Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aggódnátok a lányotok miatt?...

Aggódnátok a lányotok miatt? (Nem a szokványos probléma. )

Figyelt kérdés
Lányom 17 éves, az iskolától sok negatív visszajelzést kaptunk a viselkedését illetően, bár mára ez sokat javult. Az igaziság az, hogy nem a "szokványos" tiniproblémák -mint ivászat, dohányzás, drogozás gyanúja- kerültek terítékre, hanem a lányom társaihoz fűződő viszonya. Itthon is megfigyeltük, hogy csak annyit jár el, amennyit muszáj, az iskolában vannak ugyan barátai, de nem szívesen szervez velük programokat, akit nem szeret, azt pedig verbálisan úgy helyben hagyja, hogy a szülők panaszkodnak a gyerekeik helyett, mennyire megviselte őket a "vita" és hogy kiestek a társaságból azóta. Lányom szinte semmiféle empátiát nem mutat, jó humorú, szokott nevetni, de ha negatív élmény, érzelem éri, semmi sem látszik rajta. Nem érdekli a családtagjai, barátai bánata, sem öröme, tulajdonképpen semmi. Éjszakákba nyúlóan sorozatokat néz és olvasgat, velünk sem szívesen tölti az idejét.
2013. ápr. 13. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem lehet hogy depressziós?

Én akkor voltam ilyen. Nem mutattam érzelmeket, nem akadtam ki semmin sem, nem voltam szomorú, úgy voltam vele, ha kicsit is megingok, tönkremegy a színjáték és kiborulok.

2013. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
pszichiáter. A leírtak alapján szocio- vagy pszichopata is lehet akár, amit kezelni kell. Nem volt még sem lélekgyógyásznál sem pszichiáternél?
2013. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy depressziós, mióta kilépett a kisgyermekkorból így viselkedik. iskolapszichológushoz elküldték, ő annyit állapított meg, hogy magas intelligenciával, de alacsony érzelmi intelligenciával "áldották meg". Nem igazán akartunk beleszólni, velünk nincs rossz viszonyban, sokan szeretik, de neki még az is teher néha. Hogy kezelik az ilyesmit? Egy kicsit megrémiszt a dolog.
2013. ápr. 13. 16:32
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Első válaszoló vagyok. Én sem bírom elviselni ha szeretek, ez tönkretesz, nem tudok kapcsolatokat kiépíteni, nem szeretem ha szeretnek és majd' meghalok hogy szeressenek végre.

Vidd pszichológushoz ha látod hogy ez teher neki, vagy szeretne változtatni, beszéld meg vele, mert nem hiszem hogy így boldogan lehet élni.

2013. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Szociopata.
2013. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kihasználja az embereket? Ha igen, akkor valószínűleg tényleg szociopata.
2013. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Asperger szindróma?
2013. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ezek szerint javasoljátok az orvosi segítséget? gondolkoztunk már rajta, de pénzkidobásnak tartottuk, mivel senkivel sem hajlandó a mélyebb érzelmeiről beszélni és még a végén a pszichológust is képes lenne helyrerakni.
2013. ápr. 13. 20:58
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Ő csak alapjáraton ilyen.

Mint szülőnek ezt biztos nehéz elfogadnod, de rajta kívül még rengeteg ember viselkedik és gondolkodik így.

De ha ennyire zavar, próbálj meg erről vele beszélni. Bár véleményem szerint felesleges...

2013. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

egy pszichológus nem fogja hagyni, hogy "helyrerakja", nyugi. Mindenféleképpen kivizsgáltatnám, a depressziónak ehhez semmi köze, ezek a tünetek nem abból erednek, még ha az első válaszoló szimplán bunkó, amikor depressziós.


Ezek határozott jelei a szociopátiának.... de lehet pszichopata is, ha nem képes az érzelmeket kifejezni, mivel NINCS NEKI. Nem depressziós abban biztos lehetsz.

2013. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!