Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csődöt mondtam mint szülő...

Csődöt mondtam mint szülő megbukott a gyerek 15 éves. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 17:28
1 2 3
 11/23 vinviri válasza:
100%
Dehogy mondtál csődöt! Én is megbuktam kémiából,pedig nagyon jó szüleim vannak! Ez nem a te hibád! Ami nem megy, az nem megy. Majd pótvizsgára összeszedi magát a gyerek! Az én szüleim nem is nagyon haragudtak érte, amikor megmondtam,hogy pótvizsgáznom kell( igaz én sírtam mint akit megvertek, mert nagyon szégyelltem magam)Nyáron amikor hazajöttek a munkából mindig az volt az első kérdés, hogy "Tanultál?", de amúgy nem keltették bennem a feszültséget. Ami nagy segítség volt, mert így könnyebben ment a tanulás is. Szóval csak nyugi, aminek pedig meg kell történnie az úgy is megtörténik, ha megbukik a pótvizsgán is akkor sincs világvége! Lehet, hogy abban az osztályban még jobban érzi majd magát.
2012. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
De igen, benne van az ő felelőssége is. Nem akarom bántani, de tény,hogy a gyerek nem egy dolgozat alapján bukik. Fél évig, egy évig nem jól teljesített. Ezzel tisztában kell lenni szülőként, és időben kapcsolni. Egy 15 éves gyerektől sajnos nem várható el, hogy előre gondolkodjon, sokan csak a sulin belüli világot tekintik világnak, vannak a haverok és kész... nem látják, hogy egyszer véget ér a suli, hogy a falakon túl is van élet. Igenis a szülőnek kell előre gondolkodnia, ha látja, hogy a gyerekének valami nem megy. ÉS igenis el kell gondolkodnia szülőként, ha fél-egy évig nem tudott a saját gyereke gondjairól. Nem mondom, hogy "megbukott szülőként", de hibát vétett, amiből most mindketten tanulni fognak. Feltétlenül nagyon odafigyelést és szigort kell alkalmazni, most jönnek a legnehezebb évek. Nem mentség a bukásra az, hogy "más is megbukott". A tanáron is sok múlhat, de egy kettest a legnagyobb genyónál is ki lehet erőszakolni, ha megfelelően odarakjuk magunkat. Nem vagyok én sem gyerek, maholnap harminc leszek, találkoztam én már minden féle tanárral, most is tanulok, sokadig sulimban. De az nem igaz, hogy egy 15 éves iskolai követelményeit nem lehet kellő odafigyeléssel legalább kettesre kihozni, még akkor is, ha pont az a tárgy nem megy, és soha nem is fog. Akarni kell.
2012. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
nem jártál szülői értekezletekre? ott mindig elmondják, hogy kinek milyen jegyei vannak
2012. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

A csőd az nagyon erős kifejezés. Bizonyára mindketten/hárman hibáztatok, de nem jóvátehetetlenül!

Most az a kérdés, hogy a problémát hogyan kezeled. A szemrehányásokkal csak ártasz akár neki szánod, akár a tükör előtt csinálod, magadat emészted.

A példamutatás a leghitelesebb dolog.

Tanulj vele, de ne tiltsd el teljesen a kikapcsolódástól, és biztosítsd a szeretetedről.

A kétségbeesés a legártalmasabb.

Sok sikert!

2012. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 saveme ***** válasza:
100%
Én ugyan outsider vagyok, de azt mondom, hogy az önkritika az jó gyümölcsöket vetít előre. Biztos volt, amit te szúrtál el, de az ember célja nem annyi az életben, hogy elsőre és simán átvigyen minden vizsgát, jól teljesítsen az iskolában. Általánosan igaz, de ahogy itt is írják, vannak magasabb rendű prioritások, amiket nem érdemes háttérbe szorítani. Iskola nélkül is lehet valakinek nagyon jó élete egyébként. Próbálj meg talán ismerkedni a gyerekeddel (akár máson keresztül is megteheted, ha veled már nem őszinte), megérteni, hogy mi miért van nála, ő hogyan éli meg a körülményeit, nyitva hagyva azt a lehetőséget is akár, hogy kemény életmódbeli, hozzáállásbeli változásokat kell hoznod (NEKED), hogy a tünet is változzon. A szeretet, a kegyelem, a bűnbánat, bocsánat kérés az csodákra képes. Hajrá!
2012. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
66%
Szerintem edd meg!! :DD
2012. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Esztermária válasza:
100%
Lehet, hogy Te mondtál csődöt, lehet, hogy a tanár vagy más oka volt. De ez még nem csőd, csak komoly jel, általában a szülő mulasztása, hiszen 15 évesen a felősség a tied. A gyerekkel és estleg szakemberrel próbáljátok meg együtt kijavítani a hibát, de nagyon a realitások, őszinteség talaján maradva. Egy kamasznál ne tragédia legyen, hanem tanulópénz, egy szülőnél szintén, hogy a tanárokról ne is tegyek említést.
2012. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá, nagyon sokan hivatkoznak a figyelem, és a szigor hiányára részedről... ez HÜLYESÉG. Ha körülnézel, rengeteg olyan szülő van, aki szigorú, következetes, mégis a serdülő gyereke sz..ik a fejére, és nem tud vele semmit elérni. Abban a korban van, amikor dübörögnek a hormonok, és minden más érdekli, csak a tanulás nem. Persze minden gyerek más. Az én fiam rossz tanuló volt. Többször bukott. Valahogy elvégezte a gimit, és most dolgozik, a főnökei nagyon szeretik, jól keres és egy tisztességes emberke lett belőle. Én nem csesztettem, nem üvöltöttem vele, azt mondtam, hogy örülök, hogy ennyire szeret tanulni, mert másnak elég a 4 év a gimiben, de ő élvezi és még marad...A csesztetéssel csak a kapcsolatotok megy tönkre, mert ha nem akar tanulni, a fejed tetetjére is állhatsz... ha azt erőlteted, hogy ő hülye, és azért bukik, örökké hülyének fogja érezni magát...ha meg azt, hogy lusta, ennek a képnek is meg akar majd felelni.Csak annyit mondjál neki, hogy te tudod, hogy ő egy okos, srác, és tudja, hogy mit kell tennie. Megbízol benne, akár évet ismétel, akár áttanulja a nyarat. Ha a jelenlegi közösséggel van baja, nem biztos, hogy akar róla beszélni. Hagyd békén, és biztosítsd affelől, hogy nagyon szereted, és ha szeretné, hogy segíts neki bármiben, csak szóljon. Ezzel többet fogsz elérni, mint bármilyen szigorral, vagy önmagad ostorozásával. Sok sikert....
2012. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
15 évesen én is megbuktam (töriből és kémiából) aztán 17 évesen is (matek, nyelvtan, ének, tesi, töri). Másik suliban szakmát szereztem, leérettségiztem, most egy elég jó egyetemre járok (bár lehet, hogy ez lesz a harmadik hely, ahonnan kivágnak). Szóval még semmi sincs veszve. Talán későn érő, vagy nem érzi jól magát ott, ahol van. Többi eredménye milyen? Mert ha a többi tárggyal is baj van, érdemes lenne átíratni egy olyan suliba, ahol nem akarnak mindenkiből akadémikust faragni. Nem szégyen a szakmunkásság.
2012. júl. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Kegyes Attila válasza:
0%

Senki nem fog csak úgy érdeklődni semmi után. Fel kell kelteni a gyerek érdeklődését! Ebben rettentő hibásak a tanárok! A tanáriok azt hiszik elég csak lediktálni az anyagot, vagy kiadni a feladatot a gyereknek meg kötelessége azt megtanulni. Nem ez nem így működik. sajnos ezt a tanárok sem ismerték még fel, legalábbis nem mindegyik. Ezt kellene tanítani nekik az a tanárképzőn, mert a legtöbbje tökéletesen alkalmatlan a tanításra!

A szülő fealadata, hogy a gyerek példaképe és vezetője, vezére legyen. Igen, vezére! Természetes ösztönünk (minden szocializálódott élőlénynek), hogy az erősebbet, jobbat határozotabbat követjük. Ha a gyerek nem hallgat a szülőre, akkor az a szülő hibája. Nincs meg benne a kellő belső energia, határozottság, stb. Sokan azt hiszik a gyerekkel való ordítás vagy megverése az vezér pozíciót jelenti. Nem!

Leülni agyerekkel beszélgetni a legnagyobb baromság! Nem használ, csak a szülő gyengeségét mutatja. Nem kérni kell a gyereket, a kérés, könyörgés csak a gyengeséget mutatja. Ezt érzik üsztönösen a gyerekek meg a felnőttek is pl a főnökükkel szemben. Csak már annyira eltávolodtunk a természettől, hogy nem hisszük, minket is az üsztüneink vezérelnek. Pedig pont ezért követi a gyerek a "haverokat" mert ott talál határozott vezéregyéniséget. Még ha a szülő képes is vezéregyéniség lenni otthon, ösztöneinket követve minden közösségben minden esetben valakinek a vezérnek kell lennie és lesz is, így távol a szülőtől a gyerek az éppen adott környezetben vezérré vált egyént követi. Az iskolában a tanároknak kellene ezta szerepet átvenni, de nekik sincs erről fogalmuk, ebben ők is a legtöbb esetben teljesen csődöt mondanak.

Összefoglalva, a gyerek bukása nem csak a te hibád, de neked is részed van benne. Sajnos te hiába is lennél a legjobb szülő, ha a tanárok képtelenek a feladatukat ellátni. Sajnos ők meg azt hiszik hogy az ő feladatuk semmi más miont csak leadni a tantárgyat a többi meg a geyrek feladata.

2012. júl. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!