Miért felejtek el mindent? Tizennégy éves vagyok, FONTOS!
Szóva,l, ha valamit megtanulok pl.: egy témazáró dolgozatra előző este, akkor abból reggelre már rengeteg mindent elfelejtek. Vannak bizonyos dolgok (Amiben nem találok semmi logikát, mint pl.: nyelvtanban a kötőszavak) amiket egyáltalán nem tudok megjegyezni. (Mondjuk a kötőszavakat pont tudom, de az ilyen toldalékokat nem...) Mindent elfelejtek pillanatokon belül. Muszáj vagyok mindent felírni a kezemre, mert ha nem teszem, csak úgy elrepül. Ha valamilyen tanagyagot nagy nehezen meg tudok jegyezni, akkor is, rengetegszer, de rengetegszer át kell ismételnem... Ha elmegyek a boltba vásárolni lista nélkül, és nem a szokásos dolgokat kell venni, akkor szinte biztos, hogy valami kimarad. Van olyan, ami több embernél előfordul, hogy bemegyek egy szobába, és elfelejtem, mit akartam ott csinálni, és ha mondani akarok valamit, akkor elfelejtem, hogy mi volt az. Névnapok, szülinapok nuku. Valami gyógyszert nem lehet kapni erre? Mert egyébként nem annyira zavarna, de a tanulás miatt nagyon idegesítő. Tudom, hogy kell a szorgalom, meg minden, de mit érek vele, hogyha tudom, hogy úgy is elfelejtem... Tudom, hogyha gyógyszert is szedek, nem legyek egy Einstein, mert abban durván benne van a genetika is, de azért szeretném, ha jobban megmaradnának a dolgok. Nagyon fontos lenne a válasz!!
14/lány
Szia!
Tanulásnál segíthet, ha utánanézel különféle módszereknek. Én például, ha valamit csak elolvasok, akkor könnyen elfelejtem, viszont ha elolvasás után felidézem, jobban rögzül. Érdemes lehet ezeket egy papírra irogatni (amit utána nem is őrzöl meg, csak írsz rá) Például, fizikából kell sok képletet, definíciót tanulni. Elolvasod. Elmondod újra, fejben. Ha nem megy, elolvasod megint. Aztán leírod a papírra. Nem baj, ha rá kell nézni még egyszer. Utána megint leírod ugyanazt, de most már nem kell ránézni a könyvre.
Jöhet a következő képlet, ugyanezt eljátszod, aztán vissza az előzőre, azt is elismétled.
Igaz, időigényes, de egy fontos dolgozat előtt hasznos lehet.
Mindenféle tanulási módszertanos könyveket találni, akár interneten is.
igen a 1D fontosabb mint a nyelvtan, bocs utolsó nem ítéllek el én is kattant vagyok a magam módján de ez így leírva vicces :D
és hogy a kérdezőnek is válaszoljak: szerintem kamaszkori szétszórtság, de ha tényleg olyan súlyos mint ahogy leírod talán megkérdezhetnéd a háziorvosod ő biztos tud tanácsot adni :)
egyébként pedig vegyél egy határidőnaplót vagy jegyzetfüzetet és amit csak tudsz firkants le :)
ez mind- mind hétköznapi probléma, de ha komoly gondot okoz, és rosszaboddik nem árt felkeresni egy szakembert.
Szedj B6 vitamint, étkezz egészségesen, hátha csak ebből kifolyólag vagy szétszórt.
Nyugi, én is igy vagyok, egyszer dolgozatra készültem, este mindent tudtam, szóról szóra, másnapra 2 szó jutott az eszembe... az a baj, hogy ha magolsz az csak átmenetileg marad meg benned, ha valami érdekel, az a temporális területbe kerül, igy az gyakrabban előjön.
Szia,
ez egy fontos és jó kérdés, szépen összeszedted a problémáddal kapcsolatos dolgokat.
A történet egyik fele az, hogy az emberek nagy többsége azt gondolja, hogy az átlagnál rosszabb a memóriája.
A történet másik fele pedig az, hogy igen gyakran az okoz memóriaproblémákat vagy annak tűnő tüneteket a serdülőknél, ha a családi élet, méghozzá a szülők párkapcsolata feszültséggel teli. A serdülő gyerek gyakran maga nem is tud róla, hogy feszült és szorong, hanem például az iskolai teljesítménye kezd el romlani, majd eljutnak oda, hogy észreveszik a memóriaproblémákat. Azt pedig a szorongás okozza, ugyanis állandó "készenléti helyzetben" a szervezet nem azon dolgozik, hogy hosszú távon el tudjon az idegrendszered tárolni nagy mennyiségű információt, hanem csakis a rövidtávú túlélésen: menekülés, küzdelem és így tovább. Ha nem tudsz a szorongásodról, akkor tedd fel pl. a következő kérdéseket magadnak:
- milyen fontos életesemények voltak az életemben az elmúlt egy-két évben? (költözés, testvér születése, válás, iskolaváltás, apa/anya külföldi munkája, szülők veszekedése, nagyszülő halála)
- rágom-e a körmöm? tépem-e a saját hajam? vannak-e kényszeres viselkedéseim?
- mit csinálok, ha ideges vagyok?
Azt tudom javasolni, hogy az édesanyáddal beszélj a problémádról, és kérjetek időpontot a legközelebbi nevelési tanácsadónál pszichológushoz, aki segíteni fog feltárni a problémáidat. Természetesen első körben ő is az orvosi kivizsgálást fogja javasolni, azt nem szabad ilyen esetben kikerülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!