Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülők! Megengedjem a lányomna...

Szülők! Megengedjem a lányomnak a tampont?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves,fél éve menstruál,és tampont szeretne használni. Azt mondja,nem szereti a betétet.

Megengedjem neki?



2013. ápr. 10. 12:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Én is 13 évesen kezdtem el használni, bár nem rendszeresen, de használtam pl. tesiórán, úszáson, karatén . Én igazából meg sem kérdeztem anyától, hogy használhatok-e, egyszer pont a dupla tesiórám előtt jött meg, június volt, meleg volt már, átáztam volna, mert sportpályán tesiztünk. Megkérdeztem anyától, hogy van itthon mini tampon, ő meg mondta, hogy ő nem tudja, kérdezzem meg a nővéremet.

Megkérdeztem, volt itthon, én meg feltettem.


Soha nem volt semmilyen fertőzésem, pedig már 22 éves vagyok.

2013. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Soha nem lesz olyan objektív cikk, ami egyértelműen leírná, melyiket miért jobb használni, valami mindig lesz mögötte, legjobb esetben is egy személyes vélemény, amivel megint nem megy senki sokra.

Sok nő van, akinek tamponnal sincs semmi baja soha, más a betéttel is összeszed minden fertőzést. Ha ép és egészséges leányzóról van szó, erős immunrendszerrel, a tamponnak sem szabad semmit okoznia.

2013. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Megengedheted neki,de éjszakára inkább betétet használjon.
2013. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%
Én 15 évesen kezdtem tampont használni, egy éve menstruáltam akkor. Szintén utáltam a betétet. A helyedben engedném, hogy kipróbálja, kicsit el vannak túlozva az eü kockázatai azt hiszem. Van pl probiotikus tampon is most már, nekem azt kifejezetten ajánlotta a dokim. (A sors fintora, hogy mióta megszülettek a gyerekeim, illetve az első szülés óta csak betétet vagyok hajlandó használni. :) )
2013. ápr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
36%
A nőorvosok jelentős része mégsem javasolja a tampont 69%-os!
2013. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13%
Mérési eredményekre van ez alapozva, vagy csak maguknak találtak ki egy teóriát? Nagyon nem mind1, melyik.
2013. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%
Az orvoslásban számít mind a mérés, mind a sok éves tapasztalat! Mind a kettőre alapozzák. Jóval gyakoribbak a krónikus fertőzések a tampont használó nőknél.
2013. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd meg neki, megprobalja az sem biztos, hogy az elso alkalommal sikerul (jol) felhelyeznie
2013. ápr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!