Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Apám mért ilyen "sóher"? -...

Apám mért ilyen "sóher"? - Pedig nem vagyunk rossz anyagi helyzetbe.

Figyelt kérdés
Pl.: Ha szeretnék valamit mondjuk egy táskát gyűjtsek rá, ez eddig teljesen normális csakhogy havi 1ezer forintot kapok, illetve van ilyen pontozás hogy x feladatér ennyi pont jár (a pontra lehet 20szoros , 50szeres, 100zoros szorzót szerezni, de hogy hányszoros lesz azt ő dönti el tehát ha pl.: csokira kell az 20szoros de ha könyvre az 100szoros) Most tönkre ment a bringám és azt akarja hogy a felét fizessem ki (11ezer forintot kell kifizetnem) !!!!!!????? Ezt apszolút nem értem. Ilyen kis "fizetéssel legalább egy fél évig tart ezt összegyűjteni úgy hogy nem vehetek semmi mást... Kérlek tanácsoljatok valamit!
2009. júl. 24. 20:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az ember nem azért vállal gyereket, hogy utána ne csináltassa meg a biciklijét, vagy ne engedje el egy-egy napra, és annak a költségét ne ő állja. Úgyhogy szerintem a szüleid nagyon túllőttek a célon. Sajnos az a baj, hogy ezt te igy hiába mondod el nekik, mivel sértené a hiúságukat. Valahogy meg kéne velük értetned, hogy érted, hogy fontos a pénz, és meg kell érte dolgozni, és egyetértek azzal, aki azt irta, hogy akkor adjanak ők otthon olyan munkát, vagy segitsenek valamit találni (mint a kutyasétáltatás), hogy utána valamennyi pénzt kereshess magadra. De ha valóban van pénzük, ez szerintem rém arcátlan, és pont az ellenkezőjét fogja elérni, nem azt, hogy becsüld a pénzt, hanem azt, hogy majd ha már nagyobb leszel, és lesz pénzed, el fogod költeni. A leghatékonyabb az, ha nagyon is adnak pénzt, viszont komolyan kell kezelned, meg kell tanulnod, mire hogy kell elkölteni, félretenni. 0 pénzből nincs tanulás sem.
2009. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Bocs az off-ért, leírnád pontosan hogyan működik ez a rendszer nálatok? Előre is köszönöm!
2009. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hogy pontosan hogy működik azt hosszú lenne leírni de röviden: Minden házimunáért egy bizonyos mennyiségű pontot lehet kapni (ágazás:0,5 mosogatás 4főre:4 pont). Ezekre lehet szorzókat kapni attól függ hogy mire akarom elkölteni (pl: sportszer:100x mozijegy:50x és édesség:25x) tehát 10 pontból lehet egy 1000Ft-t vagy 500Ft vagy 250Ft.
2009. aug. 27. 15:24
 14/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm, a lényegét értem!
2009. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

4 hónappal a kérdésed feltevése után írok csak választ, de azért remélem, elolvasod, és remélem, tudok így is segíteni. Szóval, én havonta kapok egy nagyobb összegű zsebpénzt (jó nem olyan nagy összeg, egy négyjegyű számról van szó) amit elkölthetek, vagy félre is tehetem. Ebből vehetek édességet, könyvet stb. mehetek moziba, pizzázni, ilyesmi. Szerintem ez tök jó rendszer. Vesd be otthon a pontozós dolog helyett. Én személy szerint a pontoktól amúgy is hülyét kapok, az isiben is eleget pontoznak és osztályoznak minket, otthon legyen már nyugi! Mondjuk azért havonta ne valami nevetséges összeggel szúrják már ki a szemed. Egyébként nekem a ruhákat (nincsenek nagy igényeim a legmárkásabbakra, beérem kevésbé drágával is, de azért vannak szép holmijaim), sulis költségeteket stb a szüleim fizetik... ha elromlik valami (pl telefon) a szervizét is anyáék állják. A gyerekük vagy! Ha lesz gyerekem, nekem is természetes lesz az ilyesmit fizetni neki. Elég gáz, hogy amúgy tehetős szülők sajnálnak tőled mindent...


18L

2009. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14 évesen én qrvára nem kaptam még 1000 ft zsebpénzt se....sztem apád azt akarja, h ne legyél egy elkényeztetett kis gyökér
2009. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló, a te apád meg büszke lehet magára, anyád meg jobb lett volna ha szüzességi fogadalmat tesz
2009. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, én nem a kérdezőről mondtam véleményt, hanem arról az emberről, aki lehetett volna belőle, ha az apja nem "sóher"... én meg a tanítónénidet csókoltatom,hogy ilyen jól megtanított olvasni és szöveget értelmezni
2009. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
nekem mindent kifizetnek buli,iskolai dolgok,ruhák,ha kell 2 évente 1 szer telefon, illetve egyéb kiadások mellé kapok zsebpénzt 2ezer ftot de ha nem lenne nagyim akkor nem lenne ez elég . elég jó helyzetbe vagyok de pl ünnepekre mig más barátaim 5szám jegyü összeget kapnak én 6-7ezret de megvagyok elégedve nem is kell hogy elkényeztessenek eggyik ismerősőm is heti 3500öt kap plusz mindent kifizetnek 200ezret gépre stb és már aztsetudja mire költsön:S
2010. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!