen elmondja, hogy minek mi lesz a következménye.. elmndja, hogy aki telefonozni akar, az menjen hátra, hogy ne zavarja a többieket, de akkor nem lesznek jegyzeteik, majd le kell mindent másolni, hamar kell megtanulni stb. Ha valaki kéri mindig ad esélyt ajavításra, de persze, akkkor nehezebbek a kérdések..

Felsőtagozatos irodalom tanárnőmet is imádtuk.. Végtelenül kedves nő, és nagyon közvetlen.. Ha valaki hibázott, akkor viccet csinált belőle, de persze az, aki elkövette a hibát is nevetett rajta, szóval nem vlt sértő.. Így könnyebben megjegyeztük.. néha hozott cukrot is meg gyümölcslevet jutalmul amit akkor kaptunkk, ha valami "nehezebb" feladatot hibátlanul megoldottunk (1 oldalas fogalmazás/tollbamondás/felmérő/hosszabb gyakorlás)

2013. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ne pofára osztályozzon, legyen vicces, de egyben szigorú is,órán adja le az anyagot és ne házinak adja fel, illetve a hangulata ne befolyásolja az órát
2013. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Én nem vagyok kamasz, de azt tartottam jó tanárnak aki egyértelműen leadta az anyagot és azt visszakérdezte. Például történelem órákon rengeteget írtunk, ha a vázlatot megtanultuk abból már legalább egy hármast ki lehetett hozni, de 4-est is akár. A történelemkönyvben lévő apróbb részletekkel együtt 5-öst. Az általános iskolás történelem tanárunk (osztályfőnök volt) tanított meg mintket vázlat írásra tulajdonképpen és amellett, hogy lediktálta amit tudni kell fűzött hozzá dolgokat is, hogy könnyebben megértsük. Később középiskolában volt egy hasonló tanárom, de csak az utolsó évben előtte egy rémes volt. Fölösleges dolgokkal tömte a fejünket amiket sose kérdezett vissza, normálisan nem tudott diktálni sem, nagy katyvasz volt az egész.
2013. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó tanár,aki:

-Türelmes,

-Szigorú mindenkivel,

-Amennyit elvár,annyit vissza is kérdez,nem többet és nem kevesebbet,

-Tud jóindulatú is lenni,

-Lehet vele beszélgetni néhány magánéleti problémáról,ha esetleg úgy gondolja az ember,hogy csak egy tanártól tudja megkérdezni(inkább a tanár mondjon neki valami okosat,minthogy a sok hüly gyerek mondjon baromságot),

-Órán is tud humoros és érdekes lenni,órán kívül is ugyanez,

-Ne kelljen nála vért izzadni az 1 pontokért,amin néha a jobb jegy múlik,

-Nyugodt legyen

-Magánéleti problémáit előhozhatja,de ne mérgelődjön miatta,a mérgelődése legalábbis ne a diákokon csapódjon,

-Segítsen minden diáknak,ha tud szánjon egyformán időt mindenkire..

(ezt még általános iskolában bőven meglehet tenni,az én tanáraim is megtették!mondjuk nem mindegyik)


Középiskolában:

-Legyen türelmes,

-Szigorú-amennyit megtanít,annyit kérdezzen vissza,

-Ne kondícionáljon minket,hanem okítson(tehát értesse meg a tananyagot,és ne betanítassa a kérdésekre a választ,mert ezzel aztán én konkrétan semmire sem mentem soha,tehát nem tudtam magolni),

-Vívja ki a tiszteletet magának,ha kell,akkor beszélgessen el azokkal,akik beszólnak neki..stb.

-Aki őt tiszteli,azt tisztelje ő is ugyanúgy,

-Ne problémázzon olyan apróságokon,hogy pld.valakinek ki kell menni pisilni,

-Nyugodt legyen,

-Humoros és érdekes

-Órán kívül lehessen vele beszélgetni,tőle kérdezni

(Ezt nálunk jelenleg a matektanár tudja csak teljesíteni,most már minden kritériumot teljesít,mégis ketten utálják valamiért..pedig ők okosak..és ezt a tanár nem veszi észre,hogy utálják őt,pedig már be is szólt neki az egyik óráján a kis okoska)


17/L-most leszek 12.-es

2013. aug. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ÁLtalánosban volt egy tanár, akit sokan nem szerettek. Nekem nagyon szimpatikus volt, hogy ha behívták helyettesíteni akkor is csak a saját tantárgyát tanította. Azt mondta, hogy ő ehhez ért és nem akar össze-vissza beszélni olyanról amiről fogalma sincs. Többek között azért nem szerették mert vicceket és vadásztörténeteket mesélt az órákon. A tananyagot is mindig próbálta érdekessé tenni. Dolgozatok előtt lediktáltatott velünk több oldalnyi szöveget. Kérdéseket és válaszokat. Meg kellett tanulni és csak olyat kérdezett ami szerepelt azok között. Emelett szigorú volt, de nagyon korrekt és barátságos. Mi gyerekek szerettük és tanultunk is nála. Viszont olyan tanárunk is volt, aki kivételezett a kedvenceivel. Ezek többsége nő volt. Azt vettem észre, hogy az idősebb női tanároknak főként már kicsit kikezdte az agyukat a tanítás, tiszta hárpiák és bolondok. Persze van kivétel. Most megyek gimibe és így első látásra az osztályfőnököm is munkában megzakkant asszonynak néz ki, de remélem ez csak a látszat.
2013. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire legyen szigorú, ne azért adja a jó jegyeket, mert valamelyiknek szép a szeme, vagy épp szőke a haja, hanem érdemből.

Legyen vicces, ugyanakkor a leckét tanítsa meg az órán.

Nekem a földrajz és biológiatanárom ilyen, illetve a magyartanárnőm, és nem csak az én kedvenceim a suliba.:) 15/L

2013. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

-nem tesz különbséget a diákok között

-az órára mindig jókedvűen jön be, nem ordibálva( sokat dob az osztály hangulatán is)

-az anyagot, akármilyen unalmas is, el tudja jól magyarázni, úgy hogy odafigyeljünk

-nem ordibálással oldja meg a dolgokat


hirtelen ennyit tudtam összeszedni.. középsulis tanár :)

2013. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyen különbséget a diákok között.Legyen friss,jókedvű,vagy legalább tettesse,,hogy az,mert ha halál unottan jön be az órára,akkor az lapos lesz,unatkozni fognak a diákok,nem figyelnek,és inkább egymással beszélgetnek,aztán meg jön az ordibálás,hogy miért hangoskodnak...Ne csak darálja el az anyagot,hanem fűzzön hozzá érdekes információkat,megjegyzéseket.Szigorú legyen,de ha elhangzik valami jó poén/történik valami vicces helyzet,akkor tudjon velünk nevetni.Legyen közvetlen,kicsit beszélhet a magánéletéről is (az irodalom tanárom mindig mesél vicces sztorikat a gyerekeiről,imádjuk:D),de azért ne vigye túlzásba.Adjon javítási lehetőséget.
2013. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!