A 17 éves kamasz fiam nem akar tanulni mindenből. Nektek is van hasonló problémátok?
Szerintem ez attól függ, hogy mennyire megy neki jól a matek meg a fizika.
mert azért 5ös és 5ös is között van óriási különbség.
Viszont ha tényleg kiemelkedően megy, akkor legalább már megvan a fő irány csapás a tovább tanulásban...
Nem úgy mint nálam... Habár én 4,6 vagyok így elég nehéz kitalálnom, hogy melyikkel kéne továbbiakban foglalkoznom...
Hármas tanárral nagyon nem értek egyet.
Én 18évesen matek emelttel mentem BME építőkarra azzal, hogy nagyon jó vagyok matekból (gyakorlatilag nem kellett tanulnom, csak kicsit gyakorolnom. Néha.), fizika egész jól megy (legalább négyes), más nem is kell.
AHA
Szóval ott kezdődött a dolog, hogy első félév: Építőmérnöki kémia. Nem nagyon gáz tárgy, de előkövetelménye az Építőanyagok 1-nek, amire meg épül a 2, amire épül a geotechnika. És én azt hittem, hogy a kémia senkinek nem kell és megúsztam egy életre...
Közben a sikertárgyaimból is kiderült, hogy sok elmélet van (szemben a középiskolai matekkal) és a gyakorlat is sokkal nehezebb. BME-n a legtöbb mérnök-szakon három félév matek az alap, ami tartalmaz analízist (differenciálegyenletekig), lineáris algebrát, valószínűségszámítást, és szakonként eltérően mást is.
Azóta otthagytam az építőkart, most matematikus és informatikus vonalon érvényesülök tanulmányokban és munkában egyaránt.
Szerintem a nagy tanulságok:
- mérnök pályához az Összes (!) természettudományt tudni kell középiskolai szinten, fiz-kém-mat biztosan előjön mindenhol, megkerülhetetlenek!
- ha valaki nem tud beseggelni olyan anyagot, amit egyébként nem szeret, akkor egyetemen elvérzik. Gyakorlatilag az összes tárgy fele olyan volt, amivel nem akartam foglalkozni, elavultnak tartottam, vagy esetleg csak kötelező tölteléktárgy volt (pl nálunk építőmérnöki fizika néven tanítottak egy félévig olyan diffegyenleteket, amiket nem érthettünk még, mert nem tartottunk ott és használni SOHA nem használja ezeket egyetlen építőmérnök sem)
Ehhez a legjobb gyakorlás az érettségi környéke, meg kell tanulni sok mindent, amit nem szeretünk. Ez van, el kell fogadni. Nem annyira hatalmas a középiskolai követelmény, hogy ne lehetne megcsinálni.
Ne te készülj ki miatta, de keress az ismeretségi körben egy egyetemistát, aki megmutatja, hogy milyen helyzetekbe kerül egy hallgató. Talán az kicsit hat rá. Meg esetleg meg lehet pendíteni neki (ha van erre megfelelő személy, akinek a véleménye számít neki), hogy emberileg mit ér az, aki humán tudományokhoz egyáltalán nem konyít.
Azt sem árt megpendíteni, hogy a mérnök állások igen jelentős része német nyelvterületen van, vagy német közvetítőnyelvvel. Nem véletlen, hogy gépész- és villanykaron rendszeresen hirdetnek meg német nyelvű képzést. Két nyelvvizsga a diplomához is kell, pláne a való élethez.
-
Sok sikert hozzá, tudom, nem egyszerű a te helyzeted sem most. Valahogy el kell érni, hogy összeszedje magát, mert tényleg kevés a boldogsághoz egy mat-fiz ötös.
Én másik karra jártam, de szerintem a tanulságok ugyanazok.
Megnéztem a tárgyaikat:
informatikából is nagyon pengének kell lennie a fenti szentháromságon kívül. És örömmel közlöm vele ez úton is, hogy közismereti tárgyak vannak a BME-n (MikMak, Üzleti jog stb), amiket szó nélkül be kell termelni az agyába. Ha tetszik, ha nem.
Ha majd egyetemen kell matek, tanítok magánban, keressetek. Remélem, felveszik és nem lesz rám szükség.
Kedves Egyetemista (13-as)! Köszönöm, nem kell nekem senkit keresnem, te vagy az én emberem, amit leírtál, teljes szívemből én is így gondolom. Ezt kell megmutatnom az én drága kisfiamnak, és hogy lássa, nem az én heppem, hogy azt is meg kell tanulni gimnáziumban, ami kevésbé szimpatikus, mert edzi az agyát, az egyetemen szüksége lesz arra, hogy tudjon teljesíteni több tárgyból egyszerre, ha tetszik a téma, ha nem. A magyar és történelem tantárgy az alapvető műveltségünkhöz is hozzátartozik. Ráadásul matek-fizikából sem zseni, csak azokat nem kell "tanulni" egy két összefüggéstől, törvénytől eltekintve, elég ha gyakorolja. Fizikából jó a gimis tanára, de matekból külön tanár foglalkozik vele, a többi tantárgy pedig 2-es, 3-as. Szerintem ennyi kevés....egy BME-hez...
A baj az, hogy nem tud tanulni, és most minden erőmmel azon leszek, hogy megtanuljon tanulni (persze eddig is ezen voltam, csak nem elég 1000x se elmondani). Ne magoljon, hanem építsen fel egy vázat a fejében egy anyagról, egy 5 pontot, amiről feltétlenül beszélni kell az anyag kapcsán, és arra építse fel a tananyagot. Tudom, hogy nem egyszerű, de én is a főiskolán tanultam meg tanulni, és el sem tudtam volna végezni, ha több száz oldalt bemagolni akartam volna.
Érzékeny nyerek, szüksége van, a sikerre, az elismerésemre, nem akarom, hogy kudarc élmény érje...ezért is mondogatom neki, hogy az Óbudai Egyetem is nagyon jó, de nem olyan iszonyú erős mint a BME, lehet szerencsésebb választás lenni, de ott is tudni kell tanulni.
Köszönöm, hogy megírtad a véleményed.
Igen :)
Ősszel csinált egy 98%-os info érettségit, most azt mondja jól sikerült a matek is, és még hátra van az emelt fizika. A kettesek eltűntek a bizonyítványból, bár ehhez a német tanárnő jóindulatára szükség volt.
Annak köszönheti a jó jegyet amit kapott németből, hogy nem engedtem levizsgázni autóvezetésből, amíg nem hoz egy ötöst....és lám, hozott :)..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!