Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tehetetlen vagyok. Valami...

Tehetetlen vagyok. Valami ötlet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha jól sejtem anyukám csalja apukámat.

Különböző jelei vannak. Anyu dugdossa a telefonját, vagyis régen mindig lazán kitette az asztalra, mostanában viszont vagy a zsebében van, vagy az éjjeli szekrényben egy telefontokban. Még fürdeni is magával viszi! Ha valaki hívja telefonon, akkor nem beszél mellettünk, hanem elvonul, valami külön kis zugba.

Múltkor azt mondta, hogy megy dolgozni, megkérdeztem, hogy mettől meddig, meg is mondta, aztán elment. Gondoltam meglepem, mert régen mindig örült annak ha bementem a munkahelyére. De ott mikor megkérdeztem, hogy éppen hol van, akkor azt mondták, hogy aznap nem volt munkában és nem is kellett mennie. Aznap este sem ért haza időben.

Nem tudom, hogy mit tegyek, hogy mondjam-e meg apunak, vagy sem, mert ő tuti kibukna és én szeretem apát, és nem szeretnék neki lelki fájdalmat.

Mellesleg a húgom még kicsi, a múlt hónapban lett kettő éves.

Nem tudom, hogy mit tegyek... Szerintetek?


17/L


2012. febr. 19. 14:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Na mi volt kedves kerdezo?:))
2012. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az, amit vártam: először nem vallotta be konkrétan, de azt mondta, hogy érett felnőtt nő és azt csinál amit akar. Aztán egy kis idő múlva mégis azt mondta, hogy igen, megtörtént. Én megkérdeztem, hogy hányszor, ő pedig azt válaszolta, hogy sokszor. Na igen, kiborultam. Eléggé.

Anyám minden csak nem érett. És erre most én magam is rájöttem.

Megkérdeztem tőle azt is, hogy akkor most mi legyen, de ő csak annyit mondott, hogy nem tud ezzel mit kezdeni.


Ha a saját szememmel nézem, akkor ebből válás lesz.

2012. febr. 20. 17:00
 13/16 A kérdező kommentje:

Ja, igen. Ha már itt tartunk.

Tegyük fel, hogy a szüleim elválnak. Akkor a húgom kinél maradna? Apunál vagy anyunál? Hiszen én elvileg elmondhatom, hogy kinél szeretnék maradni. De a húgom még kicsi. Viszont ugye anyám alig foglalkozik vele.

2012. febr. 20. 17:07
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud ezzel mit kezdeni? Érett nő?-Most komolyan?!

Nagyon gratulálok anyukádnak...meg van a véleményem az ilyen emberekről, de inkább nem írok semmit, nem akarlak megbántani.Remélem apukád is előbb utóbb, de megtudja az igazságot.

Szerintem egyébként lehetséges, hogy apuddal maradjatok mind a ketten.

2012. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy fest hogy ebben a helyzetben neked kell anyád helyett felnőttként hozzáállni a dolgokhoz.

Az első és legfontosabb kérdés: anyukád megbánta-e amit tett, őszintén? Ha igen, szerintem rendbe lehet hozni a dolgokat. Ha nem és folytatni szeretné a viszonyt, fel kell hívni a figyelmét hogy ez egy mulandó dolog, és csak addig lesz érdekes amíg tart a titok varázsa, és nem lehet ennyire önző hogy több ember életét semmibe nézi és tönkretesz titeket csak a saját néhány órányi boldogsága miatt. Nagyon szánalmas amit csinál szegény, feltétlenül maradj higgadt. Semmiképp ne vállald magadra hogy te közlöd apukáddal, ezt a szégyenteljes feladatot neki kell megtennie, már ha megcsalta. Párkapcsolati tanácsadást javaslok, talán menthető a dolog ha apukás képes lenne neki megbocsátani... Nagyon sajnállak, kitartást.

Neked annyi dolgod lenne főleg szerintem hogy megértesd vele, hogy nem játszhat más életével, pláne nem többekével, ott a gyereke aki teljesen ki van neki szolgáltatva, ott vagy neki te, és a férje aki évek óta kitart mellette. Szóval nagyon nagy szégyen ez amit tett... valahogy próbáld felnyitni a szemét. normális ember ilyet nem tesz, biztos nincs baj az agyával, nézz magadra te is normális vagy, tuti csak valami átmeneti elmebaj, ami orvosolható. Segítsd ahogy tudod lelkileg, rá van szorulva. Legyél kemény, bukj ki, ordítozz vele bármi csak hívd fel a figyelmét.

2012. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Próbálok higgadt maradni.

Anya jelenleg az érettségimmel játszik, amit jövőre kell letennem, de a húgom miatt nem fog menni. Apa dolgozik. Szóval muszáj leszek "kezelésbe" venni a tulajdon anyámat.

A házasságukat már nem menthetem meg, ha ez kiderül, akkor tuti válás lesz, mert már egyszer szétmentek, de akkor még én nem voltam képben, és többet már nem bír a kapcsolatuk.


Remélem, hogy a húgom velem és apuval maradhat, mert imádom és nem szeretném elveszíteni.


Köszönöm a segítségeteket, megfogadom a tanácsokat! :)

2012. febr. 21. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!