Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak h ne nézzenek a...

Mit csináljak h ne nézzenek a felnőttek ennyire gyerekesnek?

Figyelt kérdés

16 és fiú vok és az a baj h a szüleim meg mindenki úgy kezel mint egy kb. 8 éves gyereket. Bármit mondok valami komolyabb témáról amit gondolok, anyukám csak mosolyog egyet meg kiröhög, és a szokásos duma "de okos vagy ehez 16 évesen". Még akkor is ha egyáltalán nem is mondok hülyeséget. Meg mindig azt mondja h gyerekesebb vok a koromnál, közben ez egyáltalán nem igaz csak nem érti h azért lát "kisebbnek" mert az ő gyereke vok! Meg más felnőttek is ha mondok valamit csak mosolyognak egyet rajta de nem azért mert hülyeség hanem mert csak 16 vok :( :(

De itt a gyakorikérdéseken is láttam már h ha nem írom oda a korom akkor sokkal komolyabban veszik, amit mondok. Meg olyan is volt h írtam vmit, erre 3an nekem ugrottak, hogy "mondja ezt egy 16 éves gyerek", utána beírta kábé ugyanazt egy 25/F, na anak már normálisan tuttak válaszolni sőt még néhányan egyet is értettek vele. De mind1, nem ez az oldal érdekel, csak legalább élőben ne nézzenek hülyének, csak azért mert fiatalabb vok :/

Pedig melózok suli után, volt már több barátnőm is, nem tom mi kell még h ne úgy kezeljenek mint egy kis hülyét? :/

16/F


2009. okt. 27. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

14éves lány vagyok, ugyanez a helyzet, mindig ovisként kezeltek, aztán bejelentettem a kedves családtagoknak,hogy a tojáshéj már lejött a fenekemről. Persze nem az, hogy érett felnőttként kezeljenek,mert az még nem vagyok, csak hogy ne kisgyerekként. Tudod mi lett a változás? Állandóan a szerelmi életemről faggatnak, mert hogy én mondtam milyen nagylány vagyok..

Egyébként a fiúk később érnek, a szüleidnek pedig még mindig az a kisfiú maradsz akit nevelgettek 16évig :) Annyira azért nem rossz a helyzeted, biztos van olyan a családodban, ismeretségi körödben akiket érdekelnek komolyabb témák is, és nem csak kigúnyolnak. ( én pl bármiről eltudok beszélgetni,nem csak a pasikról és a szerelemről, illetve vásárlásról mint a hasonló korúak :D )

A felnőttek szemében a 18alattiak még gyerekek, és ez így is marad még jó darabig:)

2009. okt. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Nekem nagy szerencsém van a szüleimmel. Akik nem ismernek itt az oldalon is és odaírom, hogy 12/L akkor rögtön lepontoznak aztán meg más ugyanazt írja csak felnőtt és akkor az már 100%! Ez mondjuk tényleg elég idegesítő tud lenni. Mondjuk élőben biztos rosszabb. 12 évesen tudom hogy gyerek vagyok, de a szüleim nem úgy kezelnek! Aminek örülök és nem lettem olyan hülye mint pár elkényeztetett csaj az osztályba, hogy az ajtót nem tudja bezárni! Én külön nem csináltam semmit azért, hogy "felnézzenek" rám! Ment ahogy ment, de soha nem volt velem egy fe3lnőtt se lekezelő. 5-ös tanuló vagyok nem stréber 6.-ba egész jól megy, sokat segítek otthon, vigyázok a hugomra aki sajnos az őszi szünetemet nagyon megkeseríte, de amúgy aranyos. Na szóval igazából úgy viselkedek mint ők, de nem direkt ez csak jött magától. Háát nem tudom te mit tehetnél. Esetleg koli??? Az is megoldás lenne hiszen észbe kapnának, hogy 1 hetet(vagy többet) egyedül vagy. Tehát te látod el magd és nincs rájuk szükséged. Természetesen ezt nem úgy értem, hogy akkor most szüntesd meg velük a kapcsolatodat!
2009. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Eljön majd az a pillanat, mikor azt kívánod, hogy bárcsak gyerek maradhattál volna még. Szerintem addig élvezd a gyermeki létet, amíg csak lehet:)
2009. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérnek tőled valamit, mondd, hogy még csak 16 éves kis gyerek vagy, nem várhatják ezt tőled az okos felnőttek. És ugyanezt ha valamire azt mondják hogy az a te felelősséged. Ez így korrekt
2009. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez felnőttfüggő. Nem mindenki ilyen. Tenni nem tudsz ellene, majd az idő megoldja. Addig is próbáld a fiatalkorúságodat élvezni, pontosabban azt, hogy jogaid vannak de kötelezettségeid még igencsak korlátozott számban :) 33/N
2009. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy ti, tinik nagyon felnőttesen akartok viselkedni és ez készteti nevetésre, mosolygásra a felnőtteket...lehet, hogy te azt hiszed, okosat mondasz, de ha valóban így lenne, nem mosolyognának meg... viselkedj a korodhoz megfelelően... ha egy tizenéves felnőttesen akar viselkedni azzal csak annyit ér el,hogy megmosolyogják...ez éppen olyan, mint a 4-5 éves kislány, aki az anyukája magassarkújában mászkál...
2009. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értettem a kérdezőt, nem felnőttesen akar viselkedni, hanem tök normális véleménye van, de nem veszik őt komolyan, pedig nem biztos hogy attól még, hogy valaki 18 évnél idősebb, olyan nagyon érett, meg felnőtt. A 4-5 éves anyu magassarkújában járó kislányok meg nem különbek a 10 évvel idősebb tiniknél akik orrba szájba szexelni akarnak, és sorolhatnám, hogy néznek ki. Szóval kérdező, én azt tanácsolom neked, hogy legyél önmagad, segíts a szüleidnek,azis nagyon jó hogy dolgozol suli után, viselkedj felnőtthöz méltóan. Ha ilyen sok barátnőd volt és nem tartottak sokáig a kapcsolataid, az nem igazán felnőtt viselkedés, erre is figyelj, ilyen korban már komolyabbak a lányok is! :)
2009. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

pff

nem irigyellek

2009. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

legyél nekik akkor gyerek

kezdj el nekik nyafogni, csináltass mindent velük, olvastass esténként mesét, macival menj aludni

ha elcsodálkoznak, mondd meg nekik, majd ha komolyan vesztek, akkor abbahagyom ezt

házan kivül meg legyél az, aki eddig is voltál


másik verzió, anyád bármit mond, nevesd ki

amikor ezen felháborodik, akkor mondd meg neki, hogy szerinte te mit éreztél, amikor kinevet?

2009. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan felháborodhatsz egyszer és megmondhatod nekik, hogy lehet, hogy 16 évesen tapasztalatlan vagy de nem hülye és már nem is gyerek.
2009. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!