Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Baj az, és mi oka lehet annak...

Baj az, és mi oka lehet annak ha egy 12 éves gyerek játékmackóval (is) játszik és beszél hozzá, és a mackót is megszólaltatja?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló, engedelmes, nagyon de nagyon ritka amikor nem csinálja meg azt amira kérem, beteg, ezért diétáznia kell, de azt is ügyesen betartja. Nos. baj.e és mi oka lehet annak?
2009. aug. 12. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy érzelmileg, intellektuálisan teljesen rendben van, gazdag képzelőerő és fantázia , kreativitás jellemzi!

Bár sok gyerek játszana még ebben a korban ilyen és ehhez hasonló szerepjátékokat

2009. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Hát azért valljuk be,hogy jó kreatív és van fantáziája,de 12 éves korban ha nem is szexel,de nem így kellene játszania!Azért ilyen idős korban még mindig fantázia világban él.....szerintem meg nincs rendben valami!Nem fejlődik érzelmileg!Nem is akar szabadulni a tündérek és sárkányok világából!Ez sem normális!
2009. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én 14 éves koromig csak magyar népmeséket olvastam, és mégis rendes "fenőtt" lett belőlem, családdal, jó hivatással.


Nincs azzal a sráccal semmi gond.


42 F

2009. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
utolsó vok!Az egyik féltestvérem is így játszik,hogy egy kavicsot is varázsbabnak lát,9 éves!Pszichológushoz járatják,mert gondjai vannak lelkileg!Tehát ez nem normális!
2009. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De mondom, semmilyen "sárkányvilágban" nem él, semmilyen mese nem érdekli, informatika, humánbiológia érdekli! Mondom hogy kitűnő tanuló, versenyeket is nyer, szóval teljesen normális ezen kívűl. A kreativitás, és az egyetlen barátja sincs, talán lehet ok.
2009. aug. 12. 21:16
 6/14 A kérdező kommentje:

Amúgy meg csak most nyáron kezdte el, suliidőben abszolút nincs semmi!

És érdekes módon, már a szexről is kérdezett....

2009. aug. 12. 21:18
 7/14 A kérdező kommentje:
Javítok, nem egyetlen barátja sincs, hanem keveset van a barátaival!
2009. aug. 12. 21:18
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

21 éves létemre, és ebben a világban/társadalomban fantáziadús, kreatív, mesekedvelő és elvont vagyok, sőt, szerepjátékozom (RPG) is, szóval mondhatni "tündérek és sárkányok világában" élek kicsit. Akkor én most nem vagyok normális? Pedig kedves, érdekes és jó embernek ismernek, sőt, még egyetemre is járok (biosz)


Semmi baja nincs a gyermekednek :), örülj neki, hogy még nem akar diszkóba járni vagy cigizni, meg ilyesmik... Talán picivel több találkozás a barátokkal azért jó lehetne...

12 éves koromban mi azt játszottuk az ismerős gyerekekkel, hogy farkasok vagyunk, vagy ping-pong asztalon ülve azt képzeltük, hogy repülőszőnyegen utazunk, és mégis értelmes nővé nőttem ki magam...

21/L

2009. aug. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem baj, sőt!

Én is szoktam macikkal játszani, pedig már 16 vagyok;) Jó néha úgy viselkedni, mint egy kisgyerek, főleg ha nagyon stresszelem magam.

2009. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

bármennyire komoly, vagy felnőttes is néha, azért engedd meg neki hogy gyerekes is legyen.

A képzelet a legjobb mód arra, hogy majd felnőttként jól oldjon meg helyzeteket, hisz a képzeletben végigjátszott szitukat megoldva később gyorsabb jobb gondolkodású lesz, gyorsabb jobb döntésekre lesz képes. Ha meg kérdez a szexről az nem baj, beszélgess vele, add meg neki a válaszokat, de ne csinálj belőle nagy ügyet.

legyél csak büszke a gyerekedre, és örülj, hogy beszélget egy mackóval.

2009. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!