Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 évesen jó nyári munkalehető...

15 évesen jó nyári munkalehetőség. Ti mennétek?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok.A városban,ahol lakom,van egy diákmunka-közvetítő szervezet,és 15 éves kortól lehet náluk dolgozni nyáron.Többféle munka van,amit én kinéztem az "csomagolás,minőségellenőrzés",lányoknak ajánlják.2 hetet szeretnék dolgozni,keresnék majdnem 40.000-t,de szüleim nem nagyon akarják engedni,mert hogy ennyi idősen még ne dolgozzak,csak szórakozzak nyáron,stb.De mégis,lenne egy kis nyári elfoglaltságom,és anyagilag sem állunk a legjobban,jól jönne.

szerintetek?


2012. máj. 3. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

hát van pár dolog amiben egyetértek a szüleiddel.

-ha nincs anyagi kényszer akkor ne .mert közel se biztos hogy egyáltalán nem kell majd futnod a fizetésed után és még a szüleidnek is program lesz hogy járjanak utánna pereskedjenek . ezek a hirdetések nem korrektek nem fognak kifizetni ellenben ők nyerészkedtek rajtad hogy egyáltalán nem korrekt módon a munka törvénykönyvét nem betartva dolgoztatnak .


igaza van a szüleidnek . ha megteheted bulizz ráérsz még a munkára is és a jogi hercehurcára is ami rád várna.


nem vagyok passzív de igy vna. ha - és itt irtam hogy megteheted -inkább jótékonykodj v. végezz önkéntes munkát esetleg ami a jövendő szakmádba vág. márha vannak ezirányu terveid.


33/nő.

2012. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%

",és anyagilag sem állunk a legjobban,jól jönne. "


ennek ellenére se gondolom hogy a szüleid elfogadják majd a pénzt ha sok a gázszámla .

2012. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

30 éves vagyok, és 15 éves koromtól minden nyáron végig dolgoztam diákmunkákat. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de velem nem történt semmi olyasmi, mint amiket az első válaszoló leírt. Mondjuk hozzátartozik, hogy csak neves diákszervezettel szerződtem, és mindig lecsekkoltam őket ismerőskörben/neten meg ahol lehetett és amiről rosszat hallottam/olvastam, oda nem mentem és kész.

Mi sem álltunk túl jól anyagilag, és bár nem szűkölködtünk, azért jól jött a keresetem. Sok ismeretséget kötöttem, néhány barátságot is, sok mindent megtapasztaltam és egyáltalán nem bánom, hogy dolgoztam is és nem csak buliztam - volt az is, hétvégénként, meg néha fesztiválok, koncik stb, nagyon is aktív társasági életem volt, és kijutott minden szórakozásból, amit csak akartam. Nem maradtam le semmiről, és én úgy érzem, hasznomra vált, hogy nem csak lébecoltam.


Sztem ha kellően utánajártok a diákszövinek, akkor nem lesz gond. Én támogatom, hogy kipróbáld magadat, ha mégsem tetszik, két hetet kibírsz, aztán majd jövőre/akármikor ráérsz megint melózni - ha akarsz.

2012. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

sztem nem feltétlenül a rezsibe gondolta beadni a kérdező, és sok szülőnek már az is könnyebbség, hogyha a gyerek saját erőből finanszírozza a szórakozását/ruházkodási igényeit stb.

különben meg abban sincs semmi kivetnivaló, ha esetleg mégis beszáll a költségekbe. talán neki is jó érzés, hogy nem csak "eltartják", hogyha valami kézzelfoghatót viszonozhat a szüleinek, vagy egyszerűen csak "hasznosnak" érezheti magát. én nem utasítanám el a lányomat, ha úgy jönne haza a fizujával, hogy anya, szeretnék beleadni a közösbe, mert nekem ez fontos...

2012. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, kicsit nézz jobban utána a munkának, szövetkezetnek, és nyugodtan menj. Én is menten nyáron is, suli mellett is utána, és bele fértek azért a bulik is, és igen, az is nagy segítség a szülőnek, ha már a gyereke bulizását nem kell támogatni, vagy amire nem volt pénz azt most meg tudnád venni.
2012. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

# 3/5


Ha 30 éves vagy, akkor 15 évvel ezelőtt voltál 15, vagyis 1997-ben cskkoltad le őket a neten? Nem akarok kötözködni, de anno nagyon gyerekcipőben járt az internet. Vagy későbbre gondolsz?


Bocs az OFF-ért.

2012. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj! Mégis csak lesz egy kis pénzed, és nem is unatkozol addig sem. 2 hetet meg igazán ki lehet bírni :) Én is voltam 16 évesen nyári munkán csak nem 2 hetet, hanem 2 hónapot :D és 2 hét nyári szünetem volt. Na meg is utáltam azt a gyárit mint a rossseb :D


19f

2012. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
gyárat*
2012. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy mennék!

17 éves vagyok és nem találok semmi munkát, pedig annyira mennék dolgozni, de egyszerűen én meg pont, hogy nem találok :( .

Szerintem menjél, ez egy remek lehetőség!

2012. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Menni fogok,csak még kicsit győzködnöm kell itthon a szüleimet.:)

Ismerem ezt a diákmunkaszövetkezetet,itt dolgozott régen a bátyám és sok ismerős is,rendesek,utalják a fizetést rendesen meg minden.Úgy gondoltam,hogy mikor vége a sulinak 1 hetet pihenek,és június utolsó-július első hetében dolgoznék.Az így megkeresett 40.000 ft meg bőven elég lenne nekem a nyárra,ha el szeretnék menni szórakozni,új ruhákat venni,stb...azt nem fogadnák el anyáék,hogy beleadjak az itthoni költségekbe,de az mondjuk lehet hogy 1-2-szer bevásárolok,stb.

2012. máj. 4. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!