Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csődöt mondtam mint szülő...

Csődöt mondtam mint szülő megbukott a gyerek 15 éves. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 17:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Ez olyan nagy marhaság. Miért lenne a te hibád? Ha csak egy tantárgyból(vagy max 2) gyenge, az nem probléma. Ha meg nem érdekli az egész iskola, akkor a tanárok a hibásak.
2012. júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Persze, kedves utolsó. Véletlenül sem a szülő, aki észre sem veszi a gyermeke romló teljesítményét, és semmit nem tesz annak megakadályozására, hogy megbukjon. Meg lehet fogni a könyvet és ki lehet kérdezni. Ez meg az én véleményem. De ha nem megy el egyetlen szülőire sem, és nincs tisztában a 15 éves gyereke iskolai teljesítményével, akkor ne lepődjünk meg ezen sem! Szerintem minden ellen lehet tenni, csak épp akarni kell(ene)!
2012. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, nem tudom mikor neveltél gyereket..... még az előző generáció is egész más volt mint a jelenlegi. Ami ott működött, az most nem működik, sőt visszájára fordítja a dolgokat. Egy mai 15 évesnek azt mondod, hogy kikérdezed a leckét? Ezt megnézném. Ráadásul csak azt erősíted benne, hogy neked tanul, nem saját magának, és azt a leckét fogja felmondani, amit 3 hónappal azelőtt véletlenül megtanult.Talán nyersz egy kis időt, de a problémát nem oldod meg. Meg kéne érteni már végre, hogy gyereket nem lehet manapság "izomból" nevelni. És az, hogy a szülő miért nem járogat be az iskolába? mert az akárhányadik másodállásából nem engedték el...pl. Az én kolléganőmet a gyermek-elhelyezési perére sem engedték el. nem is ment el, mert féltette az állását. Én két gyereket neveltem, azt, hogy sikeresen csak most igazlta az élet.Viszont egyikükből sem lett atomfizikus, a fiam bukdácsolt is, mégis felnőttek, és kötelességtudóan élik az életüket és dolgoznak tisztességesen. Amikor elmegyek az xedik érettségi találkozómra, van aki rossz tanuló volt, most sikeres normális ember, és van aki kitünő tanuló volt és nem vitte semmire. persze olyan is van aki kitünő tanulóként most tudományos fokozattal rendelkezik, de ezzel csak azt szeretném mondani, hogy azt hogy kiből milyen felnőtt lesz nem feltétlenül az iskolai eredményei fogják eldönteni (sokkal inkább a szüleihez való kapcsolat)
2012. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!