Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni, ha 12 éves...

Mit lehet tenni, ha 12 éves fiam "kétbalkezes-kétballábas"?

Figyelt kérdés

Pici korától elvarázsolt személyiség. De mostanában egyre ügyetlenebb, figyelmetlenebb. Menet közben gyakran belerúg valamibe nekimegy valaminek elejti ami a kezében van stb. Ügyetlenkedik, mintha nem ő irányítaná a mozgását. A dolgait szétszórja, utána nem emlékszik rá, mit hova tett. Elfelejti, amit mondtak neki, utána kapkod, bosszankodik. Nagyon bántja, ha rászólunk: figyelj már oda mit csinálsz!

Ez a kamaszkor, vagy valami baj van?



2012. nov. 4. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nő keze, lába, esetlenebbül mozgatja

és ahogy látod ez őt is zavarja, a szétszórtsága is, úgyhogy ne beszélj vele magas lóról, inkább segítően


kamaszkor, de én azért egy kivizsgálást csinálnék, valszeg nincs semmi baja, de inkább 100x feleslegesen orvos, mint 1x nem amikor kellene


de nem hiszem hogy beteg, ezt ne is mondogasd neki, meg azt se, hogy a szétszórtsága miatt viszed el orvoshoz

2012. nov. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
mintha az én 10 éves fiamrol irtál volna nem figyel oda semmire ,sokszor,elfelejti hogy hová tete a dolgait .enyhe figyelemzavara van .
2012. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A hiperaktivitásnak létezik egy olyan ritka alcsoportja, ami nem jár túlmozgással, csak figyelemzavarral. Ha nem most kezdődtek a tünetek, hanem régen is ilyen szétszórt volt, akkor lehet, hogy ez a baja. De emiatt nem kell orvoshoz futni vele. Csak próbáld jobban megszervezni a napirendjét. Akár listákat is készíthettek, amit kiragasztotok a falra. Pl. az órarendje mellé egy ilyen listát: matek-füzet, könyv, munkafüzet, körző, vonalzó, angol- könyv, füzet, szótárfüzet stb. s akkor nem felejti otthon a dolgokat. Lehet emlékeztető cetliket a hűtőre. A mozgását meg ennyi idős korban leginkább a sporttal tudod fejleszteni. Legjobbak erre a küzdősportok pl. karate.
2012. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, lehet,hogy igazad van. Kiskorában eléggé túlmozgékony volt, nem lehetett vele sehol sem várakozni(pl. orvosnál), olyankor mindig feleslegesen izgett-mozgott, mintha lenne benne valami idegrendszeri nyugtalanság. Félek,ha a figyelmével van probléma, az később a tanulás rovására mehet....
2012. nov. 4. 15:10
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugyan ez van velem is. Bár kiderült nem is oly' régen, hogy a kényszerbalkezességem miatt van ez (2 éves koromban megégettem a jobb könyökömet, és önszántamból átszoktam a bal kezemre). Sajnos a tanulásban is megkavar, mert ezzel felborítottam az agyam eredeti dominancia-viszonyait.


18l

2012. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen semmi baja, csak a kamaszkorral járó szokásos dolgok ezek. Legyetek türelmesek hozzá. Az esetlenséget, ügyetlenséget majd kinövi. Addig sem árt, ha sportol valamit - még ha nem is olyan ügyes benne, segít összehangolni a mozgását, és szellemileg is frissítően hat.
2012. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 12 éves, mintha róla írtál volna. A hűtőben nem találja meg a kaját. Szétszórt, elfelejt mindent és persze megsértődik ha rászólunk. Nyisd ki a szemed, figyelj jobban, csináld már meg! Szerintem életkori sajátosság. Tele a fejük minden egyébbel, ami nekik fontos, nem nekünk.Majd elmúlik.
2012. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vagy az amiket előttem leírtak, vagy vidd el szemészetre. Lehet a térlátásával is baj van.

Írasd be valami sportra is, ahol fókuszállni, figyelni kell.

Vagy olvassatok fennhangon, aztán írjon olvasó naplót. Játszatok emlékezős játékokat.

Vagy tanuljatok verseket. Minden megtanult vers 500Ft-ot ér.

És tv-zen kevesebbet. Engem mai napig kizökkent a tv. Ha nincs benne semmi, akkor azt várom, h mikor lesz valami érdekes. Ha van valami jó műsor, akkor meg attól nem tudok szabadulni. Aztán meg:Hol is tartottam? Mit is akartam?

2012. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%
taigetosz pozitiv
2012. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Újra a 3-as vagyok. Szerintem, ha 12 éves koráig nem volt tanulási problémája, akkor már nem lesz. A figyelemzavar kisiskolás korban okozza a legtöbb galibát. Ráadásul, ha tényleg hiperaktivitás áll a hátterében akkor már kifelé jöttök belőle. Ez a tünetegyüttes kamaszkorra sokat javul, utána már csak maradványtünetek lehetnek.
2012. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!