Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Adhatok a lányomnak már...

Adhatok a lányomnak már tampont? Nem lesz tőle még baja? Addigra elmegy neki?

Figyelt kérdés
A lányom 11 éves. Megjött neki márciusban de elég erősen vérzik. Most úgy volt hogy az előző hétvégén megyünk a strandra de megjött neki. Így nem mentünk. De már annyira várja.Most félek hogy nem megy neki el szombatig. Mert általában sokáig vérzik.Pénteken jött meg neki! Elmegy-e már szombatra? És ha nem akkor adhatok neki tampont? Szerintetek?
2013. júl. 9. 17:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem miért nem lehet várni,menstruációkor nyitva van a méhszáj és súlyos betegségeket szedhet össze,hiába van bent neki tampon.
2013. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
18%

Én még nem adnék neki. Túl kicsi még hozzá. Tudom nehéz azt mondani neki, hogy most nem mehetünk, de ennyi, el kell fogadnia, hogy vannak korlátai. Szerintem még nem elég érett ahhoz, hogy felhelyezze. Inkább várjátok meg a jővő hetet.

De ez csak az én véleményem, kérdezd meg a lányodat, hogy ő szeretné-e. Ne úgy add elő, hogy: Kicsim, ha felhelyezel most tamoont, akkor megyünk strandra, ha nem akkor nem. Mondd el neki, hogy hogy kell feltenni, ami ezzel együtt jár stb. Döntsön a lányod, de bizotsítsd róla, hogy így is elmentek majd a mensi után a strandra.

2013. júl. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Drága 11!

Peteéréskor is nyitva van a méhszáj, akkor is fürdesz, nem?

2013. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
59%
Pff... Most volt a barátnőm Balcsin és nem úszhatott, mert megvolt neki és az anyja nem szeretne neki tampont venni, mert fél, hogy kisazkítja a szűzhártyáját. Szerintem ez hülyeség, sporttól is kiszakadhat akár és ezzel a felfogással ne is sportoljunk? :) Én tamponos vagyok (most is azt használok éppen). Milliószor jobban szeretem min t a betétet, hogy folyik le a seggem között a vér meg minden. SOkkal higiénikusabbnak is tartom. Szűzhártyámnak semmi baja. Annyi a fontos, hogy sokszor cserélgesse. Mellesleg én ha úszok tampont használok ha megvan ha nem, mert nem szeretnék mindenfélét elkapni.
2013. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
23%
13as olvass már utána jobban a dolgoknak,nem értem miért olyan fontos,hogy akkor strandoljon amikor megvan neki,nem egészséges és nem is higiénikus,ráadásul még nagyon gyerek nem kell neki tampon
2013. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ezzel vigyázz!

A tampon egy olyan cucc, ami mindkét irányból magába szívja a nedvességet. Ez azt jelenti, hogy míg (főleg szűzen) a hüvely elég jól zár, ha beleteszel egy tampont, az szépen magába szívja a vizet és felvezeti. Tehát ha nem menstruálsz, akkor ne tegyél be semmit, vagy ha igen, akkor úgy van értelme (ezt terhes nőknek szokták ajánlani), hogy bombaölő krémet kensz a végére, mielőtt felteszed.

De szerintem erre nincs szükség. Ilyen formán a megelőzés szerintem felesleges. Ha elkapsz valamit, kikezelik. Általában a fiatal szűz lányoknál ez ritka.

Én évekig úsztam, és egyszer kaptam csak el valamit, amióta gyerekeim vannak, ha beteszem a lábam egy medencébe, akkor borítékolva van. Szóval én hajlamos vagyok rá, de szűzen mégis a sok év alatt csak egyszer fordult elő.

2013. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%
gombaölő, nem "bombaölő" :)
2013. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
58%

13 vagyok, de én írtam korábban is, hogy a Balcsin én is használtam. Igaz 14 voltam, de nekem akkor jött meg, arról nem tehet, hogy ő még csak 11.

Pont azt írtam, hogy egyéb alkalmakkor ne használjon, de amíg bemegy fél órára pancsolni, addig nyugodtan, aztán ha kijön, elmegy wc-re, átöltözik rövid naciba. Én is így csináltam.

Próbáld ki, hogy kiülsz a medence partjára és egész nap rohadsz a tűző napon, míg mások fürdenek, milyen jó érzés...

2013. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
45%
és mégis miért nem jut eszedbe, hogy várjatok még egy pár napot, vagy egy hetet? Szerintem elég nagy már ahhoz hogy megértse, ez az ő érdeke.
2013. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülők dolgoznak hétköznap, ezért van csak a hétvége játékban. Egy tizenéves pedig jó hogy csalódott,ha nem strandolhat,bár én idősebb voltam csöppet de a mikulás pont a nyaralás első napján jelent meg legelőször. Képzelhetitek mennyire örültem neki.


Szerintem vehetsz neki tampont, persze a strandolás előtt gyakorolja a felhelyezést,hogy ne aznap derüljön ki, ha mégsem menne.

De az is lehet,hogy nem kér belőle. Nekem felajánlotta anyukám, de nem éreztem elég kényelmesen magam ahhoz,hogy viseljem és még a vízben is ugráljak.

2013. júl. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!