Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Adhatok a lányomnak már...

Adhatok a lányomnak már tampont? Nem lesz tőle még baja? Addigra elmegy neki?

Figyelt kérdés
A lányom 11 éves. Megjött neki márciusban de elég erősen vérzik. Most úgy volt hogy az előző hétvégén megyünk a strandra de megjött neki. Így nem mentünk. De már annyira várja.Most félek hogy nem megy neki el szombatig. Mert általában sokáig vérzik.Pénteken jött meg neki! Elmegy-e már szombatra? És ha nem akkor adhatok neki tampont? Szerintetek?
2013. júl. 9. 17:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%
A mini tampont szokták ajánlani szűz tinilányoknak, de ha erősen vérzik, az úgy is kevés lenne, arról nem beszélve, hogy 11 évesen elég nehézkes a felhelyezése is. Gondolom nagyobbal meg pláne nem akartok kísérletezni. Én úgy gondolom, hogy a szűzhártya fontosabb a strandolásnál, de ki-hogy értékeli. Találkoztam már olyan tinivel, aki ezt semmire nem tartotta. Nekem más az értékrend. N29
2013. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

A tampon semmilyen körülmények között nem egészséges.A nőgyógyászok azt hibáztatják a méhszájseb és egyéb fertőzések kialakulása miatt.Nekem méhszájsebem van,és képzeld el,hogy először azt kérdezte a nőgyógyász,hogy használok-e vagy használtam-e tampont.De én soha nem használtam azt,és így is lett,de a tampon mégjobban elősegíti.Szerintem amúgy elfog múlni neki addigra,az már túl sok idő lenne.


17/L

2013. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is szinte a kezdetektől használom a tampont, a sport miatt kellett (elsőnek: semmi baja nem lett a szűzhártyának).

A minivel érdemes kezdeni, de ha ennyire erősen vérzik, akkor az kevés lesz, bár addigra remélhetőleg csökken az erőssége.

2013. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
99%

Ha a szüzhártya miatt aggodsz akor az egy rugalmas dolog és van rajta egy kis rés is. Azért egy tampon és egy pénisz között van különbség, de ha nagyon vékony és rugalmatlan a szűzhártyája akkor előfordulhat h átszakad tampon használatamsorán... De semmi jelentősége nincs észre se fogja venni. A

szüzességet az első nemi aktus során veszíti el, semmi köze ehhez annak, hogy

milyen állapotban van a szűzhártyája.

Sok nőnek, akinek rugalmas szűzhártyája van, el se szakad

egészen akár szülésig.Szóval ezen semmi értelme görcsölni használjon nyugodtan.

2013. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A szűzhártya nem megy tönkre egy normál méretű tampontól, mivel lyukacsos!

Én relatíve későn veszítettem el, több mint 10 éven át hordtam tampont szűzen, a normál méretet , a vékony normált és a minit, a vérzés erősségének megfelelően.

Én is egy balatoni nyaralás alkalmával kezdtem el, mert nem mehettem volna vízbe egyáltalán.

Egy pár évvel idősebb lány magyarázta el, hogyan kell felhelyezni, de a leírásban is remekül benne van ábrákkal illusztrálva.

Először nem sikerült elég mélyre helyeznem, de ebből még nem lett semmi baj. Hamar bele jöttem.


Én adnék. Arra figyelj, hogy ne szokjon még rá, tehát amikor nincs fürdőzés, akkor betét legyen.

2013. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha pénteken jött meg neki és még rá több mint 1 hétre is olyan erősen vérzik h a mini nem elég akkor az nekem kicsit furi....
2013. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok, annyit még, hogy a tampon leírásában az áll, hogy az első felhelyezést z erősebb napon érdemes megpróbálni, mert akkor sikamlósabba hüvely, míg az enyhe napokon már szárazabb. Szóval akár még ma ki lehetne próbálni.

Bár most ahogy visszagondolok, engem anyám elvitt nőgyógyászhoz előtte, hogy megnézze, minden rendben van-e. Talán ez is hasznos lenne majd. Nekem ő mondta, hogy nyugodtan használjak tampont.

2013. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz tőle baja, de a felhelyezéssel tényleg lehet, hogy gondok lesznek. Egy ilyen korú kislány még nem hiszem, hogy el tud annyira lazulni, hogy feltegye, főleg olyan mélyre, hogy értelme is legyen és ne zavarja.


Amúgy erős vérzésnél is elég a mini, mert úgysem árt gyakran cserélni strandoláskor, akár két óránként is lehet.

2013. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ne adj neki,még kislány,én 23 éves fejjel utálom a tampont és nem tudom elviselni,miért nem elég neki a betét,tamponnal sem egészséges bemenni a vízbe.
2013. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy tamponnal sem egészséges, de betéttel meg mégsem mehet be a medencébe... Egyébként a tampon sok szempontból higiénikusabb, egész nap vérben ülni sem olyan patyolat tiszta dolog ám, ha belegondolsz... :DD Kérdező, gondolom nem egész nap lesztek a strandon, ha a kicsilány biztonságosan fel tudja helyezni, akkor egynapi használattól az ég egy adta világon semmi baja nem lesz.
2013. júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!