Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Én reagálom túl, vagy ez...

Én reagálom túl, vagy ez tényleg nem normális?

Figyelt kérdés
Szeretem a rockot és a metált, de a szüleim emiatt gyakorlatilag kitagadnak. Nem kötöm az orrukra, hogy milyen zenét hallgatok, viszont néha szóba jött, vagy nem is tudom. Anyám azóta fenyegetőzik, hogy megtép, eltilt a géptől és nem találkozhatok a barátaimmal, ha még egyszer ilyen mocskot merek hallgatni, apám furcsán kezel. Azt hiszik, hogy ettől a zenétől majd helyes dolognak találom az öldöklést vagy ilyesmi, miközben ilyesmiről szó sincs! Külsőre sem vagyok extrém vagy polgárpukkasztó. Figyelmen kívül hagynám a zsörtölődéseiket, de marhára zavar, hogy minden adandó alkalommal lecsesznek és rossz embernek tartanak.
2013. aug. 9. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem normális.

Ha nem bömbölteted otthon max hangerőn, úgy hogy őket zavarja, akkor semmi joguk beleszólni ebbe, mivel ez tényleg nem tartozik rájuk.

2013. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nem normális marhák a szüleid, már bocsánat. Vegyél magadnak fülest és hallgasd úgy.

Egyébként az én zenei ízlésem is hasonló:)

2013. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem normális, és nem te reagálod túl, persze, ha nem teljesen hangerőn szól, és zavarod vele a többieket.
2013. aug. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem normális dolog. Az lenne normális, ha beszólnának, hogy halkítsd le a zenét, nem ez.


Nálunk ez úgy nyilvánult meg anno a szüleimnél, hogy apum olykor berontott a szobába, hogy ha nem halkítom le "ezt a sz.rt", kivágja a magnót az ablakon...:D Anyum egyszer fenyegetőzött azzal, hogy kettétöri a Depresszió CD-met, az is azért volt, mert annyira tomboltam rá, hogy nekiestem a szekrénynek. Ja, és még a tipikus beszólás: "Most azonnal halkítsd le, ez nem fehér embernek való!". Valahogy próbáld velük megbeszélni, hogy ettől nem leszel sátánista vagy sorozatgyilkos, sőt, ha van valami magyar szám, amit szeretsz, és nincs durva szövege, meg is mutathatod nekik.


Nem tudom, mennyire hallgatsz durva zenét, nálunk a Bridge to Solace volt olyan, amiért majd letépték az ajtómat, ha véletlenül füles nélkül hallgattam...:)

2013. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak a hangos zenéért akadnak ki, de akkor sem ennyire.

Nem normális a szüleid viselkedése!

2013. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vallásosak a szüleid? Amúgy átérzem a helyzeted, én After The Burial-t, Attilát, Motionless In White-ot hallgatok é sok más hasonló stílusú zenét. A szüleimnek nem tetszett. Amikor írtam egy brutál verset a zenékre fogták. Büntetésből letörölték a zenéimet, ilyenek. Mára belenyugodtak. Ráadásul nekem extrém küldőm van viszonylag. Pár raszta tincs, de hátul szeretném az egészet, nem sokára szőke-lila hajat festetek, cupcake cult-os pólókba járkálok vagy néha goth cuccokba is. Mondd meg nekik, hogy a zenei ízlés magánügy.Semmi beleszólásuk nem lehet. Mondj beteg dolgokat arról a zenékről amiket ők hallgatnak és a kedvenc bandáig tagjainak pozitív tulajdonsáágait emlegesd meg főleg olyanokat, hogy ha jótékonykodnak.
2013. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Részvétem. :( Nem, ez nem normális. Rám úgy üvöltenek az Alice In Chains-ért meg a Pistols-ért, hogy szétmegy a ház. De mindegy, majd lelépek, és békén hagynak.
2013. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem normális.:)


Nem tudom, de az én szüleim leszrják, hogy mit hallgatok. Sőt, ha meg akarom mutatni, se érdekli... Pedig nem hanyagolnak el. Nem tudom miért:D Pedig még bömböltetem is este 10kor szoktam lehalkítani az erősítőt néha, mert akkor már a szomszédok is mennek csicsizni.

2013. aug. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vegyél egy fülest és kész...és szerintem a szülöknek semmi köze ahhoz hogy milyen zenét hallgatsz.Ez pont olyan hogy a szüleid szeretnek egy zene típust pl.régi mulatós számok és te meg mindennap megmondanád nekik hogy ne hallgassák.
2013. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó a jó tudd meg mit szeretnek azt mondd meg hogy szar ne halgassák!Nem normálisak!Én fülessel hallgatom meg nem is magyar szóval nem tudják miről is szól de nem érdekli őket igazán,12-13 éves koromban(még közös gép volt fülesemm meg nem) és elkezdtem Divizió 88-at hallgatni akkor anyám sokszor elég durva aljas módon ecsetelte hogy minket is megölhettek volna úgy és lehet hogy egymást huzgálnánk a tömegsírokba....ez szar emlék de pár év múlva mikor olvasottab lettem a témában és az ilyen beszédeit viszonoztam a másik oldalról észérvekkel támasztva támadva azt hogy egyáltalán nincs otthon a témában,tipikus agymosott aki ponnt annyit tud ami ahhoz kell hogy sajnálja ezeket utána valahogy leakad róla mostmeg laptopom van fülesem szóval fogalmuk sincs mit hallgatok, nem tudom pontosan milyen az előadókat hallgatsz de ha lehetséges akkor kérdezd meg hogy mi a fene nem tetszik neki benne szidd amit ők szeretnek ha ez sem segít szard le légy önmagad nehogymár megmondják mit hallgathatszXDmég viccnek is roszzXD
2013. aug. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!