Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől lehet, ilyen borzasztó...

Mitől lehet, ilyen borzasztó rossz kedven nyáron? 16/L

Figyelt kérdés
Koleszos voltam. 1 hete vagyok itthon és előjöttek azok a problémák amik akkor voltak amikor itthon vagyok. Nem tudom élvezni a nyarat, folyamatos bűntudatom van, de csak mióta itthon vagyok. Igaz most nem bántanak a suliban, de a sok rosszat nem lehet csak úgy elfelejteni. Annyira jó azoknak, akiket sosem csúfoltak. Az évvégi átlagommal sem vagyok megelégedve, pedig jó tanuló vagyok. Folyton ilyen kérdéseket teszek fel: Mi van, ha nem ebbe a suliba jöttem volna? Jobb jegyeim lennének, ha nem lennék koleszos? Anya is mindig a sulit szidja, elegem van. De még az is, hogy másnak már van barátja, nekem nincs. Mindent annyira a szívemre tudok venni, kiborulok és össze-vissza beszélek, cselekszem stb. És most kicsit beteg is vagyok, lehet ettől is van a rosszkedv.
2013. jún. 21. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is beszólogatott ennyi idősen néhány osztálytárs. Ez alaposan visszavetette a tanulmányi eredményemet. Aztán ráébredtem arra, hogy nem fogok rájuk figyelni és igyekszem jobban teljesíteni. Meg lett az eredménye, közben meg jót szórakoztam magamban, hogy a többiek relamálnak a rosszul sikerült dolgozataik miatt. Ehhez kellett, hogy valakivel a rokonságból beszéljek a problémámról, ő segített.
2013. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így is jó lett az átlagom, de én jobbat akartam. A piszkálásoknak már vége nagyjából, kb. az első félév elején kezdődött. (utólag kiderült, már az évelején elhatározták hogy kikészítenek) A második éveleje volt a legrosszabb (közben még ott volt a kolesz is) amikor beléptem az egész osztály nevetett. De ez mára már megszűnt. Nekem meg be kell látnom én is hülyén viselkedtem, de tönkre teszem az életem ha folyton a múlton rágódok. Csakhát a sok rossz nem múlik el nyomtalanul.
2013. jún. 21. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is pont így történt. Mondjuk, nem nevettek rajtam. 2 éven át egyedül ültem a padban, aztán egyszer csak mellémült egy szintén szerény lány, akivel semmit nem beszéltem korábban. Később elballagtunk, én más régióba kerültem fősulira. Nagyon jól kijöttem a társaimmal. Aztán 5 éves osztálytali előtt eléggé izgultam, de érdekes módon sokan keresték a társaságomat. Akkor még nemrég lettem anya 2 diplomával. Szóval nem szabad rágódni, tereld el a gondolataidat zenével, olvasással, sétával, találj hobbit!
2013. jún. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normálisak a reakcióid. Ezek a piszkálgatások, habár eléggé gyerekesek mégis mély nyomot hagy az emberekben fiatalkorukban. Viszont ezen túl lehet lépni, ha elhatározza az ember. Próbálj meg ne úgy tekinteni a nyárra, mint kínszenvedés, rehabilitáció az előző iskolai év után (persze 1-2 hétig ez is jó) hanem mint időszakra, amikor kicsit megszabadulhatsz ezektől a gondoktól. Év vége felé én is kezdek besokkalni, rengeteget dolgoztam azért, hogy befogadjanak és dolgozok rajta az év minden napján, viszont a nyár az szabad, csak az enyém : ) Remélem segítettem!

17/f

2013. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!