Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülők! Megengedjem a lányomna...

Szülők! Megengedjem a lányomnak a tampont?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves,fél éve menstruál,és tampont szeretne használni. Azt mondja,nem szereti a betétet.

Megengedjem neki?



2013. ápr. 10. 12:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Rendszeres használatra egyetlen nőgyógyász sem javasolja a tampont. Tiltani nem érdemes, de mindenképpen beszélni kell vele az eü kockázatairól is! És ez nem csak a tiszta kézzel való felhelyezést jelenti.
2013. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Én megengedtem. Én sem szeretem a betétet, akkor miért várnám el tőle a használatát? ráadásul évtizedekig fog menstruálni, jó lenne, ha nem utálattal gondolna rá.
2013. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
én is 13-14 évesen kezdtem el használni, mert a betéttel nagyon nem jó tapasztalataim voltak. anyukámnak semmi kifogása nem volt ellene, noha ő betétet használ. szerintem nyugodtan enged meg neki
2013. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Engedném kipróbálni.
2013. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
A betét egészségesebb, de ha semmiképp nem akarja, akkor mindenképpen felvilágosítanám minden egészségügyi kockázatáról és a helyes használatról. Lehet, hogy csak azért "nem szereti" a betétet, mert a barátnői, iskolatársai körében a tampon a divat, mert attól felnőttebbnek érzik magukat. Régebben, ha egy lány még nem élt nemi életet, egyértelmű volt, hogy addig betétet használ. Van még egy új dolog, a menstruációs kehely, de azt végképp nem tudják használni a még nemi életet nem élő lányok. Most meg ez lett a legújabb divat. Én mindig betétet használtam, szerintem maradok is annál.
2013. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

én engedném és engedni is fogom, ha így dönt majd

nyilván leülünk és átbeszéljük a dolgot, veszek neki minit, hogy azzal próbálja először

nekem 10 évesen jött meg először, olyan 12 évesen kezdtem tampont használni, amikorra már kitapasztaltam a menstruáció velejáróit, soha nem volt vele semmi gondom és sokkal praktikusabbnak vélem, mint a betétet

ha betartja a higiéniás szabályokat, miért ne használhatná

2013. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Engedd meg neki, de lehetőleg csak iskolába használja. Tornaórán kellemetlen lehet, ha betétet használ!
2013. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ezt a cikket olvassátok el mind a ketten, és beszélgessetek róla.

2013. ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én csak az egészsége miatt nem engedném neki..A betét való egy 13 éves kislánynak,nem tampon. De a betét meg utálja.
2013. ápr. 10. 12:58
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
A 12:54-es vagyok, én küldtem a cikket. Mondd el neki, hogy lehet, hogy a tampon kényelmesebb, de a betét az egészségesebb, pont azok miatt a dolgok miatt, amik a cikkben vannak. Attól, hogy sok nőnek évtizedekig nem lesz semmi baja, nem biztos, hogy a lányodnak sem lesz, hiszen mindenkinek másképp működik a szervezete.
2013. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!